Visi grįžusieji iš užsienio siunčiami į 14 dienų izoliaciją savivaldybių patalpose

Visi iš užsienio grįžę asmenys ir neturintys koronaviruso simptomų privalomai 14 dienų bus izoliuojami savivaldybių patalpose.

Be to, į savivaldybių parengtas patalpas bus gabenami ir lengva koronaviruso forma sergantys gyventojai.

Tai numatoma valstybės lygios ekstremaliosios situacijos valstybės operacijų vadovo sveikatos apsaugos ministro Aurelijaus Verygos pirmadienį pasirašytame sprendime.

Iki tol pargrįžėliai privalėjo izoliuotis patys, o sergantieji gydyti ligoninėse arba namuose.

A. Verygos sprendimu, visoms sveikatos priežiūros įstaigoms nurodyta informuoti atitinkamos savivaldybės administraciją apie gyventojus, kuriems pasireiškė lengvi COVID-19 simptomai ir kurių būklė leidžia juos gydyti ambulatoriškai ir kurie turi būti pervežami į savivaldybių parengtas patalpas.

Be to, nuo antradienio visos savivaldybės, kurių teritorijoje yra tarptautiniai sienos kirtimo punktai, įpareigotos visą parą užtikrinti grįžusiųjų pervežimą iš oro uostų, jūrų uosto, kitų pasienio punktų į gyvenamosios vietos savivaldybės administracijos numatytas patalpas.

Savivaldybėms taip pat nurodyta pasirūpinti tinkamomis žmones izoliuoti patalpomis ir užtikrintų jų maitinimą.

Valstybės ekstremaliųjų situacijų operacijų centras įpareigotas organizuoti minėtų patalpų apsaugą bei viešąją tvarką.

Dėl šio A. Verygos sprendimo sostinės meras Remigijus Šimašius pranešė nusiuntęs protesto laišką premjerui Sauliui Skverneliui.

“(...) jei sprendimas nebus atšauktas, tai palies mus visus ir labai apsunkins kovą su COVID-19“, – savo feisbuko paskyroje tvirtina meras.

Anot jo, didžiausia problema ne apgyvendinti visus, parvykėlius iš užsienio, bet visus susirgusiuosius lengva COVID-19 forma.

Vilniaus miesto mero teigimu, tokiu būdu bus eikvojami administraciniai ir gydytojų ištekliai, jų „mažiau liks sunkiems ligoniams, o tai kainuos gyvybes“, „bus eikvojami nežmoniški ekonominiai ištekliai be jokios naudos viruso suvaldymo tikslui pasiekti“, žmonės ims vengti atlikti COVID-19 testus.

REKLAMA

„Tokios priemonės sukels rimtas pasekmes vaiko teisėms, nes suponuoja šeimų atskyrimą arba būtinųjų vaiko poreikio nepatenkinimą“, – teigia R. Šimašius.

Galiausiai, anot jo, minėto ministro nurodymo realiai net neįmanoma įvykdyti, nes epidemiologų teigimu, COVID-19 prasirgs apie du trečdalius visos visuomenės narių.

„Beveik 2 milijonai Lietuvos gyventojų turėtų būti perkelti iš savo namų“, – sako meras.

Sveikatos apsaugos ministro sprendimą jis vadina nelogišku ir pavojingu, ragina premjerą jį atšaukti ir „imtis priemonių, kad sveikatos apsaugos ministras nebeturėtų galimybių daugiau priimti panašių mokslu ir gydytojų patirtimi neparemtų sprendimų“.

***

Ar Lietuvos medikai pasiruošę kovoti su koronavirusu?

 


Rašyti komentarą...
V
V
2020-03-24 07:22:11
Pranešti apie netinkamą komentarą
Pasirodo Verygai su plika galva ne viskas gerai
Atsakyti
0

K
Kosmosas
2020-03-24 08:18:28
Pranešti apie netinkamą komentarą
Ar žmonės suvokiam kas laukia. Sugrūs į patalpas kuriose neaišku kiek bus sergančių. Ir kad susirgsi tikimybė labai didelė. Kas vyksta.? Ar Veryga pasiruošė daugelį žmonių vietoje sušaudymo užkrėsti?
Atsakyti
0

V
Visiškas absurdas
2020-03-24 16:37:39
Pranešti apie netinkamą komentarą
Sitas sprendimas nieko neisprendzia tik padidina jo plitima,kiekvienas žmogus turi buti atskyrai talpynamas i skirtas patalpas po viena ,žmones jums ne avinu banda,jeigu sitaip negali valdzia suteikti zmonems tai nera kuo čia zmoniu kankinti,jug kiti visiskai sveiki turi buti kartu su serganciai ir nezinia kurie yra
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (3)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų