Vyriausybė ketina koreguoti karantino sąlygas: Šimonytė pasakė, kas gali keistis Papildyta 11.40 val.

Premjerė Ingrida Šimonytė teigė, kad trečiadienį Vyriausybė gali svarstyti karantino režimo pakeitimą, visgi, premjerė akcentuoja, kad pakeitimai bus procedūriniai. Visgi Vyriausybės vadovė turi žinių darbo laiką prašantiems ilginti restoranams ir savaitgaliais uždarytoms parduotuvėms. Vyriausybė planuoji imtis ir vaikų vasaros stovyklų – numatyti schemą, kad jos vykti galėtų ir karantino ar ekstremalios situacijos metu.

„Svarstys. Manau, kad tai bus daugiausia tokie procedūriniai reikalavimai, kai kuriuos dalykus pakeičiantys. Bet nebus tokių esminių pakeitimų“, – antradienį Seime susirinkusiems žurnalistams sakė I. Šimonytė.

Pasak jos, barai ir restoranai gali turėti viltį, kad jų darbo laikas bus prailgintas.

„Kažkiek darbo laiką ilginti, kiek aš žinau, bus siūloma. Galbūt ne tiek, kiek yra tikimąsi“, – teigė I. Šimonytė.

Premjerė kol kas nedetalizavo, kokios būtų prekybos centrų ir maitinimo įstaigų darbo valandos.

„Rytoj Vyriausybė nuspręs ir tada bus sprendimas. Kol kas aš projekto nemačiau, bet apie tai diskusija buvo, tai tikiuosi, kad ryt pasiūlymai bus pateikti“, – tikino I. Šimonytė.

Premjerės teigimu, gali būti priimti ir sprendimai dėl prekybos vietų, kurios šiuo metu negali veikti savaitgaliais.

„Bus atsisakyta apribojimo, kuris dabar galioja ir neleidžia dirbti savaitgaliais“, – teigė I. Šimonytė.

Premjerė taip pat teigė, kad gali būti pakeitimų ir dėl šeimų ūkių bendravimo, gali būti leista bendrauti daugiau šeimų ūkių. Tačiau ir šio klausimo I. Šimonytė nekonkretizavo.

Premjerė prakalbo ir apie vaikų vasaros stovyklas. I. Šimonytės teigimu, sunku nuspėti, kokia bus epidemiologinė situacija ir, kai bus organizuojamos stovyklos, ar galios karantinas.

„Todėl bus numatytos procedūros suderinti reikalavimus tokiems renginiams, užsiėmimas su epidemiologais. Su epidemiologais suderinti tam tikrą schemą tas stovyklas organizuoti.

REKLAMA

Net, jeigu nebus karantino, ekstremalioji padėtis, tikėtina, kad nesibaigs. Ir tai reiškia, kad vis vien papildomi saugumo reikalavimai bus reikalingi. Tai tiesiog bus numatyta galimybė tai aptarti, kad galima būtų jau dabar skelbti konkursus, atlikti pirkimus ir tas stovyklas suplanuoti“, – aiškino I.Šimonytė.


Rašyti komentarą...
J
Jane
2021-05-18 11:45:06
Pranešti apie netinkamą komentarą
Neimkit į rankas galimybių pasų. Paimsit - viskas amžinas konclageris.
Atsakyti
-3

X
X
2021-05-18 11:38:25
Pranešti apie netinkamą komentarą
Visiškas neįgalumas demonstruojamas su tais keistais suvaržymais. Visos parduotuvės privalo dirbti ir savaitgaliais. Juk dirbantys neturi kada apsipirkti tik darbo dienomis.
Atsakyti
-4

e
eur
2021-05-18 11:36:37
Pranešti apie netinkamą komentarą
OT TAI PPAKEITIMAI SVARBU KALBET LYST I EKRANA
Atsakyti
-2

SKAITYTI KOMENTARUS (25)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų