Honkongo kompanija „In Icons“ nutarė sustabdyti Steve'o Jobso lėlės-antrininkės gamybą ir jos nepardavinėti. Apie tai pranešama gamintojos tinklapyje.

Pareiškime nurodoma, kad žaislo gamintojai gerbia autorines teises ir neketino, pasitelkdami S. Jobso įvaizdį, pardavinėti „Apple“ produkcijos. Žaislų gamintoja pastebi jautusi S. Jobso giminaičių, taip pat „Apple“ teisininkų spaudimą. „In Icons“ tvirtina nepažeidusi įstatymo, tačiau nusprendė sustabdyti žaislų gamybą, gerbdama jo šeimos narių jausmus.

„Apple“ įsteigėjo S. Jobso lėlė-antrininkė prekyboje turėjo pasirodyti šių metų vasarį, tačiau ją jau buvo galima užsisakyti per oficialų tinklapį už 99 dolerius ir internetiniame „e-Bay“ aukcione už 135 JAV dolerius.

Sausio pradžioje „Apple“ atstovai nusiuntė „In Icons“ laišką, kuriame buvo primenama, kad bet koks kompanijos logotipų ir darbuotojų vardų panaudojimas bus traktuojamas kaip baudžiamasis nusikaltimas.

„Apple“ jau yra ir anksčiau tekę ginti teises į S. Jobso įvaizdį. 2010 metais elektronikos gamintoja uždraudė kompanijai „MIC Gadget“ pardavinėti savo įsteigėjo statulėles, vadovaudamasi Kalifornijos pilietinio kodekso 3344-uoju paragrafu. Pagal pastarąjį teigiama, kad bet koks žmogaus vardo ir įvaizdžio panaudojimas be jo sutikimo baudžiamas administracine tvarka.

Ir vis dėlto „In Icons“ atveju neaišku, ar teisininkai gali vadovautis 3344-uoju paragrafu po „Apple“ įkūrėjo mirties.


Rašyti komentarą...
N
Nerijus
2012-01-27 18:51:45
Pranešti apie netinkamą komentarą
Apple patys po kurio laiko leis savo leles tokias pat tik brangesnes.
Atsakyti
0

N
Nerijus
2012-01-27 18:52:10
Pranešti apie netinkamą komentarą
Bijo apple, kad pelnosi o jie spyga gauna.
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (2)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų