• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Interneto šiukšlių siuntinėtojų (vadinamųjų „spamerių“) tinklą atskleidę specialistai aptiko, jog šia veikla užsiimantiems asmenims tenka vidutiniškai išsiųsti 12,5 milijono kėnkėjiškų laiškų, kad gautų nors vieną atsakymą. Tad kodėl jie vis dėlto užsiima tokia veikla, kai statistika iš pirmo žvilgsnio jiems tokia nepalanki?

REKLAMA
REKLAMA

Nors tokius laiškus dauguma žmonių tiesiog ignoruoja, veikla tampa pelninga dėl nykstamai mažo kiekio žmonių, kurie gavę laišką vis dėlto užsako per prievartą brukamą prekę.

REKLAMA

Ekspertų grupei pavyko prasiskverbti „Storm“ šiukšlintojų tinklą ir perimti dalies jo valdymą. Pasinaudodami šiuo  tinklu specialistai realiuoju laiku išanalizavo beveik 350 milijonų išsiųstų elektroninio pašto pranešimų. Paaiškėjo, kad tik 28 laiškai privertė juos gavusius asmenis nusipirkti brukamą prekę. Tačiau jei įvertintume visą tinklo dydį, galima prognozuoti, jog tinklo savininkai per dieną uždirba apie 7000 dolerių, arba du milijonus dolerių per metus. Tai nėra tiek daug, kiek buvo skelbiama ankstesnėse prognozėse, tačiau bet kuriuo atveju daugiau už tinklo išlaikymo kaštus.

REKLAMA
REKLAMA

Pasaulyje nuolat kuriamos patobulintos elektroninio pašto šiukšlių filtravimo technologijos, tačiau vadinamųjų brukalų siuntinėtojai taip pat nesėdi rankų sudėję ir stengiasi jas apeiti. Tikriausiai patikimiausias būdas eliminuoti nepageidaujamus laiškus - tiesiog visiškai į juos nereaguoti.

Visą atlikto tyrimo ataskaitą PDF formatu galima peržiūrėti čia.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų