Maža, patogi ir labai kompaktiška – tai visai neseniai pasirodžiusi „Sony HDR-AS“ skaitmeninė vaizdo kamera, skirta mėgstantiems ekstremalų sportą ir inovatyvias technologijas. „Sony“ videokamera tik kiek didesnė už degtukų dėžutę, o, anot gamintojų, dar ir labai funkcionali. Būtent vaizdo kameros funkcijas ir kitus privalumus bei trūkumus išbandėme mes – ITnaujienos.lt redakcija.
Vaizdo kameros dizainas
Vos 65 gramus sveriančiame „Sony“ įrenginyje įmontuotas vienas mažas ekranas, kuriame rodomas filmavimo laikas, o šalia jo du mygtukai „Next“ ir „Prev“ – šie mygtukai reikalingi tam, kad būtų galima keisti funkcijas ir nustatyti norimą nuotraukų ar filmavimo režimą.
Komplekte taip yra apsauginis vandeniui nepralaidus kameros dėklas. Jis saugo ją nuo drėgmės, šalčio ir kitų oro išdaigų. Deja, bet uždėjus apsauginį skydelį kamera įvykius filmuoja be garso, taigi pašnekesių ar emocijų įamžinti nepavyks. Nepaisant to, visą informaciją (filmavimo laiką, baterijos būseną) galima matyti, nes apsauginis ir vandeniui nepralaidus dėklas yra permatomas ir gražiai glunda prie kameros.
Filmavimo kokybė ir funkcionalumas
Pritvirtinęs kamerą ant galvos, pavyzdžiui, snieglentininkas gali ne tik filmuoti, bet fiksuoti aplinką, įamžinti svarbias akimirkas, nes ji turi fotografavimo funkciją. Fotografuoti su šia kamera labai paprasta dėl „Interval Still Recording“ režimo. Tai reiškia, kad kamera fotografuoja iš anksto nustatytais intervalais. Nuotraukoms kokybės suteikia įmontuotas „Exmor R“ vaizdo jutiklis, kuris pagerina vaizdo aiškumą ir sumažiną grūdėtumą. Vis dėlto grūdėtumo, ypač kiek mažiau apšviestoje erdvėje, objektyvas nepanaikina.
Nors nuotraukų kokybė nėra pati geriausia – filmuoti šia kamera tikrai smagus užsiėmimas. Pirma, kamera turi „slow motion“ funkciją, kuri vaizdą gali sulėtinti 2 ar net 4 kartus, taigi filmuojamas veiksmas trunka perpus ilgiau. Neabejojame, kad aktyvaus sporto šalininkams ši funkcija patiks. Juk trumpas akimirkas galima paversti kiek ilgesnėmis ir stebėti įdomias smulkmenas.
Filmuodami vaizdą įprastine funkcija likome maloniai nustebinti, nes vaizdo kokybė daug geresnė nei fotografuojant ar filmuojant „slow motion“ režimu. Be to, įprastai nufilmuoti judesiai nesusilieja ir yra gana ryškūs, vaizdams aiškumo suteikia „SteadyShot" funkcija. Išbandėme ją ir įsitikinome, kad ši tikrai veikia.
Pastebėjome, judant sunku pasirinkti objektą, kurį norime filmuoti. Tačiau tai nėra didelis trūkumas, nes kamera aprėpia ganėtinai didelę erdvės dalį. Filmuoti šia kamera galima iš viso penkiais režimais: „Full HD“ (1920x1080 30p) (apytiksl.16 Mb/s), „STD“ (1280x720, 30p) (apytiksl. 6 Mb/s), „SD VGA“ (640x480, 30p) (apytiksl. 3 Mb/s), „SLOW 2x“ (1280 x 720, 60p) (apytiksl.12 Mb/s) ir „SLOW 4x“ (apytiksl. 24 Mb/s). Taigi vaizdo įrašų kokybė priklauso nuo to, kokią funkciją naudosite. Vis dėlto geriausią efektą galima išgauti filmuojant ir fotografuojant gerai apšviestoje erdvėje arba natūralioje šviesoje. Tuomet kamera geriausiai fiksuoja vaizdus ir judesius.
Kiti duomenys
Šiame „Sony“ įrenginyje veikia ir belaidis interneto („Wi-Fi“) ryšys. Juo naudotis galite išmaniuoju telefonu prisijungę prie specialios „Wi-Fi“paskyros. Tuomet galite valdyti kamerą ir peržiūrėti įrašytą medžiagą naudodamiesi telefonu. Ši funkcija labai naudinga, nes kamera neturi specialaus ekrano, kuriame galite stebėti vaizdą.
Jau minėjome, kad kameros objektyvas aprėpia didelį erdvės plotą. Taip yra dėl plačiakampio „Carl Zeiss Tessar“ objektyvo, kuris fiksuoja veiksmus ir judesius 170 laispnių kampu, tai leidžia matyti vaizdą iš įvairių pozicijų, nesvarbu kur esate. Be to, kompaktiškame įrenginyje montuojama ketvirtos klasės „microSD/SDHC“ atminties kortelė ir daugkartinio naudojimo baterija. Tad saugoti informaciją bei įkrauti kamerą labai patogu ir neužima daug laiko.
Kaina
Amazon.com elektroninėje parduotuvėje šio modelio aparatą galima įsigyti už 268 JAV dolerius (maždaug 714 litų). Kameros kaina Lietuvoje yra ganėtinai didelė – ji kainuoja daugiau nei 1 tūkst. litų. Tad, jeigu nesate pakvaišęs ekstremalaus sporto gerbėjas, su šia vaizdo kamera tikriausiai neturėsite ką veikti. Vis dėlto, jeigu nuspręsite nusipirkti tokią kamerą, patariame būti atidiems, nes komplekte nėra instrukcijos kaip kai kurias detales reikėtų montuoti ir kur jas tiksliai tvirtinti. Tačiau šiek tiek paplušėję tikrai įveiksite visus sunkumus.
Siūlome pažiūrėti vaizdo įrašą, kuriame matoma, kaip kamera filmuoja naudojant „SLOW 2x“ režimą.