Nuo liepos ministerija žada kompensuoti tik pigiausius vaistus ir tuos brangius, kuriems nėra pigių analogų. Naujausias vaistinių lankytojų tyrimas, kurį užsakė vaistinių asociacija, atskleidžia, kad du trečdaliai pacientų vaistus perka tik tuos, kuriuos nurodo gydytojas ir vos 7 procentai nusiperka vaistininko pasiūlytų pigesnių.
Tyrimo duomenimis, du trečdaliai vaistų pirkėjų yra labai jautrūs kainai ir gali atsisakyti savo vaistų, jei jie pabrangs ir atsiras pigesnių alternatyvų. Sveikatos apsaugos ministerijos valdininkai tikina, kad po pusantro mėnesio vaistinėse būtent tokie pokyčiai ir prasidės.
„Ligą gydo veiklioji medžiaga, gydytojas skiria ne konkretų gamintojų, o veikliąją medžiagą. Kitos ES šalys irgi plačiai naudoja generinius pigesnius vaistus“, - TV3 sakė Sveikatos apsaugos ministerijos Farmacijos departamento direktorė.
Farmacininkai nerimauja, kad sumažės bendra jų apyvarta valstybei pradėjus daugiau finansuoti pigesnius vaistus. Tad ir toliau spaudžia vyriausybę leisti pacientui pasirinkti, kuriuos vaistus vartoti ir tiek pigesnius generinius, tiek brangesnius vadinamuosius „originalius“ kompensuoti vienodomis sąlygomis.
„Ministerija nori taupyti PSD fondo lėšas, sako, kad taupys ir gyventojų lėšas, kur jie primoka už kompensuojamus vaistus. Bet gyventojams reikia leisti galimybę pasirinkti“, - įsitikinusi Vaistinių asociacijos vadovė Elena Kvedarienė.
Išsamiau žiūrėkite vaizdo įraše.