Pirmasis Lietuvos vadovas atkūrus nepriklausomybę, Kovo 11-osios Akto signataras ir buvęs Aukščiausiosios Tarybos-Atkuriamojo Seimo pirmininkas Vytautas Landsbergis siūlo grąžinti šauktinių kariuomenę, kol kyla grėsmės iš Rytų.

„Mūsų gynybos reikmės dar pasidės, o gynyba prasideda nuo dvasios. Tikiuosi, kad politikai, pareigūnai, istorikai ir šviesuomenė bus vieningi, nepamirš garbės. (...) Gynėjai, jūsų darbas nebaigtas, budėjimas tęsiasi. Nesitraukime iš tiesos ir garbės pozicijų, rūpinkimės tvirta pamaina. Kol iš rytų šalies tebedunda grasymai ir užgauliojimai, grąžinkime šauktinių tarnybą“, - pirmadienį Seime surengtame Laisvės gynėjų susitikime sakė V.Landsbergis.

Prisimindamas istorinius įvykius, kai Lietuva paskelbė nepriklausomybę ir sulaukė sovietų agresijos per Sausio 13-osios žudynes, V.Landsbergis pažymėjo, kad anuomet ryžtingai nuo Rusijos įtakos neatsiribojusi Ukraina šiuo metu moka karo kaina.

„Pažiūrėkime, kaip brangiai moka Ukraina už tai, kad anuomet žengė negana ryžtingai, mėgino dar pragmatiškai pasėdėti ant dviejų kėdžių“, - sakė buvęs parlamento vadovas.

REKLAMA

„Ėjome į laisvus rinkimus, ir kovo 11-ąją iškart ištiesėme Sovietų Sąjungos vadovams draugišką ranką: susitarkime, kad Stalino nusikaltimas - panaikintas. Atsakymas buvo: ne, esate vergai ir turite klausyti šeimininko su bizūnu. Tada jau mes pasakėme - ne, jau užtenka būti pastumdėliais, jau pasirinkome. Štai Sausio 13-osios žudynių paveldas“, - kalbėjo V.Landsbergis.

Jis taip pat pabrėžė, jog anuomet Lietuva gynė ne tik savo, bet visų sovietų okupuotų šalių laisvę, ir ši pareiga išlieka iki šių dienų.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų