Saldūs gėrimai vaikystėje gali sukelti atminties problemų, perspėja mokslininkai

Saldžius gėrimus vartojantys vaikai ilgainiui gali susidurti su atminties problemomis, teigiama mokslininkų tyrime su žiurkėmis. Gėrimai su daug cukraus veikia žarnyno mikroflorą, kurioje atsirandančios bakterijos sutrikdo ir smegenų veiklą.

Jie aptiko, kad graužikams, kuriuos girdė saldžiais gazuotais gėrimais, buvo aptikta sutrikimų už atmintį atsakingoje smegenų dalyje – hipokampe. Mokslininkų manymu, tokie gėrimai keičia žmogaus žarnyno mikroflorą, o tai, savo ruožtu, keičia genus hipokampe ir taip pakeičia jo funkcionavimą.

Tyrimo metu žiurkės buvo girdomos arba vandeniu, arba vandeniu su ištirpdytu gazuotų gėrimų, parduodamų parduotuvėse, atitikmeniu.

Poveikis smegenims – dėl skrandyje atsirandančių bakterijų

Džordžijos universiteto mokslininkės Emily Noble teigimu, cukraus vartojimas vaikystėje, matomai, pažeidžia mokymosi ir atminties funkciją hipokampe.

Tyrimas parodė, kad žiurkių, kurioms buvo girdomas „cukrinis gėrimas“, žarnyne aptiktos didesnės bakterijų Parabacteroides distasonis ir Parabacteroides johnsonii populiacijos. Kuomet šias bakterijas suleisdavo žiurkėms, kurios niekada negėrė saldžių gėrimų, pasirodydavo, kad joms taip pat išsivystydavo atminties problemos, siejamos su sutrikusia hipokampo veikla.

Mokslininkų teigimu, tai yra įrodymas, kad kognityviniai sutrikimai nuo gazuotų gėrimų atsiranda dėl mikrofloros pokyčių žmogaus žarnyne. Juos taip pat pribloškė tai, kad atminties sutrikimams atkurti jiems užteko perkelti bakterijų populiaciją į žarnyną.

Jie taip pat mano, kad šio tyrimo rezultatai, nepaisant to, kad buvo daromas su žiurkėmis, gali būti taikomi ir žmonėms.


Rašyti komentarą...
M
Mari
2021-04-07 11:31:48
Pranešti apie netinkamą komentarą
Cukraus perteklius nereikalingas žmogui,nes organizmas pac pasigamina tiek kiek jam reikia.Žmogus pac žaloja savę ir vaikus su tais saldūmynais,paskui prisidaro daug žalos.Demėnsija dažniausiai po menopauzės suserga moterys.
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (1)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų