Vyriausybė neatmeta Nausėdos valstybinio banko idėjos: tai galima svarstyti Papildyta 16.29 val.

Vyriausybė neatmeta penktadienį prezidento Gitano Nausėdos išsakyto raginimo Lietuvoje steigti valstybinį banką. Anot Vyriausybės kanclerio pirmojo pavaduotojo Luko Savicko, tai būtų galima svarstyti, matant tam argumentus ir prireikus.

„Kalbų apie valstybinį banką iš tikrųjų teko girdėti ir anksčiau. Tačiau ne šito karantino kontekste. Mano žiniomis, šitas klausimas su premjeru anksčiau nebuvo derintas ir nebuvo anksčiau kalbėtasi, todėl būtų sunku šiandien atsakyti konkrečiai. 

Tačiau mes visuomet deklaruojame, kad vertiname mūsų vykdomų priemonių efektą mūsų ekonomikai, žiūrime, kokios priemonės turėtų būti tikslinamos, kokios papildomos priemonės galbūt būtų reikalingos, siekiant adekvačiai reaguoti į situaciją. Tai galėtų būti viena iš temų, kurią mes galėtume svarstyti to prireikus ir matant tam argumentus“, – žurnalistams penktadienį Vyriausybėje kalbėjo L. Savickas.

Portalas tv3.lt primena, kad penktadienį G. Nausėda žurnalistams sakė iškilus krizei dėl koronaviruso matantis galimybę steigti valstybinį banką. Prezidento teigimu, tokia įstaiga galėtų prisidėti prie Lietuvos ekonomikos konkurencingumo ir „nutiesti reikalingus kelius į ateitį“.

„Šiuo metu susidarė labai palankios sąlygos kalbėti apie valstybinį banką“, – kalbėjo G. Nausėda.

Nors L. Savickas minėjo, kad šis klausimas su premjeru Sauliumi Skverneliu nebuvo aptartas, G. Nausėda tvirtina su premjeru apie tai kalbėjęs.

Apie tai, kad reikėtų mąstyti apie valstybinio banko kūrimą, G. Nausėda buvo užsiminęs ir pernai. Tuomet jis sakė, kad valstybinio banko kūrimas „neturėtų būti tabu“.


Rašyti komentarą...
M
Mikalda
2020-04-17 17:12:53
Pranešti apie netinkamą komentarą
Neįtikėtina, bet vėl ir vėl grįžtama prie valstybinio banko būtinumo idėjos. Dar didesnis netikėtumas, kad tai siūlo šį kartą žmogus, kuris sako, kad yra ekonomistas - Nausėda. Nelabai čia yra ką komentuoti šiaip jau. Kiekvienam ekonomistui aišku, kad tai - visiškai netikusi ir pasmerkta idėja. Be to, toks bankas be jokių abejonių būtų nuostolingas ir brangiai kainuotų valstybei. Tačiau blogiausia, kad toks bankas taptų dar viena "lengvatine zona" valdžiažmogiams. Tai parodė jau Lietuvoje turėto Valstybinio inovacinio banko praktika. Tai rodo kitų šalių praktika. Ir jokios naudos paprastiems žmonėms. Jokios.
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (1)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų