Žiniasklaida: Kelmės rajono mero Andrulio byloje prašoma išslaptinti žvalgybos pažymas

Teismo prašoma Kelmės rajono savivaldybės mero Vaclovo Andrulio kyšininkavimo byloje išslaptinti kriminalinės žvalgybos pažymas.

Pasak lrytas.lt, tokį prašymą Kelmės teismui pateikė kaltinamojo advokatas Mindaugas Bliuvas.

„Yra tikimybė, kad taikant juos atlikta provokacija. Kyla klausimų dėl kriminalinės žvalgybos veiksmų teisėtumo – tai pagrindinis bylos akcentas. Man neteko matyti bylos užuomazgų, todėl prašome išslaptinti pažymas“, – teisme sakė advokatas.

Jis taip pat prašė byloje apklausti kelis liudytojus. Prokuroras Andrejus Mirnas perspėjo, kad tokiu atveju anksčiau kaltę pripažinusio politiko byloje nebebus galima taikyti sutrumpinto įrodymų tyrimo.

Portalas pažymi, kad V. Andrulis kaltę iš pradžių neigė. Susipažinęs su ikiteisminio tyrimo medžiaga, jis prisipažino įvykdęs jam inkriminuotą nusikaltimą.

Prokuroras pasiūlė bylą užbaigti baudžiamuoju įsakymu, tačiau V. Andrulis siekė būti atleistas nuo baudžiamosios atsakomybės pagal laidavimą ir su tuo nesutiko, todėl byla perduota teismui.

Ketvirtadienį vyko pirmasis posėdis šioje byloje, tačiau pateikus prašymus, bylos nagrinėjimas atidėtas iki spalio 13 dienos.

BNS primena, kad Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) Šiaulių valdybos pareigūnai per ikiteisminį tyrimą nustatė, kad meras pareikalavo iš kito asmens 10 tūkst. eurų kyšio už palankumą vykdant vieno iš Kelmės savivaldybės miestelių viešųjų erdvių sutvarkymo projektą.

V. Andrulis STT pareigūnų buvo sulaikytas šių metų gegužės 19 dieną, kai iš projektą įgyvendinančios bendrovės direktoriaus priėmė dalį galimai reikalauto kyšio – 5 tūkst. eurų.

Prokuratūros prašymu gegužės 21 dieną Šiaulių apylinkės teismas V. Andrulį yra nušalinęs nuo mero pareigų šešiems mėnesiams.

Už kyšininkavimą gresia laisvės atėmimas iki penkerių metų.

V. Andrulis meru išrinktas praėjusiais metais vykusiuose savivaldybių tarybų ir merų rinkimuose, jį iškėlė Lietuvos socialdemokratų partija. Narystę partijoje jis yra sustabdęs.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų