Lietuvos mokslo taryba pranešė vėl kviesianti dalyvauti mokslininkus podoktorantūros stažuotėse.
Jos pranešime sakoma, kad startuoja valstybės planiniu projektu tapęs podoktorantūros stažuočių projektas, kuriuo siekiama sudaryti galimybes jauniesiems mokslininkams rengtis savarankiškam tiriamajam darbui ir kelti savo mokslinę, pedagoginę bei akademinės vadybos kvalifikaciją.
Lietuvos mokslo tarybos pirmininkas prof. Eugenijus Butkus tikisi, kad tęsiamas projektas paskatins MTEP sektoriaus žmonių išteklių plėtrą, užtikrins nuolatinį tyrėjų tobulėjimą, leis įgyti naujų žinių ir gilinti įgūdžius, teigiama pranešime.
Pasak projektą įgyvendinančios Lietuvos mokslo tarybos atstovų, svarbu ir tai, kad podoktorantūros stažuočių sistema paskatins jaunuosius mokslininkus ne tik įgyti naujų kompetencijų, bet ir pradėti karjerą Lietuvos mokslo centruose.
Tikimasi, kad per dvejus metus projekto lėšomis bus finansuota ne mažiau kaip 50 podoktorantūros stažuočių. Anot projekto vadovės dr. Julijos Sabataitytės, vieneriems stažuotės metams skiriama iki 75 tūkstančių litų, kurie paskirstomi tyrėjo bei jo mokslinio vadovo darbo užmokesčiui, stažuotėms į užsienio mokslo centrus bei Lietuvos mokslo institucijų išlaidoms, susijusioms su tyrėjų stažuotėmis, padengti.
„Pasaulinė praktika patvirtina, kad podoktorantūros stažuotės skatina tyrėjus aktyviau dalyvauti MTEP projektuose ir motyvuoja plėtoti akademines kompetencijas. Rengiamose podoktorantūros stažuotėse Lietuvos mokslo taryba kviečia dalyvauti visų mokslo sričių tyrėjus, kurie daktaro disertaciją apgynė ne anksčiau kaip prieš 5 metus. Nauja ir tai, kad šiais metais tęsiamas projektas mokslininkus kvies ilgesniam - dvejų metų – stažuotės laikotarpiui bei suteiks galimybę dalyvauti trumpalaikiuose vizituose į užsienio mokslo centrus“, – LMT pranešime cituojama J. Sabataitytė.