Galimybes kitąmet atsisakyti analoginės televizijos ir sklandžiai pereiti prie skaitmeninės kanalų transliacijos lems ne tik efektyvi komunikacija ar priedėlių subsidijos, bet ir žmonių sąmoningumas bei savalaikis rūpestis savo TV įranga, teigia ekspertai.

Tyrimai rodo, kad maždaug pusė kitąmet skaitmenine televizija pradėsiančių naudotis šeimų dėl finansinių motyvų ir technologinių žinių trūkumo ketina laukti iki paskutinių dienų. Todėl 2012 metų spalio 29 dieną jų televizorių ekranai užtems, o susidoroti su tūkstančių klientų antplūdžiu antenų montuotojams ar TV paslaugų teikėjams gali užtrukti daugiau nei keletą savaičių, sakoma bendrovės TEO pranešime.

SIC rugsėjį atlikto tyrimo duomenimis, analoginę antžeminę televiziją Lietuvoje žiūri 29 proc. namų ūkių – maždaug 350 tūkst. šeimų. Daugelis jų gyvena kaimiškose vietovėse – jose televiziją tokiu būdu žiūri beveik pusė žiūrovų. Maždaug pusė jų skaitmenine televizija ketina pradėti naudotis tik kitų metų spalį ar tada, kai analoginė TV jau bus išjungta.

Didžiuosiuose miestuose analoginės antžeminės televizijos atsisakė jau beveik keturi penktadaliai šeimų.

SIC tyrimo duomenimis, jau 94,7 proc. Lietuvos gyventojų žino tai, kad kitąmet bus pereinama nuo nuo analoginės prie skaitmeninės antžeminės televizijos. Per metus jų padaugėjo maždaug 5 procentiniais punktais. Tyrimo duomenimis, dauguma apklaustųjų – maždaug 44,6 proc. – išjungus analoginę TV, planuoja rinktis mokamos TV operatoriaus paslaugas


Rašyti komentarą...
k
k
2011-10-27 16:41:35
Pranešti apie netinkamą komentarą
Vaje kokia nelaimė...
Šokių nebematys... Daugiau knygų skaitys, vaikus gamins.. .
Suklestės Lietuva...
Atsakyti
0

j
jolka
2011-10-27 21:43:54
Pranešti apie netinkamą komentarą
O ne! Ka dabar zmones darys be spalvotose dezutese gyvenanciu dievu??? kas dabar jiems smegenis plaus????
Atsakyti
0

s
savas
2011-10-28 00:35:16
Pranešti apie netinkamą komentarą
Mano nuomone, nedaug jie praras. Nebent žinias, jei interneto neturi, ir vos kelias naudingas laidas. Tokie jau tie nemokami kanalai Lietuvoj.
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (3)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų