Prieš vidurdienį Gedimino prospekte ir Vinco Kudirkos aikštėje pradės šurmuliuoti Užgavėnių mugė, bus kepami blynai, kiti gardumynai, jais vaišinami Užgavėnių persirengėliai, į šventę besirenkantys vilniečiai ir miesto svečiai. Nuo 16 val. Gedimino prospekte prasidės Užgavėnių persirengėlių - pėsčių ar važiuotų, dainuojančių ir šokančių čigonų, meškų, giltinių, velnių ir kitų pasirodymai. Kartu šoks ir dainuos folkloro ansambliai "Jorė", "Kadagys", "Kūlgrinda", "Rasoda", "Ratilio", "Ūla", "Vilniaus gija", liaudies dainų klubas "Raskila".
Į šventę susirinkę vilniečiai ir svečiai bus kviečiami siausti, šokti, trypti - kuo triukšmingiau žiemą lauk varyti. Šventės organizatoriai - Vilniaus etninės kultūros centras kviečia nepamiršti namie kaukių ir "daug nežiopsoti, kad silkės kas prie nugaros neprikabintų".
Nuo vidurdienio V. Kudirkos aikštėje vyks ir Užgavėnių paišdykavimai vaikams ir jų tėveliams, koncertuos Žvėryno gimnazijos moksleivių folkloro ansamblis "Dolija", Balsių pagrindinės mokyklos folkloro ansamblis "Bitinėlis", vėliau žiūrovai išvys Vilniaus kolegijos studentų folkloro ansamblio "Želmuo" pasirodymą. Savo programas parodys ir Vilniaus tautinių mažumų Slavų etnografijos centro rusų folkloro ansamblis "Arinuška", totorių vaikų folkloro ansamblis "Ilsu" ir lenkų folkloro ansamblis "Traikotka".
Vakarop V. Kudirkos aikštėje bus apdovanotos pačios tradiciškiausios, originaliausios ir įdomiausios Užgavėnių kaukės, vyks Morės aukcionas, po kurio bus atsisveikinta su išeinančia žiema - iškilmingai ir graudžiai Morė bus išlydėta iš Vilniaus.
Tradiciškai Užgavėnės bus švenčiamos antradienį - tuomet šventinis šurmulys pasklis po sostinės daugiabučių rajonus. Šimtus dalyvių kasmet sutraukiančios Užgavėnių linksmybės šiemet vyks Karoliniškių, Pašilaičių, Žirmūnų rajonuose.
Per Užgavėnes svarbiausia ne tik sočiai ir riebiai prisivalgyti prieš septynias savaites truksiantį gavėnios pasninką, bet ir iki valios pasilinksminti, kad žiema kuo greičiau "pabėgtų iš kiemo". Geriausiai Užgavėnių tradicijas yra išsaugoję žemaičiai. Žemaitijoje, Plateliuose, veikia ir unikalus Užgavėnių kaukių muziejus, surinkęs apie 250 įspūdingų kaukių, žemaitiškai vadinamų "ličynų".
Pasak skulptoriaus, kaukių meistro Antano Vaškio, kaukes darydavo iš įvairių medžiagų, bet geriausiai išsilaikė medinės.
"Kaukes senovėje gamindavo iš neišdirbto avikailio, vadinamo kuckailio. Šios kaukės buvo labiau paplitusios ir lengviau padaromos negu iš medžio, bet nebuvo tokios išraiškingos, palyginus su medinėmis. Kaukes darė ir iš medžio žievės, įvairių audinių, net iš pintinių, dažydavo natūraliais dažais", - vardija A. Vaškys.