proceedings of the national academy of sciences

Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „proceedings of the national academy of sciences“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „proceedings of the national academy of sciences“.

Tyrimas: niežulys, kaip ir žiovulys, užkrečiamas

Iki šiol moksliškai nebuvo įrodyta, kad niežulys užkrečiamas. Pasirodo, tai tiesa. Tai labai panašu į užkrečiamumą žiovuliu ar juoku, rašo nbsnews.com. Kai kuriems žmonėms vien mintis apie vabalo įkandimą ar išbėrimą sukelia norą kasyti nė kiek nesudirgintą jų odą. Net kai kurių gydytojų teigimu, jie ima jausti niežulį vien pamatę kasantis savo pacientus. Greičiausiai, net skaitydami šį straipsnį žmonės ima nevalingai kasytis.
2012-11-15

Skurdas vaikystėje įsigeria į genus, nustatė mokslininkai

Kanadoje atliktas tyrimas atskleidė, kad vaikystėje patirti nepritekliai ir išgyventas stresas palieka biologinius pėdsakus žmogaus DNR. Britų Kolumbijos universiteto (Kanada) ir Molekulinės medicinos centro mokslininkai paskelbė bendro tyrimo rezultatus, patvirtinančius, kad skurdi vaikystė ir vaikų patirtas stresas kartu su demografiniais požymiais (lytis, amžius, etninė priklausomybė) palieka pėdsakus jų genuose.
2012-10-24

Genetiškai modifikuotos karvės duoda nealergišką pieną

Naujosios Zelandijos mokslininkai taip modifikavo karves, jog jos gali duoti „minimaliai“ alergišką pieną, praneša  BBC. Maždaug 3 proc. kūdikių pirmaisiais savo gyvenimo metais būna alergiški karvių pienui. O mokslininkų modifikuoti gyvūnai gali duoti pieną be beta-laktoglobulino – šiems baltymams dalis žmonių ir yra alergiški. Moterų piene šio baltymų junginio, kuriame gausu aminorūgščių grandžių, nėra.
2012-10-02

Kas pražudė neandertaliečius – ledynmetis ar... mes?

Naujo tyrimo rezultatai neigia ligšiolinę neandertaliečių išnykimo Europoje priežastį. Tai ne ledynmmečio kaltė, teigiama tarptautinės mokslininkų grupės tyrimo išvadose. Archeologinių radinių ir fosilijų tyrimas atskleidė, kad neandertaliečių populiacija Europoje pradėjo mažėti dar gerokai iki milžiniško ugnikalnio išsiveržimo maždaug prieš 40 tūkstančių metų, kuomet Europos teritoriją padengė vulkaninių pelenų sluoksnis ir ėmė keistis klimatas.
2012-08-01

Tyrimas: per laivų katastrofas daugiau galimybių išsigelbėti turi vyrai

Tvirtinimas, kad per laivo katastrofą pirmiausiai gelbėjamos moterys ir vaikai, tėra mitas, teigia mokslininkai. Jie išanalizavo 18 tokių nelaimių jūrose ir nustatė, kad vyrai dažniausiai gelbėjasi patys. „Titaniko“ katastrofa, kai išgelbėta 70 proc. laive buvusių moterų ir vaikų, bet tik 20 proc.
2012-07-31

Tyrimas: turtingi žmonės labiau linkę į melą ir apgavystes

Naujausias tyrimas parodė, jog aukštesnei socialinei klasei priklausantys žmonės yra labiau linkę į melą, apgaudinėjimą ir net įstatymų pažeidimą nei žmonės iš mažiau privilegijuotų sluoksnių, skelbia telegraph.co.uk. Tyrimą atlikę psichologai iš Kalifornijos universiteto teigė, jog tyrimo išvados gali padėti paaiškinti bankų krizę, nes savimi pasitikintys, pasiturintys bankininkai yra labiau linkę į neatsakingą elgesį. Komanda, kuriai vadovavo dr.
2012-02-29

Tyrimas: turtingi žmonės labiau linkę į melą ir apgavystes

Naujausias tyrimas parodė, jog aukštesnei socialinei klasei priklausantys žmonės yra labiau linkę į melą, apgaudinėjimą ir net įstatymų pažeidimą nei žmonės iš mažiau privilegijuotų sluoksnių, skelbia telehraph.co.uk. Tyrimą atlikę psichologai iš Kalifornijos universiteto teigė, jog tyrimo išvados gali padėti paaiškinti bankų krizę, nes savimi pasitikintys, pasiturintys bankininkai yra labiau linkę į neatsakingą elgesį. Komanda, kuriai vadovavo dr.
2012-02-28

„Neįmanomas“ kristalas atkeliavo iš kosmoso

Kristalo, kuris, kaip manyta anksčiau, gamtoje egzistuoti negalėtų, pavyzdžiai galėjo atkeliauti iš kosmoso, rodo tyrimas. Kvazikristalai pasižymi neįprasta struktūra. Tai kažkas panašaus į tarpinį variantą tarp kristalo ir stiklo, praneša BBC. Kurį laiką manyta, kad kvazikristalus galima sukurti tik laboratorijoje. Tačiau prieš dvejus metus geologai aptiko jų uolienose Rusijos Koriakų kalnuose.
2012-01-04

Mokymasis didina intelekto koeficientą, tvirtina mokslininkai

Remiantis naujausiu norvegų mokslininkų tyrimu, mokymasis gali padidinti intelektą, praneša BBC. Žurnale „Proceedings of the National Academy of Sciences“ pateiktame tyrime teigiama, jog papildomi mokykloje praleisti metai gali padidinti intelekto koeficientą beveik keturiais balais. Pasak tyrimo autorių, mokymasis turi „labai didelę įtaką“ intelekto koeficientui ankstyvoje pilnametystėje. Ryšys tarp aukštesnio intelekto koeficiento ir mokymosi jau yra patvirtintas, teigia autoriai.
2011-12-27

Tyrimas: finansinė sėkmė šypsosi ilgapirščiams – tiesiogine prasme

Kembridžo universitete (D. Britanija) atlikti tyrimai atskleidė, kad finansinė biržos prekiautojų sėkmė priklauso nuo jų pirštų ilgio, skelbia „Daily Mail“.   Atlikus statistinius tyrimus nustatyta, kad tie Londono biržos prekeiviai, kurių rankų bevardžiai pirštai yra sąlyginai gerokai ilgesni už smilius, uždirba daugiausiai, tuo tarpu tiems, kurių bevardžiai pirštai yra sąlyginai trumpi, sekasi blogiausiai.
2009-01-13
REKLAMA
REKLAMA
Į viršų