Vytautas Landsbergis. Kukliansky įžeidžiau ne aš, o istorija ir žodynas

Tikinimai, kad Lietuvoje žydams kyla realus pavojus ir sprendimas dėl to uždaryti Vilniaus sinagogą sukėlė bruzdesį ne tik viešojoje erdvėje, bet ir tarp pačių žydų. Kitų didžiųjų miestų žydų bendruomenės pasipiktino, kad Lietuvos žydų bendruomenės pirmininkė Faina Kukliansky nė nepasitarusi daro pareiškimus visų Lietuvos žydų vardu.

Kukliansky viešai pasipiktino ir profesoriaus Landsbergio eilėraščiu, kuriame mergelę Mariją jis pavadino „žydelka“. Plačiau apie tai TV3 Žinių „Dienos komentare“ kalbamės su profesorium Vytautu Landsbergiu.

 Profesoriau, savo eilėraštyje Mergelę Mariją pavadinot „žydelka“. Lietuvos žydų bendruomenės pirmininkė Faina Kukliansky dėl to įsižeidė. Tai gal jūs įžeidinėjat moteris?

Ant manęs gali viską pavaryt. Tik dabar galvoju, ar nebūsiu kaltinamas teologų, kad Švenčiausiąją Mergelę pavadinau „šventąja“, gal jos šventųjų sąraše nėra ir ji yra švenčiausioji. Tai mano klaida.

Dabar dėl tos „žydelkos“. Kai kurie žmonės piktinasi, kad kaip čia profesorius Landsbergis galėjo tokį žodį vartot?

Todėl, kad kai kurie mano tautiečiai, deja, iki šiol taip žiūri į žydus – kaip į blogesnius žmones. O šitas žodis („žydelka“, – past.) ateina iš labai senų laikų, iš XIX amžiaus, iš lenkiško žodžio „žydovka“. Tai normalus žodis, jis nėra įžeidžiantis.

Tačiau ponia Faina sako, kad jūs ją įžeidėt. Ne aš ją įžeidžiau, ją įžeidė istorija, žodynas. O eilėraščiu aš norėjau pasakyti, kad nevarykite ant žydų, nes visi šventieji buvo žydai. Pati Dievo Motina buvo žydė.

Visą pokalbį žiūrėkite „Dienos komentare“.

 


Rašyti komentarą...
n
nestebina
2019-08-09 12:56:04
Pranešti apie netinkamą komentarą
tu tiek butum prisivoges is tautos, irgi uzsibalzamuotum :))))))))
Atsakyti
-4

S
Senelis
2019-08-09 14:05:20
Pranešti apie netinkamą komentarą
Jau ant savų pradėjo ugnimi svaidytis.
Atsakyti
-2

V
VIDA
2019-08-09 14:20:19
Pranešti apie netinkamą komentarą
BRUDAS NUSIŠNEKA VISAI.
Atsakyti
-4

SKAITYTI KOMENTARUS (34)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų