• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Skirtingai nuo kontaktinių lęšių, kuriuose įmontuoti LED ekranai tik pačiame centre, nauja LCD technologija, sukurta Gento universiteto ir Mikrosisteminių technologijų centro (Belgija) mokslininkų, leidžia išnaudoti visą paviršių. Ši aplinkybė leidžia kalbėti apie tikrai platų šios galimybės panaudojimą – vienintelis pikselis gali dengti visą lęšio paviršių ir veikti kaip akiniai nuo saulės, tuo tarpu daugybę pikselių turintys lęšiai gali suformuoti sudėtingus vaizdus.

REKLAMA
REKLAMA

Visai neseniai belgų mokslininkų pristatytas prototipas geba atvaizduoti dolerio ženklą per visą akį (matyt, jaunystėje jie mėgo žiūrėti animacinį filmuką su antinu Skrudžu, kurio akyse dažnai pasirodydavo toks ženklas). Kol kas toks lęšis gali atvaizduoti tik paprastus vaizdus, panašius į tuos, kurie atvaizduojami skaičiuotuvo ekrane. Tačiau prototipo kūrėjai jau dabar planuoja sukurti visiškai autonominius elektroninius lęšius su integruotu ekranu.

Naujos kartos lęšius bus galima panaudoti tiek medicininiais tikslais, tiek ir primityvių poreikių atveju (pavyzdžiui, kosmetiniais, kai norima turėti nuolat besikeičiančios spalvos akis). Iš pradžių mokslininkai planuoja savo naująją technologiją panaudoti paprastų produktų gamyboje, tačiau vėliau pereiti prie papildytos realybės ekranų, kurie kartu leis vartotojams atsikratyti nepatogių akinių. Belgų mokslininkai atvirai kalba, kad panaši produkcija labai domina kariškius, kurie linkę suteikti papildomą finansavimą, kad tik nauja technologija greičiau pasiektų realių produktų stadiją.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų