Vyriausybėje – siūlymas leisti nedėvėti kaukių kai kuriems vaikams

Vyriausybė trečiadienį spręs dėl prievolės dėvėti kaukes vaikų darželiuose, taip pat svarstys įtraukti prievolę izoliuotis atvykstantiems iš Danijos ir kitų valstybių, kur audinių fermose buvo nustatytas mutavęs koronavirusas.

Dėl koronaviruso plitimo įvedus karantiną, šiuo metu kaukes dėvėti visose viešose vietose privalo šešerių sulaukę ir vyresni asmenys. Sveikatos apsaugos ministras išvakarėse teigė, jog bus tikslinama formuluotė, kad kaukių net ir šešerių sulaukusiems darželinukams dėvėti nereikėtų.

Vyriausybė trečiadienį taip pat turėtų spręsti dėl privalomos 14 dienų izoliacijos atvykstantiems iš Danijos ir kitų šalių su paplitusiu COVID-19 audinių fermose. Pasak A. Verygos, iš Pasaulio sveikatos organizacijos gauta žinių, jog mutavęs virusas galėjo išplisti ir kitose valstybėse esančiose audinių fermose, t.y. Italijoje, Nyderlanduose, Ispanijoje ir Švedijoje.

Šiuo metu Lietuvoje izoliuotis reikia tik atvykus iš pilka spalva Europos COVID-19 žemėlapyje pažymėtų valstybių ar jų dalių. 

Didžiausia pasaulyje audinių kailių gamintoja Danija pranešė, kad sunaikins visas audines šalies ūkiuose, mokslininkams baiminantis, jog aptikta mutavusio naujojo koronaviruso versija yra visiškai ar iš dalies atspari šiuo metu kuriamoms vakcinoms.

Ministrų kabinetas svarstys ir siūlymą riboti žaidimų kambarių veiklą, nes, pasak A. Verygos, pasinaudojant patalpų nuoma vis dar apeinami susibūrimų draudimai.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų