REKLAMA

naujienų portalas tv3.lt

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Profesorius Vytautas Landsbergis siūlo, kad migrantai, kurie prašo prieglobsčio Lietuvoje, turėtų pasirašyti, kad jie supranta, kad ateidami į Lietuvą neteisėtai padarė nusikaltimą.

Profesorius Vytautas Landsbergis siūlo, kad migrantai, kurie prašo prieglobsčio Lietuvoje, turėtų pasirašyti, kad jie supranta, kad ateidami į Lietuvą neteisėtai padarė nusikaltimą.

REKLAMA

Kalbėdamas per Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų partijos (TS-LKD) Tarybos posėdį Lietuvos Aukščiausiosios Tarybos – Atkuriamojo Seimo pirmininkas, profesorius V. Landsbergis kalbėjo, kad Lietuvos įstatymuose yra įtvirtinta, kad neteisėtas sienos kirtimas yra nusikaltimas.

„Sienos pažeidėjai yra įstatymo pažeidėjai ir jiems tai turi būti aiškiai pasakoma. <...> Tie, kurie prašo prieglobsčio, turėtų pasirašyti, kad jie suvokė, kad jie pažeidė įstatymą“, – sakė V. Landsbergis.

Pasak jo, dabar Lietuvoje yra baudžiama už sienos kirtimo organizavimą, tačiau kartais žmonės nusprendžia patys kirsti sieną, kai prieš tai iki jos buvo atvežti organizuotai.

REKLAMA
REKLAMA

„Įrašyta, su bausme už organizavimą, bet neįrašyta, kad nusikaltimas kartais pats save organizuoja, kilnoja savo kojas. <...> Jį atveda iki tam tikros vietos, toliau paleidžia eiti patį ir toliau ura absoliučiai jo paties atsakomybė, jeigu jis pažeidžia Lietuvos įstatymą. Lietuva turi galimybių priimti tam tikras taisykles, jeigu reikia, ir įstatyminio lygmens, ir su prieš tai sušaukto Seimo sprendimu, kad šie nusikaltėliai negali prašytis prieglobsčio. Nusikaltėlis yra nusikaltėlis. <...> Jei tam, kuriam norisi pereiti sieną, pakeliui užmušė žmogų ir jisai prašo prieglobsčio ir tai yra svarstoma?“ – sakė V. Landsbergis.

REKLAMA

Pasak jo, galėtų būtų logiška numatyti, kad tie, kurie sąmoningai nusikalto, netenka pagrindo prašyti prieglobsčio. 

Per penktadienį pasieniečiai sulaikė dar 121 iš Baltarusijos

Iš viso šiemet pasienyje su Baltarusija sulaikyti 2 023 neteisėti migrantai, pranešė Valstybės sienos apsaugos tarnyba. Šis skaičius yra 25 kartus didesnis nei buvo per visus 2020 metus.

Tarp visų 121 penktadienį sulaikytų užsieniečių 106 prisistatė Irako piliečiais ar turėjo šios šalies dokumentus.

REKLAMA
REKLAMA

Migrantams bus atliekami testai dėl COVID-19, o iki rezultatų gavimo šie asmenys yra izoliuoti. Įvykių aplinkybės tikslinamos, vyksta tyrimai. Apie pasiprašiusius prieglobsčio asmenis informuotas Migracijos departamentas, kuris nagrinėja tokius prašymus.

Tarp šiemet pasienyje su Baltarusija sulaikytųjų daugiausia yra Irako piliečių ar jais prisistačiusių užsieniečių – 1045. Taip pat sulaikyti 179 Kongo, 121 Kamerūno, 78 Gvinėjos, 74 Irano, 67 Rusijos bei kitų šalių piliečiai.

Dalies migrantų pilietybes pasieniečiai dar tikslina, nes daugelis jų neturi dokumentų.

Dėl neteisėtų migrantų antplūdžio Lietuva yra paskelbusi ekstremalią situaciją.

Pildoma.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų