Rašyti komentarą...
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Už žurnalisto Vito Lingio nužudymą nuteistas buvęs „Vilniaus brigados“ narys Igoris Achremovas lieka už grotų.

REKLAMA

Taip pirmadienį nutarė Vilniaus apygardos teismas (VAT), atmetęs nuteistojo advokatės Lolitos Erikos Auželytės apeliacinį skundą.

Anot gynėjos, I. Achremovas gali būti paleistas, kadangi yra atlikęs daugiau nei pusę jam numatytos bausmės - 15 iš 25 metų, per šį laikotarpį jis elgėsi pavyzdingai ir gailisi dėl įvykdytos žmogžudystės.

Tačiau VAT teisėjų kolegija paliko galioti kovo pradžioje Vilniaus miesto 3-iojo apylinkės teismo sprendimą nepaleisti žudiko.

REKLAMA
REKLAMA

Ant teisėjų, nors formaliai I. Achremovas atitinka reikalavimus, pagal kuriuos jam gali būti taikomas lygtinis atleidimas, vis dėlto padarytas nusikaltimas yra labai sunkus, todėl dabar jį paleidus į laisvę būtų pažeistas teisingumo principas.

VAT teigimu, 3-iojo apylinkės teismo atmestas Pataisos namų administracijos teikimas, kuriame buvęs „Vilniaus brigados“ narys vertinamas teigiamai, neįpareigoja teismo paleisti kalinio, o tik numato galimybę svarstyti šį klausimą.

Ši nutartis yra galutinė ir neskundžiama.

Už dienraščio „Respublika“ žurnalisto V. Lingio nužudymą, įvykdytą 1993 metų spalio 12 dieną Vilniuje, 1994-ųjų rudenį buvo nuteisti „Vilniaus brigados“ vadeiva Borisas Dekanidzė ir trys jo parankiniai - I. Achremovas, Viačeslavas Slavickis ir Borisas Bobičenka.

B. Dekanidzei teismas skyrė išimtinę mirties bausmę, kuri buvo įvykdyta. I. Achremovui taip pat skirta mirties bausmė, tačiau tuo pačiu nuosprendžiu ji pakeista į laisvės atėmimą iki gyvos galvos.

2004 metų sausį Vilniaus apygardos teismo sprendimu, nuteistajam laisvės atėmimo bausmė buvo sumažinta iki 25 metų. Remiantis šia nutartimi, į laisvę jis turėtų išeiti 2018 metų pabaigoje.

Apie tai – LNK žinių videoreportaže.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų