REKLAMA

naujienų portalas tv3.lt

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Lietuvos-Baltarusijos pasienyje tvyro įtampa. Pranešama, kad čia uniformuoti, skydais nešini Baltarusijos pareigūnai blokuoja migrantų grąžinimą į Baltarusiją. 

Lietuvos-Baltarusijos pasienyje tvyro įtampa. Pranešama, kad čia uniformuoti, skydais nešini Baltarusijos pareigūnai blokuoja migrantų grąžinimą į Baltarusiją. 

REKLAMA

Apie tai pranešęs 15min.lt rašo, kad fiksuotas ir toks atvejis, kai Baltarusijos pareigūnas žodžiu liepia vėl eiti į Lietuvą. 

„Abi pusės naudoja tarnybinius šunis, kartais migrantai ne vienai valandai lieka tarp stulpelių, žyminčių valstybės sieną, apsupti pareigūnų. Bent vieną kartą tokia situacija truko ilgiau nei parą“, – praneša portalas 15min.lt. 

Naujienų portalas tv3.lt primena, kad Vidaus reikalų ministrė Agnė Bilotaitė pirmadienį leido pasieniečiams apgręžti į Lietuvą vykstančius neteisėtus migrantus ir nukreipti juos į pasienio punktus ar diplomatines atstovybes.

„Saugant valstybės sieną ir siekiant neįsileisti į Lietuvos teritoriją asmenų, ketinančių sieną kirsti neteisėtose vietose, sprendimu pavesta įpareigoti juos naudotis teisėtais sienos kirtimo ar prieglobsčio prašymo būdais – asmenis nukreipti į artimiausią veikiantį tarptautinį pasienio kontrolės punktą ar diplomatinę atstovybę“, – teigiama Vidaus reikalų ministerijos (VRM) pranešime.

REKLAMA
REKLAMA

Anot ministerijos, A. Bilotaitė kaip ekstremaliosios situacijos operacijų vadovė pavedė „visoms institucijoms, užtikrinančioms Lietuvos Respublikos valstybės sienos apsaugą, papildomai imtis visų būtinų įstatymuose nustatytų priemonių, siekiant apsaugoti Lietuvos Respublikos valstybės sieną ir nesudaryti prielaidų į Lietuvos Respublikos teritoriją neteisėtai patekti asmenims, norintiems valstybės sieną kirsti draudžiamose vietose“.

REKLAMA

„Valstybės sienos apsaugos tarnybos pareigūnai yra kompetentingi ir patyrę taikyti taktines priemones tokiose situacijose. Lietuvos siena turi būti visomis teisėtomis priemonėmis saugoma nuo bet kokio neteisėto valstybės sienos kirtimo, kaip šiuo metu prieš Lietuvą vykdomos hibridinės agresijos instrumento“, – pranešime spaudai sakė vidaus reikalų ministrė.

„Asmenys, tyčia bandantys kirsti valstybės sieną draudžiamose vietose, turi būti vertinami kaip asmenys, kurie ketina padaryti nusikalstamą veiklą – neteisėtą valstybės sienos perėjimą,“ – pridūrė ji.

REKLAMA
REKLAMA

LRT televizijos laidoje „Dienos tema“ pristatydama sprendimą A. Bilotaitė teigė, kad apgręžti migrantus leidžia tarptautinė teisė, jeigu toks sprendimas yra laikinas ir jeigu migrantams yra pasiūloma alternatyvi galimybė kreiptis dėl prieglobsčio.

Pasak A. Bilotaitės, užsieniečiai į Baltarusiją yra kviečiami kaip į saugią teritoriją, kurioje nevyksta jokie kariniai konfliktai.

Anot Vidaus reikalų ministerijos, tai reiškia, kad turizmo tikslais į Baltarusiją atvykęs užsienio valstybės pilietis, gavęs paslaugas, dėl kurių jis atvyko į šią šalį, turėtų išvykti taip pat legaliai, kaip į ją ir pateko.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Pasak ministerijos, Baltarusija, priėmusi sprendimus taikyti bevizį režimą su daugeliu pasaulio valstybių, pati vienašališkai nevykdo sutarties dėl sienos teisinio režimo – jos pasienio apsaugos institucijos prisideda prie nelegalaus Lietuvos sienos kirtimo organizavimo.

Į Lietuvą per sieną su Baltarusija šiemet pateko rekordiškai daug, beveik 4 tūkst., neteisėtų migrantų. 

Lietuvos pareigūnai išaugusius migracijos srautus vadina Baltarusijos režimo hibridine agresija.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų