Mobiliųjų įrenginių populiarumas Lietuvoje pastebimai auga – šiandien nors viena su internetu susijusia funkcija, pavyzdžiui, e. paštu, paieškos sistemomis ar kitomis, mobiliajame telefone naudojasi 69 proc. gyventojų, planšetiniame kompiuteryje – 23 procentai, pranešė SEB bankas.

Prieš trejus metus gyventojų aktyvumas, jų pačių teigimu, buvo kelis kartus mažesnis – mobiliaisiais telefonais su internetu susijusiomis funkcijomis naudojosi 34 proc., planšetiniais kompiuteriais – 4 procentai. Be to, šiandien šalies gyventojai mobiliaisiais įrenginiais ne tik naudojasi kaip ryšio priemone ar pramogauja, bet ir užsisako prekes ar paslaugas, tvarko kasdienius finansus interneto banke. Tai rodo SEB užsakymu Baltijos šalyse internetu atlikta gyventojų apklausa, kuria stengiamasi nustatyti gyventojų naudojimosi mobiliaisiais įrenginiais pokyčius.

Apklausos duomenimis, Lietuvoje mobiliuosiuose įrenginiuose gyventojai, naudodamiesi įvairiomis programomis, bendrauja su draugais ar šeima, naršo internete, naudojasi e. paštu, žaidžia žaidimus ar žiūri vaizdo įrašus. Šiomis funkcijomis mobiliaisiais telefonais naudojasi beveik kas antras, planšetiniais kompiuteriais – maždaug kas šeštas gyventojas. Tačiau, remiantis apklausos rezultatais, lietuviams mobiliuosiuose įrenginiuose svarbios yra ir kitos galimybės. Pavyzdžiui, interneto banku mobiliaisiais telefonais šiandien naudojasi kas septintas (15 proc.), o planšetiniais kompiuteriais – kas dešimtas gyventojas (9 proc.).

REKLAMA

„Išmanieji įrenginiai tradiciškai labiau siejami su pramogomis, tačiau, atlikę tyrimą matome, kad vis dažniau gyventojai juos naudoja ir tvarkydami kasdienius finansus. Intensyvus gyvenimo tempas skatina pirmenybę teikti patogumui ir mobilumui, o visada po ranka esantis mobilusis telefonas padeda prie interneto banko prisijungti bet kur ir bet kada. Šie pokyčiai mums diktuoja, kuria kryptimi turėtų veikti bankas, todėl dabar daugiausia dėmesio skiriame tam, kad interneto bankas būtų pritaikytas visiems mobiliesiems įrenginiams“, - sako Virginijus Doveika, SEB banko prezidento pavaduotojas ir  Mažmeninės bankininkystės tarnybos direktorius. Dažniausiai interneto banku mobiliuosiuose įrenginiuose Lietuvoje naudojasi 25-34 metų vyrai. Kaip ir įprastu kompiuteriu, naudojantis mobiliaisiais įrenginiais interneto banke dažniausiai mokama už komunalines paslaugas (38 proc.) arba pervedami pinigai(33 proc.).

Apklausos duomenimis, vis daugiau gyventojų mobiliuosius įrenginius jau naudoja norėdami įsigyti prekių ar užsisakyti paslaugų. Šiomis galimybėmis naudojasi maždaug dešimtadalis lietuvių.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų