REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Tobulą popmuzikos melodiją galima sukurti naudojant kompiuterinę programą ir patobulinti atsižvelgiant į klausytojų pastabas, teigia tyrimą atlikę britų mokslininkai.

REKLAMA
REKLAMA

Eksperimento, pavadinto „DarwinTunes“ („Darwino melodijos“) tikslas – įvertinti vartotojų pasirinkimo svarbą formuojant muziką, kuri tampa hitu radijuje.Programa naudojo atsitiktinai sukurtus sintezatoriaus ritmus, melodijas ir garsus, pradedant varpų skambesiu, baigiant zvimbesiu ir pypsėjimu.

REKLAMA

Visus šiuo 8 sekundžių trukmės kompiuterio kūrinius vertino interneto naudotojai. Vertinimo skalė – nuo „Negaliu to pakęsti!“ iki „Man patiko!“, teigiama tyrimo išvadose. „Mėgstami“ garso takeliai buvo sumaišomi su kitais gerai įvertintais. Kuo daugiau tokių „evoliucijų“ konkretus takelis patyrė, tuo labiau jis patiko žmonėms. „Mes pradėjome svarstyti, ar vartotojų pasirinkimas yra tikroji jėga, slypinti už nepailstamo popmuzikos maršo, – teigė tyrimo bendraautorius Armandas Leroi, Imperatoriškojo koledžo Londone evoliucinės vystymosi biologijos profesorius. – Kiekvieną kartą, kai kas nors parsisiunčia vieną, o ne kitą garsi takelį, jie pasirenka, o milijonas pasirinkimų yra milijonas kūrybinių veiksmų“, – pridūrė jis.

REKLAMA
REKLAMA

Tyrime dalyvavo apie 7 tūkst. interneto klausytojų.

Garso pavyzdžiai, sulaukę prasčiausių įvertinimų, netrukus pranyko, o malonesni ausiai gyvavo toliau. „Esant natūraliai atrankai, po maždaug 2,5 tūkst. kartų autoriai nustatė, kad garsai sparčiai evoliucionavo į patrauklią muziką“, – teigiama tyrime.

„Mes žinojome, kad mūsų evoliucinis mašinos variklis vieno naudotojo rankose sukurs gana gerą muziką, tačiau mes norėjome sužinoti, ar tai pavykti labiau darvinistinėje aplinkoje, kur šimtai klausytojų teikia savo vertinimus“, – teigė tyrimo bendraautorius Bobas MacCallumas, Imperatoriškojo koledžo Londone moskitų genomikos bioinformatikas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų