Šiaurės Prancūzijoje kasinėjimų metu buvo rasta maždaug 23 tūkst. metų senumo kalkakmenio statulėlė, kuri vaizduoja išraiškingų formų moterį ir kurią archeologai ketvirtadienį pavadino „išskirtiniu“ radiniu.
Archeologai tą paleolito skulptūrėlę – pirmą tokį radinį per pusę amžiaus – rado per vasaros kasinėjimus Amjene.
„Šio šedevro atradimas yra išskirtinis ir tarptautiniu mastu reikšmingas“, – sakė rajono kultūros reikalų skyriaus vadovė Nicole Phoyu-Yedid (Nikol Foju-Jedid), demonstruodama radinį žiniasklaidai.
„Tikėjomės rasti klasikinių dalykų, tokių kaip apdirbtas titnagas ar kaulai“, – sakė archeologas Clement'as Paris (Klemanas Pari).
Tačiau jau antrą lauko darbų dieną komanda surado kalkakmenio nuolaužų krūvą, kurioje buvo natūraliai neatrodančių fragmentų.
„Tą patį vakarą atidžiai sudėjome maždaug 20 fragmentų ir supratome, kad tai – moters statulėlė“, – pridūrė jis.
Datavimas radioaktyviosios anglies metodu parodė, kad maždaug 12 cm aukščio statulėlė yra 23 tūkst. metų senumo. Ji vaizduoja moterį didelėmis krūtimis ir sėdmenimis. Galva ir rankos nėra taip išryškintos.
„Tas faktas, kad skulptūra nėra visiškai realistiška, rodo, kad buvo ketinama sukurti simbolinį moters atvaizdą, susijusį su vaisingumu“, – sakė C.Parisas.
Europoje, daugiausia – Rusijoje ir centrinėje Europoje, buvo rasta maždaug 100 tokių figūrėlių. Maždaug 15 iš jų buvo rasta Prancūzijoje, daugiausia – šalies pietvakariuose.
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo draudžiama.