Pagyvenę žmonės, kurie yra vieniši ir izoliuoti nuo savo socialinės aplinkos, miršta anksčiau. Tai rodo tyrimas, kurį atliko Londono universitetinio koledžo mokslininkai.

Tyrimas, kuriame dalyvavo 6 500 vyrų ir moterų, taip pat atskleidė, kad socialinė izoliacija dažnesnė mažesnį išsilavinimą turinčių ir mažiau pasiturinčių gyventojų sluoksniuose. Ilgalaikė studija pradėta 2004 ir 2005 metais. Jos dalyviai buvo vyresni nei 52 metų amžiaus asmenys. Mokslininkai iki 2012-ųjų kovo kruopščiai stebėjo jų gyvenimą.

Vienišumo ir izoliacijos laipsnį mokslininkai matavo pagal tarptautiniu mastu pripažintą skalę. Iš 918 vyrų ir moterų, kurie iki 2012-ųjų mirė, 21,9 proc. priklausė grupei su didžiausiu izoliacijos faktoriumi. Tik 12,3 proc. mirties atvejų pasitaikė grupėje su žemiausiu izoliacijos veiksniu. 19,2 proc. mirusiųjų buvo priskirtini ir grupei su didžiausiu vienišumo faktoriumi, 13 proc. – grupei su mažiausiu.

Tyrimas taip pat parodė, kad ypač vienišumas su amžiumi paskatina tokių sveikatos problemų padažnėjimą, kaip širdies susirgimai, chroniškos plaučių ligos ir artritas. Kalbant apie socialinę izoliaciją, šis ryšys nėra taip stipriai išreikštas.

Tyrimo rezultatai paskelbti žurnale „Proceedings of the National Academy of Sciences“.  


Rašyti komentarą...
v
vienise
2013-03-27 13:39:50
Pranešti apie netinkamą komentarą
o kodel taip manote-
jau geriau laiminga ,prasminga vienatve-
negu kancia-smurtas-nepapykanta gyvenant dviese
o tai netrumpina gyvenimo-
kiek moteru kencia nuo smurtaujanciu vyru-sugyventiniu
o tu VIENA-tavo dienos tavo naktys
gali atsiduoti savo pomegiams-malonumams
ko ne visada suteikia antra puse-ar gyvenimas dviese-ziniu gilinimas-saves realizavimas-pramogos-keliones
O BLOGIAUSIA VIENATVE DVIESEkuomet zmogus dviese negali-nemoka-nesugeba-o vienas budamas-kenciaVA CIA TAI PROBLEMA-o jei randa VEIKLA-POREIKI-TAM AR KITAM VEIKSMUI-koks cia vienisumas-CIA LAIME--
Atsakyti
0

s
silva
2013-03-27 19:23:07
Pranešti apie netinkamą komentarą
is kitos puses paziurejus, jau geriau vienam, nei su kokiu beprociu...
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (2)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų