Devyniems iš dešimties jaunuolių po nakties, praleistos klube ar bare klausantis garsiai grojančios muzikos, pasireiškia klausos sutrikimai, parodė vienas tyrimas.
Labdaros organizacija RNID, atstovaujanti 9 mln. kurčiųjų ar silpnai girdinčių žmonių, teigė, kad šie jaunuoliai ausyse jaučia spengimą ar neprigirdi, bet vis tiek nieko nedaro, kad to išvengtų.
Žiūrovai roko koncertuose gali girdėti 125 decibelų garsą. 110 decibelų triukšmą girdi žmogus, stovintis prie pneumatinio gręžtuvo.
RNID vadovas, daktaras Johnas Low (Džonas Lou) paragino vyriausybę nustatyti rekomenduojamas garso ribas į koncertus einantiems žiūrovams.
"Mes visi įpratę girdėti apie saugų seksą ir kremo nuo saulės naudojimą", - teigė J.Low.
"Tačiau žinių apie garsią muziką stoka reiškia, kad šios melomanų kartos laukia tiksinti klausos sutrikimų bomba", - pažymėjo jis.
"Nuolat lankantis klubuose, koncertuose ir baruose, kur garsiai groja muzika, labai lengva gauti triukšmo dozę, kuri visam laikui gali pažeisti klausą".
Daugiau kaip pusė respondentų iš 1 381 apklausto žmogaus teigė kiekvieną savaitę einantys į barą, kuriame tam, kad būtų išgirsti per garsią muziką, turi šaukti. Tik ketvirtadalis manė, kad muzika grojo per garsiai.
Du trečdaliai teigė, kad klausos sutrikimai neturės įtakos jų gyvenimui.
RNID nurodė, kad žmonės koncertų metu į ausis turėtų įsikišti specialius kištukus, kurie sumažina muzikos garsą, bet nesugadina jos kokybės.
Jie taip pat kas valandą turėtų daryti penkių minučių pertraukas ir stovėti saugiu atstumu nuo garso kolonėlių.