Vyras kaltinamas 7 metus seksualiai prievartavęs globojamas mergaites

Teismui perduota baudžiamoji byla dėl septynerius metus prieš globojamas nepilnametes ir mažametes vykdytos seksualinės prievartos ir kitų nusikaltimų, penktadienį pranešė Panevėžio apygardos prokuratūra. 

Pasak prokuratūros, nukentėjusiomis šioje byloje yra pripažintos šešios merginos ir moterys, trys iš jų – dar nepilnametės. 

Šeimynos globėjai teisėsauga pateikė kaltinimus dėl piktnaudžiavimo globėjos teisėmis, jos sutuoktiniui – dėl mažamečio bei nepilnamečio asmens išžaginimo, pasikėsinimo išžaginti nepilnametį asmenį, seksualinio mažamečio asmens prievartavimo ir jaunesnio negu 16 metų asmens tvirkinimo.

Dar vienam asmeniui pareikšti kaltinimai dėl nepranešimo apie nusikaltimą. 

Panevėžio apygardos prokuratūros atstovė Rasa Stundžienė BNS sakė, kad, manoma, vaikų globėja taip pat žinojo apie vyro daromus nusikaltimus, tačiau dėl nepranešimo apie nusikaltimą ji negali būti teisiama, nes yra jo sutuoktinė. 

Baudžiamajame kodekse numatyta, kad už nepranešimą apie nusikaltimą neatsako tą nusikaltimą padariusio asmens artimieji giminaičiai ir šeimos nariai.

Ikiteisminio tyrimo metu nustatyta, kad nusikalstamos veikos prieš mažametes bei nepilnametes globotines šeimynoje galėjo buvo vykdomos 2009-2016 metais. Apie jas pranešė nukentėjusiosios, kai jau nebegyveno šioje šeimynoje. 

Iš šios bylos taip pat buvo atskirtas finansinio pobūdžio ikiteisminis tyrimas dėl neteisėto elektroninės mokėjimo priemonės ar jos duomenų panaudojimo ir svetimo turto pasisavinimo. Manoma, kad globėjai galėjo netinkamai disponuoti vaikų pinigais. Šis tyrimas dar tęsiamas. 

Ikiteisminį tyrimą šioje byloje atliko Panevėžio apskrities vyriausiojo policijos komisariato kriminalinės policijos Sunkių nusikaltimų tyrimo valdybos pareigūnai. Tyrimui vadovavo Panevėžio apygardos prokuratūros Pirmojo baudžiamojo persekiojimo skyriaus prokurorė Sandra Povilonienė.

Bylą nagrinės Panevėžio apygardos teismas. 


Rašyti komentarą...
T
Turekit sviesaus proto
2021-01-08 20:08:26
Pranešti apie netinkamą komentarą
Nesamone,paziurekit kiek tam vyrui metu,tokios bylos tik lietuvoj,slykstu net skaityti,geriau gaudykit nusikaltelius,o gal dar tokio meto ir i armija ima
Atsakyti
-1

R
Reikia irodymu, be irodymu tai smeiztas
2021-01-11 05:27:09
Pranešti apie netinkamą komentarą
Pateike , bet irodymai kur???
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (2)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų