Rašyti komentarą...
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Ačiū Tau už gerus žodžius "paranoja išgydoma žinojimu". Kaip tik susiduriu su paranojikais ir priėjau tos pat išvados - bailumas per nežinojimą. Dievobaimingumas iš ten pat.
Ar gal esi kompiuteristas? As spaudau klavisus, kas gudras, tas nesunkiai isigis programa nuskaityti, kokius klavisus as spaudau ir idiegs i mano kompiuteri ir paliks , o kompiuteris periodiskai sius mano darbo klaviatura reuzltatus...ir kai ti pamatys, kad as spaudau slaptazodziui klavisus, tuoj pat uzfiksuos ir nusius programos idiegejui, o tas jau ir zinos....kokie mano slaptazodziai...ir kaip per kompa padaryti mano elektronini parasa. Taigi nereikia tureti net galingos programos....reikia tik zinoti ar as turiu pakankamai pinigu, kad verta butu su manimi terliotis...Jei nutars kad verta, tai man ir apsisaugoti nepavyks....va del tos priezasties bankai ir yra apsidraude ir atsakingi uz tavo pinigus...nes tokiu, kurie ta galetu ir drystu padaryti ne tiek daug...tuo labiau, kai tai suzinoma, kiti atsiranda ir pagauna tokius mandruolius ir pasodina.....arba nuperka zinias..
Kita vertus - aš patikėjau bankui ne savo slaptažodį. Aš patikėjau jam pinigus, ir jo reikalas už juos atsakyti (tai jo verslas). Mane tenkina ir simetrinis raktas banko slaptažodžių generatoriuje. Paranoja išgydoma žinojimu. :)
Neabejojusiam: bijau kad mes kalbame apie skirtingus dalykus - el.parašą su informacijos užkodavimu (kriptografija). El. parašo paskirtis - pasirašiusiojo tapatybės ir pasirašymo fakto patvirtinimas, t.p. pasirašyto dokumento versijos patvirtinimas (ar nebuvo keistas po pasirašymo). Tai ar sutartis slapta, ar ne - parašas ir jos saugojimas (slėpimas) yra skirtingi dalykai. Jei jau kalbėtume apie e.bankininkystės sistemas, tai asimetrinis raktas jas padaro praktiškai nenulaužiamas. Nes kaip rašė komentatorius prieš šį mano komentarą - tik pilnas perrinkimas, tik dideli skaičiavimo resursai ir ilgas laikas pajėgtų nulaužti. O juk e.banko sesija trunka 10-20 min. neilgiau. Na kad ir valandą gėrėsies savo sąskaitos likučiu - nepakaks. Taigi, kas mes tokius resursus tokia uždaviniui? Beje, pagal sąmokslo teoretikus, neva RSA yra paliktas bug'as, kad NSA (JAV saugumas) galėtų legvai nulaužti kodavimą. Na ir kas? Reikia čia JAV šnipams inforamcijos apie tavo banko sąskaitas (gaus ir be laužymo). O karinės tarnybos tikrai naudoja kitus algoritmus ir priemones, bet tai jau kvantinė fizika.
El parašo kritikams, reikėtų dar pasidomėti juo prieš kalbant. Grynai teoriškai asimetrinį kodavimą galima nulaužti (pilno perrinkimo metodu, per N metų, naudojant kelis pačius galingiausius superkompiuterius), bet tai yra _nepalyginamai_ sudėtingiau ir užtruktų _žymiai_ ilgiau negu padirbti tradicinį "popierinį" parašą. Jei labai kažkam reikia galima padirbti popierinį parašą, antspaudą, asmens dokumentą be problemų, ko gero ta būtų dienų, na gal savaičių (dokumento atveju) klausimas. O kalbant apie asimetrinio šifro nulaužimą, tai net jei labai labai reikia tai užtruks tiek laiko, kad ta informacija jau bus nebeaktuali ir dar priedo kainos velniai žino kiek.
netikiu visu šitu elektroniniu absurdu. Yra tik vienas parašas - tai ką tu pasirašai ant popieriaus, visa kita yra mygtukynas.
Paranoja yra išgydoma. O šiaip dabar bankų išduodami slaptažodžių generatoriai (vietoj kortelių su skaičiukais - didesnėms sumoms), tai yra nesaugesni dėl to, kad pagrįsti simetriniu raktu. Tai jei jau pasitikime simetriniu raktu, tai asimetrinis yra saugesnis be komentarų.
Puikus straipsnis. Nusibodo visiems įmonėje pasakot - duosiu pasiskaityt. Viskas teisingai ir aiškiai, suprantamai ne IT žmonėms.
REKLAMA
REKLAMA

Skaitomiausios naujienos




Į viršų