Nemenką vadovavimo patirtį valstybės institucijų sektoriuje sukaupęs Zenonas Vaigauskas kratosi jam lipdomos rinkimų prievaizdo etiketės ir pagrindine VRK užduotimi įvardija ne rinkimų priežiūrą, o jų organizavimą ir vykdymą, rašo „Lietuvos žinios“.

Tačiau skuba pridurti, kad nesąžiningiems rinkimams statomos kliūtys laikui bėgant tobulėja, tad ir nusistovėję komisijos darbo principai ateityje turėtų keistis.

„Aš esu karštas balsavimo internetu šalininkas. Lietuva tam pribrendo, internetinis balsavimas gali išspręsti visas balsavimo baimes. Tai reikėtų diegti pamažu“,- sakė Z.Vaigauskas.

Ji sutinka, kad per šiuos rinkimus balsų pirkėjai parodė daug išmonės.

„Balsų pirkimo formos ypač tobulėja, kai siauriname balsavimo galimybes, o atsakomybės nedidiname. Prieš dešimtmetį balsą pardavęs rinkėjas pasakydavo balsavęs už pirkėjo kandidatą ir gaudavo atlygį, o per šiuos savivaldos rinkimus iš parsiduodančių rinkėjų buvo prašoma atnešti biuletenio nuotrauką, padarytą telefonu, - pasakoja Z.Vaigauskas. - Neseniai pradėtas naudoti ir karuselės metodas, kai pradininkas atsineša tuščią biuletenį, jį pažymi ir perduoda tam, kuris eina į rinkimų apylinkę. Šis įmeta pažymėtą biuletenį ir atneša tuščią. Už tai gauna atlygį. Taip buvo kone išplėtotas verslas“.

 


Rašyti komentarą...
u
uzsienis
2012-11-19 13:58:21
Pranešti apie netinkamą komentarą
duokit zmonems darbus,pakelkit atlyginimus,sumazinkit mokescius,paziurekit,kas kaimuose darosi?pakelkit pensijas.galu gale sudarykit normalias salygas paprastam zmogui gyventi!o nesmaukit!atsimenu,mano mociute(kurios jau nebera)sake:vaikai vaikai,nenorekit tos laisvos lietuvos,nes pamatysit paty blogiausia-uteles!ir istikruju,ji buvo teisi,o mes ne,ejom prie tu tanku................nieko nieko nestebina,kad zmones parsiduoda ir parsiduos uz 10 litu,ypac kaimuose,nes valdzia nepajudina uzpakaliu pavazinet,pasidomet ,ka zmones valgo?jau neskaitant ar turi susimoket uz kokias dujas ar sildymus?
Atsakyti
0

s
sigitas
2012-11-19 16:48:20
Pranešti apie netinkamą komentarą
O kas cia keisto.Politika Lietuvoje jau seniai yra verslas.Tai ko cia stebetis jei rinkimuose naudojamos verslo priemones ir taktikos tikslui pasiekti.Vsio zakonno.aleliuja
Atsakyti
0

r
rinkejas
2012-11-19 17:32:28
Pranešti apie netinkamą komentarą
"„Balsų pirkimo formos ypač tobulėja, kai siauriname balsavimo galimybes, o atsakomybės nedidiname."- taip ponas Vaigauskai, cia tobuliau nei per referenduma i ES. Ten buvo paprasciau atnesei kad balsavai Maxima tau bambali ir milteliu skalbimo. Viskas buvo auksciausime lygije.Ir labai paprasta niekas nieko nepirko, o buvo paskatinimas uz dalivavima referendume.
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (11)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų