Duomenų centre (nuotr. Gamintojo)

Bendrovė „Hostex“ šalies įmonėms siūlo perkelti naudojamą verslo valdymo, finansinės apskaitos, ryšių su klientais ir kitą programinę įrangą į debesų kompiuterijos (angl. cloud computing) technologijų pagrindu veikiančius duomenų centrus.

Galimybių atsisakyti nuosavų įmonėse laikomų serverių ir informacines sistemas perkelti į duomenų centrą atsirado „Hostex“ duomenų centre pritaikytus virtualios infrastruktūros sprendimų lyderės „VMware“ technologiją „vSphere“. Ji leidžia duomenų centre suformuoti virtualų nuosavą serverį, kuriame duomenys laikomi atskirai nuo kitų klientų duomenų ir jame naudoti bet kurią „Windows“ ar „Linux“ aplinkose veikiančią verslo programinę įrangą, sakoma bendrovės pranešime.

Skelbiama, kad dubliuotas ir itin spartus interneto ryšys su „Hostex“ duomenų centrais sudaro galimybę juose veikiančiomis sistemomis naudotis taip pat sparčiai, lyg jos veiktų biure esančiame serveryje.

„Hostex“ generalinio direktoriaus Prano Slušnio teigimu, stambioms Lietuvos bendrovėm jau keletą metų įprasta laikyti itin svarbią informaciją ir sistemas specializuotuose duomenų centruose. „Sudarysime galimybių šiomis technologijomis naudotis ir mažoms įmonėms – jos galės nemažai sutaupyti, pavyzdžiui, buhalterinės apskaitos programos išlaidų“, – sakė P.Slušnys.

REKLAMA

„Hostex“ specialistų vertinimu, verslo valdymo ar kitą programinę įrangą perkėlus į duomenų centrą, pirmaisiais metais būtų sutaupoma daugiau nei pusė sistemos kaštų.

„Hostex“ taikomi debesų kompiuterijos sprendimai leidžia operatyviai keisti paslaugos apimtis –  mažinti ar didinti reikiamus išteklius. Tai klientams leis mokėti tik už faktiškai panaudotus duomenų centrų išteklius. „Hostex“ taip pat pranešė pradėjusi bendradarbiauti su Lietuvos programinės įrangos kūrėjais, kurie savo produktus suderins su debesų kompiuterijos technologijomis.


Rašyti komentarą...
p
pypkė
2011-09-11 11:26:46
Pranešti apie netinkamą komentarą
man tai dedikuoti.lt paslaugos atrodo lankstesnės
Atsakyti
0

d
debeselis
2011-09-27 21:51:25
Pranešti apie netinkamą komentarą
kas noretu is nuosavo namo ( nuosavo serverio ) keltis i daugiabuti ( cloud serveri )? O dar pvz su triuksmingais kaimynais is visu pusiu ( resursu naudotojai ), naudotis bendra laiptine? Aisku dar oversellinimas bus didelis. pigus budas mulkinti nauju terminu - debesu kompiuterija. net juokas ima...
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (2)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų