• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Stebint epidemiologinę situaciją šalyje Vilnius imasi papildomų saugumo priemonių –  kiekvienas autobusas ir troleibusas nuo spalio 1 d. bus kruopščiai dezinfekuojamas dar dažniau. Be to, tie autobusų ir troleibusų maršrutai, kuriuose pastebimi didžiausi keleivių srautai, rytinio ir vakarinio piko metu kursuos dažniau ir bus talpesni.

Stebint epidemiologinę situaciją šalyje Vilnius imasi papildomų saugumo priemonių –  kiekvienas autobusas ir troleibusas nuo spalio 1 d. bus kruopščiai dezinfekuojamas dar dažniau. Be to, tie autobusų ir troleibusų maršrutai, kuriuose pastebimi didžiausi keleivių srautai, rytinio ir vakarinio piko metu kursuos dažniau ir bus talpesni.

REKLAMA

„Net pasibaigus karantinui ir toliau taikėme beveik visas saugumo priemones viešajame transporte, kasdien stebime keleivių srautus. Situacijai keičiantis ir susirgimų skaičiui šalyje augant jas dar labiau stipriname – vilniečių saugumui autobusus ir troleibusus viešojo transporto vežėjai dezinfekuos dar aktyviau. Daugiausia keleivių vežančių maršrutų tvarkaraščius keičiame taip, jog būtų daugiau galimybių laikytis atstumų. Žinoma, tikimės ir pačių keleivių sąmoningumo“, – sako SĮ „Susisiekimo paslaugos“ direktorė Modesta Gusarovienė.

Skaičiuojama, jog viešojo transporto keleivių srautai šį rugsėjį dėl natūraliai pasikeitusių miestiečių judumo įpročių yra maždaug 29 proc. mažesni nei pernai. Tačiau dėl saugaus atstumo laikymosi viešasis transportas kursuoja ne rečiau nei praėjusiais metais. 

REKLAMA
REKLAMA

Nuo spalio 1 d. kiekvienas autobusas ir troleibusas dezinfekuojamas du kartus per dieną – po rytinio piko, o kitąkart – viešojo transporto parkuose, po darbo dienos.  Kruopščiai dezinfekuojami  ir valomi turėklai, durų rankenos, porankiai, sėdynių atlošų rankenos ir kiti keleivių liečiami paviršiai. Taip pat valomos grindys, autobusų ir toleibusų išorė.

REKLAMA

„Reaguodami į sveikatos specialistų pateikiamas rekomendacijas dėl keleivių ir vairuotojų saugumo viešajame transporte imamės papildomų apsaugos priemonių užsikrėtimo rizikai mažinti. Papildomai dezinfekuodami transporto priemones užtikrinsime saugesnę aplinką ne tik keleiviams, bet ir mūsų vairuotojams. Viešojo transporto vairuotojai nuo keleivių ir toliau bus atskirti mažiausiai 1 m. atstumu, dirbs su apsauginėmis veido kaukėmis, darbo vietoje bus raginami naudotis dezinfekcinėmis priemonėmis: dezinfekciniu skysčiu, dezinfekcinėmis servetėlėmis paviršiams valyti, pirštinėmis, apsauginėmis veido kaukėmis“, –  teigia UAB „Vilniaus viešasis transportas“ technikos direktorius Mindaugas Žalkauskas.  

REKLAMA
REKLAMA

Kaip keisis tvarkaraščiai?

Nuo spalio 3 d. Vilniuje keisis 3G, 37, 42, 54, 67 autobusų maršrutų ir 12 bei 18 troleibusų maršrutų tvarkaraščiai. Dar vienas tvarkaraščių pakeitimas numatytas nuo spalio 10 d. – keisis 1G, 2G, 4G, 6G, 4, 5, 7, 8, 12, 14, 15, 16, 17, 18, 22, 23, 24, 26, 28, 29, 32, 33, 34, 35, 36, 38, 39, 40, 43, 48, 53, 55, 56, 57, 58, 59, 61, 62, 63, 73, 74, 75, 76, 78, 87, 88, 89  autobusų maršrutų ir 2, 6, 9, 14, 16, 17, 19  troleibusų maršrutų tvarkaraščiai.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Naujausi tvarkaraščiai artimiausiu metu bus paskelbti www.stops.lt, programėlėse m.Ticket, Trafi. Taip pat apie viešojo transporto eismo pasikeitusius tvarkaraščius galima pasiteirauti telefonu 85 210 7050. Pačiose viešojo transporto stotelėse eismo tvarkaraščiai bus pakeisti atitinkamai iki spalio 3 ir 10 d.

Patogesniam keleivių judėjimui pratęsiama 56 maršruto trasa

Be to, nuo spalio 10 d., siekiant pagerinti susisiekimą viešuoju transportu su A. Goštauto gatvėje įsikūrusioms įstaigoms, 56 maršruto trasa pratęsiama iki Vilkpėdės žiedo. Autobusai važiuodami Vilkpėdės kryptimi nuo Žaliojo tilto suks į A. Goštauto g., važiuos paupiu iki Geležinio Vilko g., o toliau V. Pietario, Žemaitės, Naugarduko g. iki Vilkpėdės žiedo. Atgal autobusai važiuos tokia pačia trasa.

REKLAMA

Pratęsus maršruto trasą autobusai nebestos Gynėjų bei Vašingtono aikštės stotelėse, tačiau stos naujai įrengtose viešojo transporto stotelėse – Kražių (Vilkpėdės kryptimi), Nepriklausomybės aikštė (abiem kryptimis), Verslo trikampis (abiem kryptimis), Vinco Pietario (Fabijoniškių kryptimi). Taip pat autobusai stos keleiviams jau įprastose Žemaitės (Vilkpėdės kryptimi), Statybininkų, Migracijos departamento, Burbiškių ir Vilkpėdės žiedo stotelėse.

REKLAMA

Ką naudinga žinoti apie bilietų įsigijimą?

Vairuotojų ir keleivių apsaugai jau nuo pat karantino pradžios fiziškai juostomis atskirtos viešojo transporto vairuotojų darbo vietos. Keleiviai įlipti ir išlipti iš viešojo transporto gali per vidurines ir galines duris, vairuotojai nepardavinėja vienkartinių popierinių bilietų.

Kokios kitos taisyklės galioja viešajame transporte?

Keleiviams autobusuose ir troleibusuose būtina dėvėti apsaugines veido kaukes, kiekvienoje transporto priemonėje jie ras dezinfekcinio skysčio rankoms. Daugumoje viešojo transporto priemonių keleiviai ras atnaujintus dezinfekcinio skysčio dozatorius, kuriais keleiviai kviečiami naudotis įlipant ir išlipant iš transporto priemonės.

Tiek stotelėse, tiek kelionės metu prašoma pagal galimybes laikytis saugaus atstumo. Stotelėse balto apskritimo simboliu su viduje matomomis pėdų ikonomis ir užrašu „Saugu“ žymimos saugaus atstumo vietos. Galiojančias taisykles keleiviams primena ir viešojo transporto kontrolieriai, kurie taip pat laikosi galiojančių saugumo reikalavimų.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų