Klaipėdos meras Rimantas Taraškevičius ėmė dažniau šypsotis - jam atsirado viltis išsaugoti savo postą.

Partijos „Tvarka ir teisingumas“ prezidiumas rekomendavo Klaipėdos savivaldybės tarybos liberaldemokratams perbėgti į R.Taraškevičiaus koaliciją. Iki tol Klaipėdos liberaldemokratai buvo 16 narių Artūro Šulco - vadinamojoje „Permainų“ - koalicijoje.

Liberaldemokratų lyderis Rolandas Paksas „Klaipėdai“ sakė, kad partija taip apsisprendė, nes R.Taraškevičiaus koalicija yra stabilesnė ir turi daugiau šansų išsilaikyti iki kadencijos pabaigos. R.Paksas neigė, kad toks liberaldemokratų sprendimas padės jam gauti sostinės liberalcentristų paramą, renkant Vilniaus merą.

„Klaipėdos“ duomenimis, liberalcentristai sostinėje ketina balsuoti už liberaldemokratų lyderio kandidatūrą, jei savo poste bus paliktas Vilniaus savivaldybės administracijos direktorius liberalcentristas Valdas Klimantavičius.

„Argi galima nevykdyti partijos prezidiumo rekomendacijų“? - nustebo Klaipėdos liberaldemokratų lyderis Valerijonas Bernotas, paklaustas, ar pereis į kitą koaliciją.

R.Paksas sakė, kad rekomendacijos pereiti į kitą koaliciją partijos nariai gali ir nevykdyti, jei tai neturės jokių pasekmių.

„O jei frakcija taryboje suskiltų, tarkim, dalis balsuotų už Šulcą, o dalis - už Taraškevičių, tuomet prezidiumo sprendimai būtų griežtesni“, - teigė jis.

REKLAMA

Pereiti iš A.Šulco į R.Taraškevičiaus koaliciją rekomendavo ir Klaipėdos liberaldemokratų Marių bei Danės skyrių tarybos.

19 politikų koaliciją naujojoje savivaldybės taryboje subūręs meras R.Taraškevičius sakė visada tikėjęs, kad liberalcentristams pavyks sudaryti valdančiąją daugumą.

„Reikia ne išankstiniais politiniais pareiškimais svaidytis, o dirbti, dirbti“, - teigė meras.

A.Šulcas pusiausvyros neprarado.

„Man palengvėjo. Aš turėjau pareigą, o ne ambiciją tapti meru. Visuomenė dar nepribrendo, kad į valdžią ateitų žmonės, kurie neturi asmeninių interesų“, - su pralaimėjimu susitaikė A.Šulcas.

Partiją „Tvarka ir teisingumas“ A.Šulcas pavadino „išdavystės partija“.

Vigantas Danilavičius


Rašyti komentarą...
R
R.Z.
2007-04-07 17:31:50
Pranešti apie netinkamą komentarą

Koalicinės sutarties projektas, kurį norėtų pasirašyti 2007 04 11 d. savivaldybėje:
Meras Taraškevičius LICS;
du vicemerai: Šimkus TT ir Simonavičiūtė LICS;

tarybos sekretorius Plečkaitis LICS;
mero patarėja Daujotienė LICS‘

Admindirektorius Každailevičius SD,
du jo pavaduotojai: Karmanovas/Mačiulaitis RA ir Boreikina/Petrauskienė/Paulauskienė DP.

Komitetai:
Terit.planav. ir Strategin. – Dobilinskas ir Greičiūnas SD;
Ūkio ir Socialinis – TT;
Biudžeto – Bargaila DP.
Atsakyti
0

V
Vytautas Grubliauskas - Kongas:
2007-04-11 03:46:23
Pranešti apie netinkamą komentarą

Gerbiamai (-am) R.Z.
Na, manau, kad iki Šv. Velykų tikrai jokios sutartys pasirašomos nebus ir su Jūsų nurodyta data, o būtent 04.11. bučiau linkęs sutikti. O kas dėl tokios valdžios pasidalijimo konfigūracijos pasakysiu atvirai - manęs ji nė kiek nenustebino, nes aš kuluaruose apie tokią valdžios piramidę jau girdėjau. Taigi, Jūs tik dar kartą tai patvirtinate. Be abejo, jei tai iš tiesų taps būtent tokiu "kūnu".
Visoje piramidėje man keistokai ir neadekvačiai atrodytų buvusio vicemero V. Plečkaičio "įvertinimas". Žinoma, tenka aukoti turėtas pozicijas, vis tik koalicija labai jau nevienalytė, kaip kad buvo iki šiol, bet gal ant Vido "sukorė" praėjųsiųjų rinkimų negalutinės sėkmės šunis?. Vis tik jo įdirbis tikrai neadekvatus jo būsimai pareigybei, na, bet tai jau ne mūsų kompetencijoje.
Ankstoka komentuoti, sulaukime patvirtintų sutarčių, o po to tik imkimės jas svarstyti.

Gal tik viena dvejonė skverbiasi į mintis - pakankamai aukšta būsimojo vicemero B.Šimkaus iš TT pozicija. Įdomu, kurią gi sritį Tarybos darbe jis kuruos? Tikriausiai, tai ta kaina, už kurią jį ir "pritraukė", jei nepasakyt stipriau.
Galų gale. tai jo reikalas, nors tie dalykai anksčiau ar vėliau tampa vieša paslaptimi (jei tai dar kam nors paslaptis dabar).
Norėčiau primint vieną seną, bet labai prasmingą garsiojo karvedžio A. Suvorovo išmintį:
"Мы так обожаем предательство, но все мы так ПРЕЗИРАЕМ предателей"...
(Mus taip džiugina kitų išdavystės, bet mes visi taip niekiname išdavikus"...).
Pamokanti išmintis, beveik neabejoju, kad mes ją dar turėsime progos prisimint, ir dar tikriausiai šioje kadencijoje...
O apibendrinant visa tai telieka apgailestauti, kad visi mes atsidūrėme tokioje situacijoje ir belieka tikėtis, kad nereikės viso kadencijos, kad suvoktų visi ambicingieji, kad politika pirmiausiai - tai kompromisų menas ir asmeninių ambicijų kėlimas aukščiau bendrųjų interesų, tampa lemiama kliūtimi tų kompromisų siekime.
Laikas gydo žaizdas, o panašios, kaip šių rinkimų pamokos, ateityje taps neįkainojama patirtimi. Deja, to kaina - didžiulė, o ir laiko bus prarasta nemažai...
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (2)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų