Žiema ateina: artimiausią parą orai pasikeis

Šiandien Lietuvoje buvo pilki ir gana šilti orai. Iki šiol dar vietomis buvę žiemos pėdsakai tiesiog ištirpo ir gamtovaizdis vėl priminė vėlyvą rudenį, o ne žiemos pradžią. Tačiau artimiausią parą vėl viskas pasikeis.

Artimiausią parą orus Europoje lems viena didelė, kelis centrus turinti žemo slėgio sritis žemyno vakaruose ir šiaurėje bei viena aukšto slėgio sritis žemyno pietuose ir rytuose. Baltijos apylinkėse artimiausią parą orus lems ciklono pakraštys, todėl čia bus visokių kritulių. Vėliau krituliai vėl kelioms paroms pasitrauks.

Šiandien orai Lietuvoje buvo drungni, drėgni ir pilki. Šį vakarą jie irgi tokie bus, bet netrukus kai kur pasirodys ir menki krituliai. Po vidurnakčio pradės lyti prie jūros, vėliau ir kitur. Lietų daug kur papildys šlapias sniegas, o kai kur jį ir pakeis. Iki ryto krituliai beveik pasieks rytinį šalies pakraštį. Vietomis boluos rūkas.

Ryto valandomis kritulių bus daugiausia rytinėje šalies pusėje. Vyraus šlapias sniegas, tik pietuose lietus. Kitur vietomis labai negausiai lynos ar kris dulksna. Sniegas gana greitai pasitrauks į rytus, dulksna, rūkas įsitvirtins ir šalies rytuose.

„Kitaip tariant, padvelks žiema. Orai bus apsiniaukę. Naktį pradės lyti prie jūros, šalies vakaruose, vėliau lietus pradės slinkti į rytus ir jį papildys šlapias sniegas. Ryto valandomis šalies rytuose vyraus jau drėgnas sniegas. Greitai jis pasitrauks, kai kur liks tik menka dulksna ar lietus. Bus drėgna, todėl boluos rūkas. Naktį vyraus 1 – 3 šilumos, rytuose apie 0, prie jūros 4 – 5 laipsniai, dieną vyraus 3 - 5, prie jūros 6 – 7 šilumos“, – sako sinoptikas Naglis Šulija.

Šeštadienį ir sekmadienį orus lems jau priartėsiantis aukšto slėgio srities pakraštys. Ciklonai su jų įtaka bus nustumti tolėliau nuo Lietuvos, todėl kritulių bus labai mažai arba ir visai nebus, tačiau dažnai boluos rūkas, ypač tamsiuoju paros metu. Šeštadienįio naktį vyraus 1 – 3, prie jūros iki 5 šilumos, dieną bus maždaug 1 laipsniu šilčiau.

Sekmadienio naktį oro temperatūra svyruos apie 0 laipsnių, todėl vietomis susidarys plikledis, dieną šils iki 2 – 4 laipsnių šilumos.

„Ką gi, rytojus bus darganotas, tačiau savaitgalis bus tikrai neblogas“, – pastebi N. Šulija. 


Rašyti komentarą...
N
Nu jo
2020-12-17 18:20:47
Pranešti apie netinkamą komentarą
Tai kur ta žiema ? Kas čia per paistalynė?
Atsakyti
0

S
Shulyja
2020-12-17 18:21:30
Pranešti apie netinkamą komentarą
Ateina žiema
Lis
Atsakyti
0

F
Fėlia
2020-12-18 13:56:09
Pranešti apie netinkamą komentarą
Ateina žiema, lis bus 6 laipsniai šilumos
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (4)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų