• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Jei dėl antrojo prezidento rinkimų turo varžėsi trys kandidatai, tai likę 5 kandidatai medžiojo politinę naudą savo ateičiai. Daliai jų pavyko – visus gerokai nustebino Remigijaus Žemaitaičio populiarumas, nuostabą sukėlė ir prorusiško kandidato Eduardo Vaitkaus gauti balsai. 

Jei dėl antrojo prezidento rinkimų turo varžėsi trys kandidatai, tai likę 5 kandidatai medžiojo politinę naudą savo ateičiai. Daliai jų pavyko – visus gerokai nustebino Remigijaus Žemaitaičio populiarumas, nuostabą sukėlė ir prorusiško kandidato Eduardo Vaitkaus gauti balsai. 

REKLAMA

Apie tai, kokius signalus prezidento rinkimai siunčia Seimo rinkimams, naujienų portalo tv3.lt laidoje „Dienos pjūvis“ diskutavo buvę kandidatai į prezidentus Dainius Žalimas ir Remigijus Žemaitaitis

Tiek politologai, tiek apžvalgininkai sakė, kad Remigijus Žemaitaitis ir Ignas Vėgėlė yra prieš sistemą ir neva dėl to valgė vienas kito balsus, sutinkat su tuo ar ne?

R. Žemaitaitis: Žiūrėkit, pas mus didžiausia bėda yra ta, kad neturim politologų. Pykit, nepykit, aš iš tų politologų šaipausi ir pakankamai dažnai šaipausi, nes jie man primena iš Kremliaus pabėgusius Solovjovus (aut. past. propagandą skleidžiantis Rusijos TV laidų vedėjas Vladimiras Solovjovas).

REKLAMA
REKLAMA

Na, jie yra baigę mokslus.

R. Žemaitaitis: Žiūrėkit, ne universiteto diplomas tau suteikia galimybę turėti analitinį mąstymą, suvirintojas irgi gali tapti prezidentu. Kai man politologas pradeda pasakoti, kas kaip bus, kas kieno konkurentas ir kas iš ko valgo balsus, aš klausiu, ar jie kada nors padarė savo asmeninę apklausą, o ne užsakytą. Pavyzdžiui, mes, „Nemuno aušra“, kas 2 savaites apklausdavome iki 2,5 tūkstančio rinkėjų.

REKLAMA

Tai jūsų su Vėgėle elektoratas panašus?

R. Žemaitaitis: Jis 1,5–2 procentais kirtosi ir aš žinojau, kad Ignas Vėgėlė yra stiprus didžiuosiuose miestuose, Vilniuje ir Kaune. Mano apklausos rodė, kad jis didžiuosiuose miestuose surinks daugiau balsų nei aš. Pažiūrėkit, taip ir atsitiko. Aš, suskaičiavus mažųjų Lietuvos apylinkių balsus, pirmavau kartu su Gitanu Nausėda, bet tik prasidėjo didžiųjų miestų skaičiavimas, mano surinkti balsai pradėjo leisti, o Igno – kilo.

REKLAMA
REKLAMA

Todėl aš į politologus visada žiūriu skeptiškai, nes negaliu pasitikėti politologu, kai jis kalba nepasitikrinęs faktų, jis paskaito, kas parašyta „delfi.lt“, „tv3.lt“, ką parodė LNK ir iš to susidaro vaizdą. Kiek politologų nuvažiuoja į rajonus? Kiek politologų pasišneka su politikais? Nu nėra nei vieno. Visi profesoriai, visi mandri, vadovauja. Lygiai taip pat buvo, kai kalbėjau apie Vaitkų, aš jam buvau užrašęs 6 procentus. Sakė, kad tai neįmanoma, ką jūs čia, Žemaitaiti, rašot? Bet logika taip dėliojasi.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

O kodėl jus piešia kartu su E. Vaitkumi į vieną krūvą?

R. Žemaitaitis: Ingridai reikia susikelti reitingą.

Galbūt kažkokie jūsų pasisakymai leido tą daryti?

R. Žemaitaitis: Niekada. Mano pasisakymai yra emocionalūs, bet, jeigu pasižiūrėtumėt sistemiškai, kaip aš Seime balsuoju ir kaip elgiuosi, nerasite nei vieno atvejo, prie kurio galėtumėt prisikabinti. Nu nėra prie ko prisikabinti. Prie kalbos kultūros, prie žodžių gali prisikabinti, nes aš toks esu, bet prie veiksmų – niekaip.

REKLAMA

Tikrai, pone Žalimai, nėra prie ko prisikabinti?

D. Žalimas: Prie Remigijaus kalbų tikrai gali prisikabinti, balsavimų Seime, atsiprašau, neanalizavau, o debatuose, tai, manau, Remigijus pats pasidarys išvadas dėl tų visų antisemitinių pareiškimų. <...> Mes galėtume ilgai ginčytis, bet, manau, pagrindinis dalykas yra tas, kad, šis žmogus yra pripažintas oficialiai pažeidęs Konstituciją ir savo pasisakymais tikrai pagarsėjęs. <...>

Visą pokalbį rasite aukščiau esančiame vaizdo įraše. 

Į dešimtuką pastebėjimas.
Tik skirtumas tas, kad visokie Solovjovai dirba vien tik kremliui, o mūsų "politologai" įvairioms interesų grupuotėms. Bet tik ne visuomenei
Teisingai Žemaitaitis sako - tai išivs nėra jokie politologai, o tuščiagalviai tėvelių sūneliai su nupirktais diplomais ir savo partinių tėvelių įtaisyti į pseudodarbus, kur ir parazituoja mokesčių mokėtojų sąskaita.
Urbaitė, jAKILAITIS atidirbinėja euriukus
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų