Psichologai jau daugybę metų ginčijosi, ar hipnozės būsena tikrai egzistuoja. Abejojantieji tvirtino, kad kai žmogus hipnotizuojamas, jis iš tiesų visiškai sąmoningas.

Tačiau tuo metu jis mato tam tikrus mintyse esančius vaizdus, kuriuos sukelia hipnotizuotojo triukai, rašo „Daily Mail“.

Tačiau Turku ir Aalto universitetų Suomijoje bei Švedijos Skovde universiteto mokslininkai, tyrinėdami savanorio apsiblausiusias plačiai atmerktas akis atrado hipnozės būsenos įrodymų.

Dažniausiai hipnozė siejama su apsiblausiusiu žvilgsniu, tačiau mokslininkai tam niekada svarbos neteikė ir niekada iki šiol detaliai to nenagrinėjo.

Iš dalies taip yra todėl, kad neapsimestinis apsiblausęs žvilgsnis stebimas tik kai kuriuose užhipnotizuotuose žmonėse.

Naujojo tyrimo duomenys, paskelbti žurnale „PLoS ONE“, gauti stebint lengvai užhipnotizuojamą žmogų, kuriam užhipnotizuoti ir athipnotizuoti pakanka vos iš vieno žodžio sudaryto signalo.

Tai reiškia, kad hipnozės būsena ir įprasta būsena gali kaitaliotis kas keletą sekundžių.

Mokslininkai nustatė, kad užhipnotizuotas žmogus išsiskiria ne tik apsiblausiusiu žvilgsniu, bet stebimi ir objektyviai išmatuojami pokyčiai nevalingame, refleksyviame akies elgesyje, o to neužhipnotizuoti žmonės negalėtų imituoti.

Šie duomenys reiškia, kad hipnozė ilgiau nebegali būti laikoma tik protiniais vaizdiniais, kurie matomi esant visiškai įprastai budriai sąmoningumo būsenai.

Tyrėjai mano, kad tai gali būti pirmasis įrodymas, kad egzistuoja sąmonės būsena, kuri anksčiau moksliškai nebuvo patvirtinta.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų