Covid-19 elgesiu panašesnis į vėžį nei į virusą – mokslininkai

Kalifornijos universiteto mokslininkai ištyrė naujojo koronaviruso infekcijos išplitimo žmogaus organizme ypatybes ir nustatė, kad kovai su Covid-19 galima būtų naudoti gydymo metodus, kurie taikomi vėžio gydymui. 

Koronavirusas (nuotr. shutterstock.com)

Mokslininkai taip pat nustatė, kad naujasis koronavirusas savo veikimo principu labiau panašus į vėžį nei į kitas virusines ligas.

San Francisko universiteto mokslininkų „Cell“ mokslo leidinyje publikuotame tyrime yra rašoma, kad virusas SARS-CoV-2, kuris sukelia Covid-19 ligą, geba pažeistose ląstelėse nulipdyti „čiuptuvus“, kurie leidžia infekcijai sparčiai plisti organizme. 

Tyrimui vadovavusio profesoriaus Nevano Corgano teigimu, „blogieji siūlai“ pramuša ląstelių apvalkalą ir infekcija persiduoda iš vienos tokiais čiuptuvais apraizgytos ląstelės į kitą, rašoma „The Financial Times“. 

„Mūsų hipotezė teigia, kad toks veikimas paspartina užkrato plitimą“, – cituojamas mokslininkas. 

Tyrimo autoriai išsiaiškino, kad pažeistos ląstelės naudoja savo srautines gijas, filipodijas, kad užkrėstų kaimynines, dar sveikas ląsteles, taip paverčiant jas tam tikros rūšiais „zombiais“, rašoma „Los Angeles Times“.

REKLAMA

Gebėjimas tokiu būdu užkrėsti ląsteles skiria SARS-CoV-2 nuo kitų virusų, sukeliančių ŽIV ar raupus, veikimo būdo. 

Siūlo naudoti priešvėžinius vaistus

Tai nustatę mokslininkai pateikė išvadą, kad kovai su Covid-19 galima naudotis vaistiniais preparatais, daugelis kurių yra skirti vėžio gydymui. Jie atliko ir eksperimentus su beždžionėmis, o vėliau jau kai kuriuos vaistus išbandė ir su viruso pažeistų žmonių plaučių ląstelėmis. 

„LA Times“ rašoma, kad viso buvo išskirti septyni vaistiniai preparatai, įskaitant silmitasertibą ar hilteritinibą, kuris neseniai buvo pripažintas tinkamu gydyti leukemija sergančius pacientus, ir kuriuos būtų galima pritaikyti gydant nuo koronaviruso komplikacijų.

2020-ieji be pasaulį jau sukrėtusios pandemijos gali atnešti ir biblinio masto tragediją – Rytų Afrikos, Artimųjų Rytų, Azijos ir net Rusijos pietiniuose regionuose pastebėti gigantiški spiečiai skėrių. Jie naikina pasėlius milžiniškose teritorijose – nuo Tanzanijos, Kenijos ir Somalio iki Pakistano, Indijos ir Kinijos.


Rašyti komentarą...
M
M
2020-07-05 17:15:25
Pranešti apie netinkamą komentarą
Aš jau stengiuosi nebeskaityti tų straipsnių,kuriuose rašoma apie koronovirusa.Man taip ramiau.
Atsakyti
-7

G
Garbanele
2020-07-05 16:36:42
Pranešti apie netinkamą komentarą
Tik nereikia mūsų gąsdinti,be priežasties nėra smerties
Atsakyti
-8

L
LLL
2020-07-05 17:37:10
Pranešti apie netinkamą komentarą
Kuo toliau tuo durnin. Skaitai ir juokas ima. Kaip mus kiekvieną dieną baugina. Tikrai dauguma pradeda tikėti. Aš iš savo aplinkinių matau ir su jais net nesiginčiju. Tyliu ir stengiuosi keisti tema
Atsakyti
-7

SKAITYTI KOMENTARUS (21)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų