• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Europos futbolo teisėjai dažniau fiksuoja pražangas, kai puolama iš dešinės į kairę aikštės pusę, išsiaiškino mokslininkai.

REKLAMA
REKLAMA

Kaip praneša „The Daily Telegraph“, mokslininkai, tyrę teisėjų sprendimus, išsiaiškino, kad pražangų daugiau fiksuojama dėl to, kad taip teisėjus pasąmoningai veikia jų išmoktas skaitymo būdas.

REKLAMA

Mokslininkų išvados taip pat leidžia teigti , kad tą pačią situaciją teisėjas, žiūrintis iš dviejų skirtingų pozicijų, gali įvertinti skirtingai.

Mokslininkai jau anksčiau yra teigę, kad žmonės, kurie skaito iš kairės į dešinę, linkę šališkiau vertinti dalykus, kurie juda priešinga kryptimi.

REKLAMA
REKLAMA

Pensilvanijos universiteto (JAV) mokslininkai paprašė 12 universiteto futbolo komandos žaidėjų – vis jie buvo anglakalbiai – peržiūrėti futbolo aikštėję įvykusius incidentus ir pasakyti, kada turtų būti skirtas baudos smūgis.

Pastebėta, kad savanoriai dažniausiai baudas skirdavo tada, kai incidentas įvykdavo judant iš dešinės į kairę. Vertinant tas pačias, tik veidrodžio principu apverstas situacijas, pražangų užfiksuota daug mažiau.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Alexanderas Kranjecas, Pensilvanijos universiteto Neurologijos departamento vadovas, neabejoja, kad tokias pačias kaip ir tyrimo savanorių klaidas daro ir oficialių rungtynių arbitrai.

„Pagrindinis teisėjas – dažniau nei šoniniai teisėjai – būna tose pozicijose, iš kurių teisingai įvertinti situaciją sudėtingiau“, – cituojamas mokslininkas.

REKLAMA

Britų dienraščio internetinė svetainė primena, kad teisėjai yra mokomi aikštėje judėti įstrižomis linijomis.

Pasak mokslininkų, kaire įstriža linija judantis teisėjas palaikys puolančiąją komandą, o besiginantieji teisėjo malonės galėtų sulaukti, jei šis bėgs dešine įstriža linija.

Amerikiečių mokslininkų straipsnis publikuotas viešajame mokslo bibliotekos portale „PLoS ONE“.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų