Rašyti komentarą...
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Rusija turės interneto domeną kirilica.

Toks sprendimas priimtas Paryžiuje 32-ojoje tarptautinėje Interneto struktūrą prižiūrinčios organizacijos ICANN (Internet Corporation for Assigned Names and Numbers) konferencijoje, kurioje pirmą kartą dalyvavo Rusijos delegacija.

REKLAMA

Kaip pranešė Rusijos ryšių ir masinių komunikacijų ministerijos delegacijos ISANN tarptautinėje konferencijoje vadovas Vladimiras Vasiljevas, korporacijos direktorių taryba baigiamajame posėdyje patvirtino rezoliuciją, numatančią greičiau įvesti aukštutinio lygio domenus kirilica ir kitomis nacionalinėmis nelotyniškomis abėcėlėmis.

“Kol kas priimti ICANN dokumentai, numatantys sparčiau internacionalizuoti aukštutinio lygio domenas. Laukti praktikoje galimybės surinkti interneto adresus naršyklėse kirilica galima ne anksčiau nei 2009 metų antrajame ketvirtyje, - paaiškino V.Vasiljevas.

“Prie jau esamų Rusijos domenų RU ir SU prisijungs dar vienas, bet jau kirilica. Manoma, kad tai bus raidės RF (Rusijos Federacija).

Anksčiau birželį X Pasauliniame rusų spaudos kongrese Rusijos prezidentas Dmitrijus Medvedevas sakė, kad būtina suteikti interneto domenų vardus kirilica. Praėjusią savaitę su tokiu pat prašymu į ICANN kreipėsi ir Bulgarija.

REKLAMA
REKLAMA

ICANN leido naudoti kaip aukštutinio lygio domenus bet kuria tvarka išdėstytus simbolius. Jau iki metų pabaigos gali atsirasti šimtai naujų domenų pavadinimų, tokių kaip .love, .paris arba .bank.

Buvo patvirtinta, kad domenų varduose gali būti naudojama ir arabų abėcėlė.

Naują sistemą įvesti bus pradėta 2009 metais.

“Tai - didžiulis žingsnis į priekį plėtojant interneto galimybes; jis pašalins kliūtį, kuri trukdė daugeliui žmonių naudotis internetu”, - sakė Emily Taylor (Emili Teilor) iš organizacijos “Nominet”.

“Dabar tinklu naudojasi pusantro milijardo žmonių, o 4,5 milijardo lotyniškoji abėcėlė nieko nereiškia”, - pridūrė ji.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų