• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Baigus tyrimą dėl Seimo nario Remigijaus Žemaitaičio galimai antisemitinių pareiškimų, prokuratūra pranešė, kad politikas įtariamas neapykantos prieš žydų tautybės žmonių grupę skatinimu, viešu pritarimu nacistinės Vokietijos nusikaltimams.

Baigus tyrimą dėl Seimo nario Remigijaus Žemaitaičio galimai antisemitinių pareiškimų, prokuratūra pranešė, kad politikas įtariamas neapykantos prieš žydų tautybės žmonių grupę skatinimu, viešu pritarimu nacistinės Vokietijos nusikaltimams.

REKLAMA

Kaip penktadienį pranešė prokuratūra, Vilniaus apygardos prokuratūroje įtariamajam R. Žemaitaičiui ir jo gynėjui paskelbta, kad ikiteisminis tyrimas, kuriame Seimo narys įtariamas neapykantos skatinimu bei kurstymu prieš žmonių grupę dėl jų tautybės bei viešu pritarimu tarptautiniams nusikaltimams, jų neigimu ar šiurkščiu menkinimu yra pabaigtas.

„Ikiteisminio tyrimo metu surinkti duomenys leidžia pagrįstai manyti, kad parlamentaras R. Žemaitaitis 2023 metų gegužės 8-ą, birželio 13-ą, birželio 14-ą ir birželio 15-ą dienomis socialinio tinklo „Facebook“ asmeninėje paskyroje paskelbė tekstus, kuriuose galimai viešai tyčiojosi, niekino ir skatino neapykantą prieš žydų tautybės žmonių grupę, viešai pritarė nacistinės Vokietijos nusikaltimams“, – nurodoma prokuratūros pranešime spaudai.

REKLAMA
REKLAMA

Kaip Eltai teigė Generalinės prokuratūros Komunikacijos skyriaus vyriausioji specialistė Gintarė Vitkauskaitė-Šatkauskienė, įtarimai R. Žemaitaičiui pareikšti kovo 7 d.

REKLAMA

Baigus ikiteisminį tyrimą, įtariamieji ir jų gynėjai turi teisę susipažinti su ikiteisminio tyrimo medžiaga ir pateikti prašymus papildyti ikiteisminį tyrimą.

Tokį terminą prokuroras tyrime yra nustatęs iki šių metų balandžio 30 d. imtinai.

ELTA primena, kad vasarį nutarė panaikinti parlamentaro R. Žemaitaičio teisinę neliečiamybę. Šis sprendimas priimtas, atsižvelgiant į generalinės prokurorės Nidos Grunskienės prašymą leisti patraukti baudžiamojon atsakomybėn politiką, įvertinus 2023 metų gegužės 8 dieną pradėtą ikiteisminį tyrimą jo atžvilgiu dėl įtariamo viešo tyčiojimosi, žmonių grupės niekinimo ir neapykantos skatinimo prieš žydų tautybės žmones.

REKLAMA
REKLAMA

KT nutarė, kad parlamentaras pažeidė Konstituciją

Dėl galimai antisemitinių R. Žemaitaičio pareiškimų Seime politikui pradėta apkaltos procedūra. Ketvirtadienį Konstitucinis Teismas (KT) konstatavo, jog R. Žemaitaitis savo pareiškimais sulaužė Seimo nario priesaiką ir šiurkščiai pažeidė Konstituciją.

Apkalta R. Žemaitaičiui surengta dėl šių politiko įrašų socialiniame tinkle: „Pasirodo be Putino dar vieni gyvuliai atsirado Pasaulyje – IZRAELIS“; „Mes Lietuvių tauta niekada neturi(me) pamiršti žydų ir rusų, kurie labai aktyviai prisidėjo prie mūsų TAUTOS NAIKINIMO!“, „Gal kitą kartą Izraelis numes bombą ant Palestiniečių ligoninės su prierašu susprogdinome, nes bijojome, kad jie mus puls <...> AŠ JUMS NORIU SUTEIKTI ŠANSO MIELI IZRAELIO ŽYDAI ATSIPRAŠYTI PALESTINOS IR ES, UŽ JŪSŲ ŠLYKŠČIUS VEIKSMELIUS SVETIMOJE ŠALYJE Ir pasikartosiu „Po tokių įvykių, nelieka nuostabos, kodėl gimsta tokie pasakymai: Lipo žydas kopėčiom ir nukrito netyčiom. Imkit, vaikai, pagaliuką ir užmuškit tą žyduką“ ir kiti.

KT konstatavus, kad parlamentaro priesaika buvo sulaužyta, Seimo nario mandatas gali būti panaikintas 85 Seimo nariams balsavus už.

R. Žemaitaitis po KT sprendimo teigė planuojantis pats trauktis iš Seimo.

Kur čia ta nacistinė Vokietija? Ar Lietuvoje yra žodžio laisvė ir kur čia žydus įžeidė? Vaikiškas eilėraštukas/ Atsibuskite jūs ten teisingumo nešėjai.
Kaltinimas neapykanta žydams tai dar visai nieko.
Jeigu žemaitaitis būtų pasisakęs prieš gėjus, tai jau būtų jam amen.
Šitie tai yra naujasis Lietuvos ir ES elitas, prieš kurį negalima nei žodžio pasakyti.
Čia panašiai kaip Rusijoje prieš Putiną ar Baltarusijoje prieš Lukošenka.
Negaliu patikėti, kad ginu Žemaitaitį
Negaliu patikėti, kad ginu Žemaitaitį
Bet antizionistinės ir antigenocidinės pažiūros nėra antisemitizmas. Užteks! Atsibuskite! Gėda už ateities kartą, istorijos vadovėliuose skaitysiančią apie Lietuvą, kaip infantilią, izraelio užčiauptą genocido bendrininkę. Vartosi partizanai kapuose, trypiamas jų atminimas, lygiai taip pat okupantas elgėsi, kaip dabar su palestiniečiais užsiima izraelis. Visa Lietuvos žiniasklaida persmelkta izraelio klišine okupacinės propagandos retorika, priskleidus melų apie hamas "teroristų" "nusikaltimus" be įrodymų, tik remiantis id*f (*iof) duomenimis, net pačiam izraeliui paneigus, nesugebėjo šių faktų ištransliuoti lietuviškai auditorijai. Todėl sėkmingai tebekultyvuojama sukapotų vaikelių, masiškai prievartautų moterų ir daugybe kitų oficialiai paneigtų naratyvų, iškrypusios okupantų sąmonės perimtų iš liudijimų apie jų pačių nusikaltimus prieš palestiniečius. Būtų juokinga, jei nebūtų makabriškai amoralu.
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų