Rašyti komentarą...
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Singapūro nacionalinio universiteto Psichologijos fakulteto tyrėjai pirmą sykį įrodė, kad žmogaus kūno temperatūrą galima reguliuoti protu ir valios pastangomis. Eksperimentų metu tyrėjai pastebėjo, kad pakelti kūno temperatūrą galima praktikuojant tam tikrus meditacijos pratimus („g-tummo“ technika), o toks temperatūros reguliavimas gali suaktyvinti imuninę sistemą kovai su infekciniais susirgimais ar net imuniteto nepakankamumu. Temperatūrą pavyko reguliuoti ir įgudusiems meditavimo guru, ir meditacijos naujokams.

REKLAMA

Profesorės Marijos Koževnikov vadovaujamos tyrėjų grupės straipsnis publikuotas žurnalo „Plos One“ 2013 m. kovo mėn. numeryje. Eksperimentų metu užfiksuotas statistiškai patikimas kūno temperatūros pokytis – šitaip savo kūno temperatūrą kaitaliojo „g-tummo“ meditacijos pratimą atlikę Tibeto vienuoliai.

Ankstesniuose tyrimuose yra pavykę užfiksuoti tik periferinių kūno dalių (pirštų, pėdų) temperatūros pokyčių. Singapūro nacionalinio universiteto mokslininkams pavyko užfiksuoti viso kūno pokyčius.

REKLAMA
REKLAMA

„G-tummo“ meditacija įgalina asmenį kontroliuoti „vidinę energiją“ – šį pratimą Tibeto maldininkai vadina vienomis iš švenčiausių dvasinių apeigų. „G-tummo“ meditacijoje besispecializuojančių vienuolynų yra labai reta, o jie pastatyti atokiausiuose Tibeto rytinės dalies rajonuose.

Kūno temperatūros pokyčius tyrėjai fiksavo unikalios tibetietiškos ceremonijos metu – tada vienuoliai savo temperatūrą sukeldavo ir taip išdžiovindavo ant jų kūnų padėtus šlapio popieriaus lapus. Visa tai buvo atliekama -25°C ir medituojant. Elektroencefalogramos ir temperatūros matavimo duomenys bylojo, kad stebėtos medituojančios vienuolių grupės nariai savo kūno temperatūras pakėlė iki +38°C.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų