Vyriausybėje – S.Skvernelio ir G.Landsbergio netikėtas susitikimas

Kilus nesutarimams tarp dalies valdančiosios „valstiečių“ frakcijos ir Vyriausybės premjeras Saulius Skvernelis antradienį susitiko su opozicinių konservatorių lyderiu Gabrieliumi Landsbergiu.

Apie Vyriausybėje vykusį susitikimą premjero darbotvarkėje nebuvo skelbta. G.Landsbergis ir premjero atstovas tikina, kad pagrindinė pokalbio tema buvo emigracija.

„Pirmiausia, tai cirkas, kuris vyksta dabar Seime – įvairūs susitarimai dėl emigracijos stabdymo ir Ramūno Karbauskio priekaištai apie tai, kad Vyriausybė nedirba, nes yra pavargusi. Kalbėjome apie tą situaciją Seime, apie suirutę ir apie keletą kitų klausimų“, – apie ką buvo kalbėta BNS sakė G.Landsbergis.

Politikas teigia premjerui dar kartą patvirtinęs savo poziciją, kad palaiko Vyriausybės inicijuojamas aukštojo mokslo, urėdijų pertvarkas.

„O ir šiaip turbūt yra įdomu aptarti apskritai, kuo gyvena Seimas, kaip politiškai vertinti visus tuos įvykius, kuriuos matome besiplėtojančius, kad ir tuos pačius Karbauskio nuolatinį pešiojimą premjero, kad jis nepatyręs, pavargęs. Aš patikrinau – premjeras nėra pavargęs“, – teigė Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) vadovas.

REKLAMA

Jis nekomentavo, ar premjeras įvardijo konkrečias konflikto su „valstiečių“ frakcijos seniūnu R.Karbauskiu priežastis. G.Landbergis sakė, kad kalbėta ir apie aukštojo mokslo reformą, ypač Lietuvos edukologijos universiteto ir Vilniaus universiteto sujungimą, aptartos parlamentarų Mindaugo Basčio bei Kęstučio Pūko apkaltos, kiti politinės darbotvarkės klausimai. Dėl aukštojo mokslo jis sako norėjęs išgirsti, „kiek ambicinga ar neambicinga pertvarka gali būti“.

Patvirtino dėl įtampos

G.Landsbergis tvirtino dar kartą įsitikinęs, kad takoskyra tarp S.Skvernelio Vyriausybės ir R.Karbauskio tikrai egzistuoja.

„Tai turbūt visiems, stebintiems viešąją erdvę, aišku. Aš manau, bet tai yra mano nuomonė, kad premjeras šiandien neturi didžiulės paramos Seime ir kyla grėsmė tada apskritai ateities pertvarkoms, jei tokios ateitų. Jeigu Seimas pradeda svarstyti kokias nors naujas priemones emigracijai stabdyti, kas turėtų būti numatyta Vyriausybės programoje ir, premjero žodžiais, yra programoje numatyta, man atrodo, tai yra paprasčiausias nepasitikėjimo Vyriausybe išreiškimas. Ir premjeras, jausdamas tokį išreikštą ar neišreikštą, oficialų ar neoficialų nepasitikėjimą natūraliai turi ieškoti būdų, kad matymai būtų priimti Seime. Tik kyla klausimas, ką jis veikia ir kodėl jis turi būti toje pozicijoje, kurioje jis yra, jei apskritai pasitikėjimo Seime neturi?“ – dėstė G.Landsbergis.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų