Grybauskaitės pažėrė kritikos Verygai: situacija dėl koronaviruso Lietuvoje visiškai nėra valdoma

Kadenciją baigusi prezidentė Dalia Grybauskaitė teigia, kad dėl koronaviruso susidariusi ekstremali situacija Lietuvoje išvis nėra valdoma.

„Kol kas situacija nėra valdoma apskritai, einame laisvu kritimu“, – pirmadienį LRT televizijos laidoje „Dienos tema“ teigė D. Grybauskaitė. 

„Išties kabinamės ir bėgame paskui įvykius. Už tą valdymą atsakomybę prisiėmė medikai, kurie konsultuoja ir rašo, rekomenduoja žiniasklaidoje, ką Vyriausybė ir vadovai turi daryti. Ir, deja, mes vėluojame net ir tas rekomendacijas išgirsti ir įdiegti. Ir vis paknopstom, paskui, vėluodami mažiausiai dvi–tris savaites darome tai, ką turėjome padaryti“, – kritikavo buvusi šalies vadovė. 

Ji kritiškai įvertino prezidento Gitano Nausėdos žodžius, kad šalies valdžios institucijos negali eksperimentuoti keisdamos ekstremalios situacijos vadovus. 

„Aš manau, kad šis ministras (sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga – BNS), apie kurį ten mėgina kažkas kalbėti, kad arklių nekeičia perėjoje, tai kažin ar jį galima laikyti tuo arkliu, kuris gali apskritai, ką nors patraukti. Jis labiau primena kitą gyvūną, kuris tik moka prieštarauti, neigti, neleisti ir neduoti“, – sakė ji. 

Komentuodama Lietuvos medikų sąjūdžio raginimą pakeisti Valstybės lygio ekstremaliosios situacijos operacijų vadovą Aurelijų Verygą, D. Grybauskaitė teigė, kad tai jau iš esmės padaryta. 

„Pirmiausia, aš manau, kad vadovas pakeistas. Dar sekmadienį buvo priimti sprendimai, kad tiesioginį Sveikatos apsaugos ministerijos valdymą praktiškai perima Vyriausybė ir dabar tiesiogiai tuo užsiima premjeras“, – tvirtino ji.

Pirmadienio vakarą toje pačioje laidoje dalyvavęs krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis patvirtino, kad sekmadienį šis klausimas pradėtas svarstyti Vyriausybėje, bet galutinis sprendimas turėtų būti priimtas trečiadienį.

REKLAMA

„Aš manau, kad yra dabar pereinamasis tas laikotarpis. Sekmadienį buvo svarstomas tas klausimas, šiandien toliau. Dar kol kas Sveikatos apsaugos ministerija vadovauja procesui ir operacijai iki trečiadienio“, – sakė krašto apsaugos ministras. 

Anot jo, svarstoma įsteigti štabą, „kuris ruoš, kuris planuos, kuris bus atsakingas už vadovavimą“.

Krašto apsaugos ministras taip pat sakė manąs, kad ekstremalios situacijos valdymą į savo rankas perims premjeras Saulius Skvernelis. 

Pakeisti Valstybės lygio ekstremaliosios situacijos operacijų vadovą prezidentą ragina ir Seimo opozicija. Anot jos, A. Veryga padarė per daug klaidų dėl blogo medikų aprūpinimo apsaugos priemonėmis, reagentų trūkumo ir kt.


Rašyti komentarą...
R
Rokas
2020-03-24 00:42:15
Pranešti apie netinkamą komentarą
Atsimenu "laisva kritima" jos vadovaujamu laikotarpiu. Pasekmes jauciasi iki siol. Jau geriau eitu melstis uz savo padarytas nuodemes.
Atsakyti
-2

A
Arturas
2020-03-24 07:16:26
Pranešti apie netinkamą komentarą
Labai retorika panasi i konservatoriu anuko... Bandoma sumenkinti znones kurie dirba is sirdies kad pakelti dykaduoniu konservatoriu reitingus
Atsakyti
0

A
Archey33
2020-03-24 03:43:02
Pranešti apie netinkamą komentarą
Labai taikliai. Valdžioj asilai
Atsakyti
-1

SKAITYTI KOMENTARUS (11)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų