Vytautas Landsbergis: prašantys prieglobsčio turėtų pasirašyti, kad padarė nusikaltimą

Profesorius Vytautas Landsbergis siūlo, kad migrantai, kurie prašo prieglobsčio Lietuvoje, turėtų pasirašyti, kad jie supranta, kad ateidami į Lietuvą neteisėtai padarė nusikaltimą.

Kalbėdamas per Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų partijos (TS-LKD) Tarybos posėdį Lietuvos Aukščiausiosios Tarybos – Atkuriamojo Seimo pirmininkas, profesorius V. Landsbergis kalbėjo, kad Lietuvos įstatymuose yra įtvirtinta, kad neteisėtas sienos kirtimas yra nusikaltimas.

(13 nuotr.)
FOTOGALERIJA. TS-LKD Tarybos posėdis

„Sienos pažeidėjai yra įstatymo pažeidėjai ir jiems tai turi būti aiškiai pasakoma. <...> Tie, kurie prašo prieglobsčio, turėtų pasirašyti, kad jie suvokė, kad jie pažeidė įstatymą“, – sakė V. Landsbergis.

Pasak jo, dabar Lietuvoje yra baudžiama už sienos kirtimo organizavimą, tačiau kartais žmonės nusprendžia patys kirsti sieną, kai prieš tai iki jos buvo atvežti organizuotai.

„Įrašyta, su bausme už organizavimą, bet neįrašyta, kad nusikaltimas kartais pats save organizuoja, kilnoja savo kojas. <...> Jį atveda iki tam tikros vietos, toliau paleidžia eiti patį ir toliau ura absoliučiai jo paties atsakomybė, jeigu jis pažeidžia Lietuvos įstatymą. Lietuva turi galimybių priimti tam tikras taisykles, jeigu reikia, ir įstatyminio lygmens, ir su prieš tai sušaukto Seimo sprendimu, kad šie nusikaltėliai negali prašytis prieglobsčio. Nusikaltėlis yra nusikaltėlis. <...> Jei tam, kuriam norisi pereiti sieną, pakeliui užmušė žmogų ir jisai prašo prieglobsčio ir tai yra svarstoma?“ – sakė V. Landsbergis.

Pasak jo, galėtų būtų logiška numatyti, kad tie, kurie sąmoningai nusikalto, netenka pagrindo prašyti prieglobsčio. 

Per penktadienį pasieniečiai sulaikė dar 121 iš Baltarusijos

Iš viso šiemet pasienyje su Baltarusija sulaikyti 2 023 neteisėti migrantai, pranešė Valstybės sienos apsaugos tarnyba. Šis skaičius yra 25 kartus didesnis nei buvo per visus 2020 metus.

Tarp visų 121 penktadienį sulaikytų užsieniečių 106 prisistatė Irako piliečiais ar turėjo šios šalies dokumentus.

Migrantams bus atliekami testai dėl COVID-19, o iki rezultatų gavimo šie asmenys yra izoliuoti. Įvykių aplinkybės tikslinamos, vyksta tyrimai. Apie pasiprašiusius prieglobsčio asmenis informuotas Migracijos departamentas, kuris nagrinėja tokius prašymus.

Tarp šiemet pasienyje su Baltarusija sulaikytųjų daugiausia yra Irako piliečių ar jais prisistačiusių užsieniečių – 1045. Taip pat sulaikyti 179 Kongo, 121 Kamerūno, 78 Gvinėjos, 74 Irano, 67 Rusijos bei kitų šalių piliečiai.

Dalies migrantų pilietybes pasieniečiai dar tikslina, nes daugelis jų neturi dokumentų.

Dėl neteisėtų migrantų antplūdžio Lietuva yra paskelbusi ekstremalią situaciją.

Pildoma.


Rašyti komentarą...
T
Tiesa
2021-07-17 11:22:18
Pranešti apie netinkamą komentarą
Jei tai nusikaltimas , tai nusikaltelius i kalejima ir deportacija ...
Atsakyti
-3

F
Faktas
2021-07-17 12:42:48
Pranešti apie netinkamą komentarą
Jie piktybiškaityčiojasi iš Lietuvos, šika į indus kuriuose maistas. Užtenka su jais žaisti, čia reikia griežto ir ryžtingo sprendimo. Visus atgal iš kur atėjo.
Atsakyti
-3

T
Tėtukas
2021-07-17 11:38:32
Pranešti apie netinkamą komentarą
Pritariu profesoriui,taip pat būtina juos filmuot visą laiką,kad būtų galima personalizuot atsakomybę. Stebėt jų elgesį su maistu,kad būt galima nustatyt kas pridergė virėjom į įrangą Lazdijų rajone.
Atsakyti
-5

SKAITYTI KOMENTARUS (47)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų