Rašyti komentarą...
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Valstybės saugumo departamento (VSD) direktorius Povilas Malakauskas parlamentarui Petrui Gražuliui pasiūlė dėl trijų diplomatų galimų sąsajų su KGB kreiptis į realiai neveikiančią Liustracijos komisiją.

REKLAMA

"Jis pasiūlė kreipti į Liustracijos komisiją, kuri šiuo metu nedirba. Kad atseit kompetentinga institucija atsakytų į mano suformuluotą klausimą. Aš tiesiog dabar esu aklavietėje", - BNS pirmadienį sakė P.Gražulis.

Liberaldemokratų frakcijos narys P.Gražulis spalio 17 dieną savarankiškai kreipėsi į P. Malakauską prašydamas patvirtinti arba paneigti, kad Ispanijoje ambasadoriaujantis Mečys Laurinkus, Lietuvos diplomatinei atstovybei Baltarusijoje vadovaujantis Edminas Bagdonas ir Lietuvos ambasadorius Norvegijoje Alfonsas Eidintas yra kaip nors susiję su buvusiomis Sovietų Sąjungos slaptosiomis tarnybomis.

REKLAMA
REKLAMA

Pats P. Gražulis tuomet tikino kol kas negalįs atskleisti, iš kur gavo šią informaciją, bet tai esą buvęs "žodinis pasakymas" iš aukšto rango valstybės tarnautojų, kurie ilgą laiką ėjo pareigas diplomatinėje tarnyboje.

M. Laurinkus dėl tokių aliuzijų padavė P. Gražulį į teismą.

Tuo metu VSD vadovas P. Malakauskas ne kartą yra teigęs, jog departamentas nėra tiesioginis liustracijos proceso dalyvis, todėl esą ne jis ir turėtų nagrinėti diplomatų sąsajas su buvusiomis sovietų slaptosiomis tarnybomis. Anot jo, tokie klausimai - Liustracijos komisijos kompetencija.

Tačiau Liustracijos komisija, į kurią parlamentarams nuolat siūlo kreiptis P. Malakauskas, realiai nedirba - iš 5 narių pastaruoju metu liko tik 3.

Anksčiau buvo tikėtasi, kad spalio 11 dieną priėmus naują vadinamąjį Liustracijos įstatymą bus sudaryta naujoji 7 narių komisija, o jos veikla bus finansuojama iš valstybės biudžeto. Tačiau praėjusią savaitę prezidentas Valdas Adamkus šį įstatymą vetavo.

REKLAMA
REKLAMA

Seimo Užsienio reikalų komitetas (URK) taip pat yra kreipęsis į VSD dėl 10-ties diplomatų, galimai bendradarbiavusių su KGB ir "išsiliustravusių" neformaliu būdu. Komitetas gavo panašų atsakymą - kreiptis į Liustracijos komisiją.

Aistros dėl diplomatų kilo rugsėjo pabaigoje buvusiam VSD darbuotojui ir Liustracijos komisijos pirmininkui Vytautui Damuliui pareiškus, esą dalis Užsienio reikalų ministerijos (URM) pareigūnų "liustraciją perėjo" tuometinių VSD vadovų kabinetuose.

Pats V. Damulis, kuris žiniasklaidoje buvo vadinamas vienu iš "kurmių", esą neteisėtai teikusių tarnybinę informaciją kai kuriems politikams, 2006 -ųjų pabaigoje neteko leidimo dirbti su slapta informacija ir buvo atleistas iš pareigų saugume.

URM tuo tarpu atmeta prielaidas, esą kai kurie Lietuvos diplomatai galėjo nuslėpti savo bendradarbiavimą su KGB ir vadina jas spekuliacijomis.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų