Įdomi ir paslaptinga būtybė yra žmogus. Garsusis „12 kėdžių“ herojus Ostapas Benderis žinojo 400 būdų, kaip palyginti sąžiningai paimti iš gyventojų jų pinigus. Jei jis gyventų šiais laikais, panašu, būtų išrasta dar tiek pat būdų.

Kompanijos „Symantec“ padalinio Japonijoje darbuotojas Joji Hamada savo tinklaraštyje aprašė situaciją su sukčiavimui skirtomis programėlėmis, kurios kaip grybai po lietaus dygsta el. parduotuvėje „Google Play“, praneša portalas „Computerworld“. Daugiau nei 1200 programėlių, patalpintų „Google Play“ nuo šių metų pradžios, buvo skirtos būtent neteisėtam pinigų išviliojimui.

Įdomu tai, kad jei anksčiau sukčiai naudojosi schema „paspausk vieną kartą ir susimokėk už tai“, tai dabar vartotojai jau atsargesni, o „blogi berniukai“ – gudresni. Nauja schema numato, kad vartotojas nukreipiamas į specialiai sukurtą interneto puslapį (ten suvedamas el. pašto adresas, atliekama registracija), o kartu dar reikia ir paskambinti telefonu, kad būtų galima gauti slaptažodį ir jį įvesti į sukčių sukurtą puslapį.

REKLAMA

Taigi norint, kad jus apgautų, reikia dar ir pasistengti! Vis tik galite juoktis, tačiau tokių vartotojų atsiranda ne vienas ir ne dešimt. Sukčiavimo schema baigiasi tuo, kad pateikiama sąskaita su keliais tūkstančiais JAV dolerių (aišku, visa tai būtina apmokėti per kelias dienas), o už tai gaunama „metinė prenumerata su prieiga prie suaugusiems skirto turinio“.

Nežiūrint į tai, kad tokios sukčių programėlės nuolat surandamos ir pašalinamos, šis verslas toks sėkmingas, kad vietoje pašalintos programos staigiai atsiranda kita su panašiu funkcionalumu. „Symantec“ atliktas testinis tyrimas parodė, kad virš 80 proc. populiariausių programėlių „Google Play“ naudoja būtent tokias sukčiavimo schemas, o jų populiarumas dirbtinai padidinamas, apeinant „Google Play“ saugumo skenerį „Bouncer“.

Reikia paminėti, kad „Android 4.2“ atsirado funkcija „Verify apps“, kuri turėtų apsaugoti vartotojus nuo sukčiaujančių programų. „Android 4.3“ ši funkcija bus įjungta pagal nutylėjimą, kartu atsiras ir funkcija „App Ops“, kuri leis išjungti tam tikras teises, kurių reikalauja programėlė. Ar tai leis sumažinti apgautųjų skaičių, parodys tik laikas.  


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų