tv3.lt sokiu laida tango manai

tv3.lt sokiu laida tango manai

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Dešinieji ekstremistai Lietuvoje kryptingai siekia radikalizuoti paauglius, gali bandyti surengti teroro aktą.

Dešinieji ekstremistai Lietuvoje kryptingai siekia radikalizuoti paauglius, gali bandyti surengti teroro aktą.

REKLAMA

Apie tai rašoma penktadienį Valstybės saugumo departamento (VSD) ir Lietuvos karinės žvalgybos paskelbtoje kasmetinėje grėsmių nacionaliniam saugumui vertinimo ataskaitoje.

„Patys aktyviausi akceleracionizmo rėmėjai kryptingai siekia radikalizuoti paauglius, o jau radikalizuotuosius skatina neapsiriboti diskusijomis internete ir pradėti realią veiklą“, – nurodoma dokumente.

„(...) neatmestina, kad artimoje perspektyvoje bus bandymų surengti teroro aktą prieš tautines ir religines mažumas, pabėgėlius, žmogaus teisių srityje veiklą vykdančius valstybės tarnautojus ar visuomenininkus“, – teigiama jame.

Akceleracionizmas – neonacizmo atšaka, kurios propaguotojai siekia smurto, teroro aktų ir partizaninio karo metodais demoralizuoti visuomenę, sugriauti demokratinę santvarką, savo gyvenamosiose valstybėse įtvirtinti baltųjų viršenybę.

REKLAMA

Anot žvalgybos, Lietuvoje gyvena kelios dešimtys dešiniojo ekstremizmo ideologiją skleidžiančių žmonių, jie savo idėjas daugiausia skleidžia socialiniuose tinkluose.

REKLAMA

Čia jie platina savadarbių ginklų ir sprogmenų gamybos instrukcijas, kovos menų bei karo taktikos literatūrą, didelio masto teroro aktus įvykdžiusių bendraminčių manifestus.

Dalis jų savo idėjas skleidžia ir viešosiose vietose, protesto akcijose, klijuodami lipdukus, dalydami skrajutes.

Anot ataskaitos, dešinieji ekstremistai migrantų krizės metu bandė organizuoti patruliavimą pasienyje, tačiau nesėkmingai. Jas surengti planavę asmenys ketino ieškoti sieną kirtusių migrantų ir prieš juos naudoti smurtą.

REKLAMA

Islamistinio terorizmo grėsmė – maža 

Žvalgyba nurodė, kad į Lietuvą taip pat bandė atvykti keliolika su teroristinėmis ar ekstremistinėmis organizacijomis ir radikalia ideologija siejamų žmonių.

VSD praėjusiais metais inicijavo aštuonių užsieniečių išsiuntimą iš Lietuvos dėl jų ekstremistinių pažiūrų ar sąsajų su teroristinėmis organizacijomis.

Žvalgyba nurodo, kad Minsko režimo organizuotas nelegalios migracijos srautas iš Vidurio Rytų, Azijos, Šiaurės Kaukazo regionų per Baltarusiją į Lietuvą sukėlė rizikų nacionaliniam saugumui.

REKLAMA
REKLAMA

Vis dėlto, pareigūnai neturi duomenų, kad neteisėtos migracijos keliu būtų tikslingai atvykę asmenys, planavę vykdyti teroro aktus prieš Lietuvą ir kitas Europos valstybes.

VSD nustatė keliolika į Lietuvą iš Baltarusijos nelegaliai patekusių asmenų, kurių veikla galėtų kelti rizikų nacionaliniam saugumui – jie turi sąsajų su Vidurio Rytų regione veikiančiomis teroristinėmis organizacijomis ir sukarintomis grupuotėmis.

Nepaisant to, ataskaitoje pabrėžiama, kad „islamistinio terorizmo grėsmė Lietuvoje yra maža“.

VSD sakykite, RASYTES broliuko vagonu ,,biznelis,,, NEVEZA Rusijos tanku i Ukraina???
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų