Vilniuje Vingio parke ant žmogaus užvirto medis papildymas 21:14 val.

Sostinės Vingio parke antradienio vakarą ant bėgiojusio vyro užvirto medis, vyras išgabentas į ligoninę.

4

Vilniaus apskrities policijos atstovė spaudai Julija Samorokovskaja informavo BNS, kad incidentas įvyko netoli estrados, pranešimas gautas apie 19.40 val.

(4 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Nelaimės vieta Vingio parke

Policijos atstovės teigimu, 1989 metais gimęs vyras, užvirtus medžiui, negalėjo pajudėti.

„Atvykus pareigūnams, vyras paaiškino, kad bėgiodamas nepastebėjo, kaip krito medis ir kliuvo per galvą. Galimai vyras buvo praradęs sąmonę“, – sakė J. Samorokovskaja.

Jos teigimu, vyrą apžiūrėjo medikai ir tolimesnei apžiūrai jį išvežė į Lazdynų ligoninę.

Stipriai pasnigus miškuose – pavojinga: lūžta ne tik šakos, bet ir medžiai

Dėl gausių kritulių ir šlapio sniego miškininkai įspėja saugotis nuo sniego svorio lūžtančių medžių.

Valstybinių miškų urėdija įspėja, kad dėl aplipusio sniego, dalyje miškų situacija tapo pavojinga.

„Šiuo metu oro temperatūra yra apie nulį laipsnių, krenta šlapias, sunkus sniegas, tokio sniego nuo medžių šakų nenupučia vėjas, todėl jis kaupiasi ant medžių. Ypač trapios yra pušies šakos, kurios ir pavasarį lūžinėja, tačiau pavasarį tai vyksta trumpą laiko tarpą esant atlydžiui, o dabar visą laiką drebia šlapią sniegą, tad pušies šakos lūžta ant kelių ir takelių. Dažno pasivaikščiojimams mėgstami pušynai dabar yra kone pavojingiausi“, – antradienio pranešime cituojamas urėdijos direktoriaus pavaduotojas miškininkystei Mindaugas Petkevičius.

Anot M. Petkevičiaus, manoma, jog nuo gausaus sniego nukentės ir dalis miško jaunuolynų, kurių kamienai dar pakankamai ploni, tad nuolat besikaupiantis sniegas gali išlankstyti daug jaunų medelių.

Tikslius snygio padarinius bus galima fiksuoti bei tvarkyti tik jam pasibaigus, kuomet miškininkams bus įmanoma apeiti paveiktas teritorijas.

Pasak Ukmergės regioninio padalinio vadovo Virginijaus Šalčiūno, jau dabar ant pušų ir eglių susikaupė didelis kiekis sniego, lūžta šakos. Svorio neatlaiko ir silpnesni, palinkę medžiai, kurie lūžta, keldami pavojų aplinkiniams.

REKLAMA

„Net pro mūsų regioninio padalinio pastato langus matosi ir girdisi, kaip lūžta šakos, susidūrėme ir su gedimais – pastate dingo elektros tiekimas. Tad kad ir kaip gražu dabar miške, tačiau išties pavojinga“, – įspėja V. Šalčiūnas.

Apie panašią situaciją praneša ir Nemenčinės regioninio padalinio vadovė Viktorija Anikevičienė bei ragina be svarbios priežasties neiti ir nevažiuoti į mišką.

„Blogiausia padėtis dabar sodo bendrijose, miške įsikūrusiose gyvenvietėse bei pakelėse – virš kelių nulinksta sniego nusverti medžiai. Girininkai vis gauna pranešimų apie vienur ar kitur palinkusį medį, kuris gali kelti pavojų“, – sako Nemenčinės regioninio padalinio vadovė.

Anot V. Anikevičienės, klaidinga manyti, kad lengviau lūžta jauni medžiai, anaiptol, mažesni medžiai dažnai būna lankstesni, o didieji, nusverti sniego, greičiau lūžta. Vis dėlto, jei vykimo į mišką išvengti negalite, rekomenduojama eiti ne po vieną.

Hidrometeorologijos tarnybos duomenimis, antradienį pietų, vidurio ir šiaurės Lietuvoje siaučia pūga, kitur šalyje – snygis. Kritulių kol kas nėra tik Klaipėdos regione. 


Rašyti komentarą...
B
Blaivininkas
2021-01-26 21:22:02
Pranešti apie netinkamą komentarą
Lietuvos vardas kilęs iš veiksmažodžio lieti, todėl viskas bus gerai.
Atsakyti
0

d
djh
2021-01-26 20:58:53
Pranešti apie netinkamą komentarą
Rado kur vaikaciot. Taigi 2021 metais uzdraude but gamtoj.
Atsakyti
-5

L
Li
2021-01-27 09:27:32
Pranešti apie netinkamą komentarą
Pilnas internetas ispejimu neit i miska. O cia gi dzin, ausinukus aisku dar uzsidejo ir pirmyn!
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (3)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų