medis

Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „medis“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „medis“.

Pasakė vietą, kur jau žydi liepos: skubėkite prisirinkti

Nors vasara dar tik prasidėjo, Birštone esančios liepos jau pasidabino žiedais. Gamtininkai sako, kad pražydo ankstyviausia liepų rūšis, bet ir ši žiedus išskleidė net trimis savaitėmis anksčiau nei įprasta. Greičiausiai tai ženklas, kad vasara žada būti itin kaitri. Kad ir kaip ten būtų, tautiečiai tokiomis gamtos išdaigomis neatsidžiaugia, mat gali paragauti pirmųjų liepų žiedų arbatos. Kaunietė Ona, užsukusi į Birštoną negalėjo nepraeiti pro žydinčias liepas.

Pamačius, ką iš medžio daro kupiškietis, sunku patikėti: vienas šedevras siekia 5 metrus

Į savo gimtąjį miestą Kupiškį grįžęs gyventi Gintautas Tručinskas šiuo metu užsiima savo mylima veikla ir iš medžių sukuria įspūdingus kūrinius, kurie atrodo lyg tikri. Kurį laiką Gintautas gyveno Kaune ir studijavo transporto inžineriją, tačiau trauka Kupiškiui ir savo mėgstamam amatui nugalėjo. Tiesa, drožinėjimas iš medžio nėra vyro pagrindinė veikla, tačiau jo pagrindinis darbas taip pat yra susijęs su jo hobiu – Kupiškyje jis dirba minkštų baldų įmonėje medienos apdirbimo technologu.
2024-05-31

Vilniaus rajone ant vyro užvirto medis: gyventojas – mirtinai sužalotas

Šeštadienį miške Vilniaus rajone pjaunamas medis užvirto ant vyro ir mirtinai jį sužalojo. Kaip pranešė šalies policija, 17.38 val. gautas pranešimas, jog Vilniaus rajone, Didžiosios Kuosinės kaime esančiame miške, 54 metų vyras buvo mirtinai sužalotas medžio, kurį pjovė.  Pradėtas ikiteisminis tyrimas mirties priežasčiai nustatyti.
Kriminalai 2024-05-26

Lietuva neteko vieno iš saugomų objektų: paaiškino, kas nutiko

Aukštaitijos saugomų teritorijų direkcija pasidalino liūdna žinia – Anykščių regioninis parkas neteko ypatingo medžio – nugriuvo Buivydų uosis. Buivydų uosis buvo Anykščių rajono savivaldybės Saugomas gamtinis kraštovaizdžio objektas. Saugomu jis buvo paskelbtas 2003 metais, kartu su kitais devyniais Anykščių regioniniame parke augančiais saugomais medžiais. Buivydų uosis buvo 20 metrų aukščio, o jo apimtis 1,3 metrų aukštyje – net 3,80 metro.
2024-05-24

Neeilinė gelbėjimo operacija Klaipėdoje: vaikui medyje įstrigo koja

Klaipėdoje antradienį ugniagesiai gelbėjo medyje įstrigusį vaiką. Kaip pranešė Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas, buvo gautas pranešimas, kad berniukui medyje įstrigo koja, reikalinga pagalba ją ištraukti, medikai nereikalingi. Atvykus ugniagesiams vaikui koja buvo įstrigusi medyje tarp šakų. Ugniagesiai ją išlaisvino.
Kriminalai 2024-03-27

Paaiškėjo, kaip jaučiasi 2,5 t medžio prispaustas Kauno darbininkas

Laisvės alėjoje penktadienį sodinant naujas liepas, ant darbininko užkrito medis ir sužalojo jam koją, policija tikslina įvykio aplinkybes. Kaip BNS nurodė Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato atstovė Reda Zarauskienė, apie 12.30 val. pranešta, kad Laisvės alėjoje sodinant medžius trūko krano trosas ir ant dirbusio žmogaus užkrito medis. Į įvykio vietą iškviesti policijos pareigūnai ir greitosios pagalbos medikai.
2024-03-15

Pablogėjus Stelmužės ąžuolo būklei, ieškoma specialistų pagalbos

Pablogėjus Zarasų rajone esančio Stelmužės ąžuolo būklei, Valstybinė saugomų teritorijų tarnyba ir Aukštaitijos saugomų teritorijų direkcija ieško specialistų pagalbos, antradienį pranešė direkcija. Pasak pranešimo, planuojama skelbti viešąjį pirkimą, kad arboristai įvertintų medžio būklę ir pasiūlytų galimus sprendimus, kaip pratęsti ąžuolo gyvavimą.

Vilniuje nulūžo didžiulė šaka ir nukrito ant automobilio

Vilniuje medis apgadino automobilį. Nelaimė įvyko Žvėryne, Vykinto gatvėje. Vilniuje apgadintas automobilis Ant nuo penktadienio stovėjusio automobilio Subaru „Impreza“ nukrito nulūžusi didžiulė medžio šaka. Automobilis apgadintas, žmonės įvykio metu nenukentėjo. Šiuo metu laukiama policijos. Vietos gyventojai užsimena, kad jau kurį laiką turėjo nuojautą, jog gali įvykti panaši nelaimė – jau seniai atrodė, kad šaka gali lūžti.

Ispanijoje 14 žmonių sužalota per nelaimingą atsitikimą atrakcionų parke

Sekmadienį Ispanijos „PortAventura World“ atrakcionų parke nuvirtęs medis sužalojo 14 žmonių, praneša AFP. Penki nukentėję žmonės buvo nugabenti į ligoninę, o dviejų iš jų būklė yra kritinė. Apie tai socialiniame tinkle „X“ paskelbė šiaurės rytų Katalonijos greitosios pagalbos tarnyba. Nelaimė įvyko Vila Sekos mieste, į pietus nuo Barselonos. Anot pasilinksminimų parko vadovybės, medis nuvirto dėl stipraus vėjo, o jo šakos pataikė į atrakcionais besivažinėjusius žmonės.
2024-02-11

Kazlų Rūdoje ant važiuojančio automobilio užvirto medis

Kazlų Rūdoje važiuojantį automobilį kliudė nuo vėjo virstantis medis, per nelaimę vairuotojas nenukentėjo. Pranešimą apie įvykį tarnybos gavo trečiadienio naktį, 4.43 val. Apie įvykį pranešė pats vairuotojas. Pasak jo, Plutiškių seniūnijoje, Plutiškių kaime, virstantis medis kliudė jo automobilį „Volvo XC70“, sudaužė priekinį stiklą, nulaužė veidrodėlius. Kaip pranešė Kauno priešgaisrinė gelbėjimo valdyba, pranešėjas nebuvo prispaustas, nesužeistas.
Kriminalai 2024-02-08
REKLAMA
REKLAMA

Per audrą žuvo vyras: šeimos skausmui ribų nėra

„Hyundai“ keleivis Jamesas Johnstone‘as žuvo per audrą „Isha“ Grangemute (Fife) automobiliui atsitrenkus į nuvirtusį medį. Škotijoje per audrą „Isha“ žuvusį vyrą jo artimieji pagerbė kaip labai mylimą ir gerbiamą šeimos žmogų. 84 metų Jamesas „Jimmy“ Johnstone‘as žuvo, kai automobilis „Hyundai“ atsitrenkė į medį kelyje A905 Grangemouth, Fife, Škotijoje. Nelaimingas atsitikimas įvyko praeitą sekmadienį apie 23.45 val.
2024-01-29

Vilniuje pasipylė avarijos: du automobiliai rėžėsi į medžius

Vilniuje trečiadienį po pietų įvyko dvi avarijos, kurių metu automobiliai atsitrenkė į medžius. Viena iš avarijų įvyko Geležinkelio gatvėje. Avarija įvyko apie 14:48, pranešta, kad į medį atsitrenkė BMW visureigis. Buvo pranešta, kad yra nukentėjusių žmonių, tačiau vėliau paaiškėjo, kad vairuotojas nesužeistas. Tikėtina, kad automobilis dėl šlapios kelio dangos slydo ir šonu trenkėsi į medį. Automobilis gana stipriai suniokotas.

16-metis grandininiu pjūklu susidorojo su legendinio filmo įžymybe

Šiaurės Anglijoje per naktį nebeliko vieno žymiausių medžių šalyje. 1991 m. juostoje apie Robiną Hudą įamžintą kelių šimtų metų senumo klevą grandininiu pjūklu nupjovė 16-metis. Niekam netrukdęs, tarp dviejų kalvų įsitaisęs klevas buvo sveikutėlis, jį nuolat fotografavo ir lankė turistai, prie jo įsiamžindavo jaunavedžiai.

Raskite pasislėpusius 2 paukčius: pavyks atidžiausiems

Nors Niujorkas gali būti laikomas natūralios gmatos priešingybe, mieste vis dar galima rasti daugybę laukinių gyvūnų. Tarp jų ir du paukščiai, pasislėpę šioje miesto peizažo optinėje iliuzijoje. Paveikslėlyje vaizduojamas vaizdingas žydintis kėnis ir Manhatano Morningside Heights rajone esantis Brodvėjaus kampas – augalas yra priešais didingą seną mūrinį pastatą su puošniomis akmeninėmis atodangomis.
2023-09-29

Šiurpus radinys Ignalinos rajone: slėptą paslaptį išdavė nuvirtęs medis

Ignalinos rajono Vardžiukiemio kaime (Kazitiškio seniūnija) darbavosi VšĮ ,,Kultūros vertybių globos tarnyba“ archeologų grupė, vadovaujama dr. Lino Kvizikevičiaus.  Jie atvyko gavę savivaldybės informaciją, apie šio kaimo kapinaitėse audros išverstą medį, kurio šaknys iškėlė daug akmenų ir žmonių kaulų. Į įvykio vietą pirmiausia buvo iškviesti policijos pareigūnai, kurie surinko rastus kaulus ir perdavė seniūnui Drąsučiui Jelinskui.
2023-09-26

Vilniuje lūžęs medis apgadino tris automobilius

Dėl ant mašinų užvirtusios medžio dalies ant kojų sukelti Vilniaus gelbėtojai. Užupio rajone lūžusi masyvi klevo šaka apgadino tris automobilius. Pranešimą apie incidentą Varpų gatvėje Bendrasis pagalbos centras gavo pirmadienį apie 18 val. Didelė medžio šaka nukrito ant „Range Rover“, BMW ir „Škoda“. Labai pasisekė, kad nenukentėjo praeiviai. Panaudoję grandininį pjūklą gelbėtojai šaką supjaustė ir nukėlė nuo automobilių.
Kriminalai 2023-09-12

Kelyje Nida-Preila ugniagesiai nupjovė virš važiuojamosios dalies pasvirusį medį

Penktadienio popietę kelyje Nida-Preila ugniagesiai gelbėtojai nupjovė virš važiuojamosios kelio dalies pavojingai pasivirusį medį. „13.32 val. buvo gautas pranešimas, kad kelyje Nida-Preila, neprivažiavus Preilos, virš važiuojamosios kelio dalies yra pavojingai pasviręs medis. Jį nupjovė ugniagesiai. Daugiau iškvietimų dėl lietaus padarinių ugniagesiai negavo“, – BNS pranešė Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento atstovė Sonata Kukienė.

Ar randate kitokį medį? Pavyksta pastabiausiems

Visi žinome, kaip svarbu palaikyti sveikas ir aktyvias smegenis, tačiau ne visada žinome, kaip tai padaryti, nes smegenų, priešingai nei kūno, nepatreniruosite sporto salėje. Tačiau itin naudinga spręsti galvosūkius – meskite sau iššūkį ir raskite iš visų  kitų išsiskiriantį medį. Tam turite tik dešimt sekundžių. Įrodyta, kad galvosūkiai skatina pažintinių funkcijų tobulėjimą ir didina smegenų pajėgumus.
2023-07-27

Naujausia žinia apie Balyje sužalotą lietuvį jaunikį: paaiškėjo jo būklė

Indonezijoje nukentėjusiam Mindaugui Bernotui antradienį buvo atlikta stuburo ir krūtinės operacija. Mindaugo dar laukia ne viena sudėtinga operacija, laikas Indonezijos ligoninėse, ilga kelionė namo bei reabilitacija.
2023-07-27

Parodė, kaip atrodo žaibo pakirstas medis: užfiksuoti vaizdai gniaužia kvapą

Po Lietuvą siautėję žaibai nepagailėjo ir gamtos – štai vienas žaibų trenkęs tiesiai į medį įžiebė jame liepsną. Laimei, šalia buvusiems vyrams pavyko sutvarkyti smilkstantį medį, kad šis nesukeltų daugiau žalos. „Orų entuziastų“ grupėje Michail Jelesin pasidalino retai regimu vaizdu. Vyras parodė, kaip atrodė ką tik žaibo paliestas medis. „2023.07.25. Visaginas. Rytas buvo audringas. Žaibas vs. medis. Koordinatės: (55.5883294, 26.3977580)“, – dalinosi jis.
2023-07-27

Lentvaryje ant moters užvirto medis

Trakų rajone, Lentvaryje, pirmadienį per vėtrą ant moters užvirto medis. Pasak Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento,17.43 val. ugniagesiai gavo pranešimą, kad Lentvaryje, Šaltinio gatvėje, po vėtros ant moters užvirto medis, ji sąmoninga. Iki ugniagesių atvykimo medį supjaustė gyventojai. Greitosios medikai moterį išvežė į ligoninę.

Nelaimė Kauno rajone: lūžęs medis mirtinai sužalojo žmogų

Policijos departamentas praneša, kad birželio 27 d. apie 11 val. 40 min. Kauno rajone esančiame Naujatriobių kaime įvyko skaudi nelaimė. Pjaunant medžius, nulūžęs medis užvirto ir mirtinai sužalojo darbuotoją (vyrą gim. 1978 m.). Pradėtas ikiteisminis tyrimas.
Kriminalai 2023-06-28

Nenustebkite ir jūs: atėjo į sodybą ir iškirto medžius – ESO paaiškino, kada taip galima

Viešojoje erdvėje pasipylė skundai, kaip AB „Energijos skirstymo operatoriaus“ (ESO) technikai nupjauna didelius, kartais ir šimtamečius medžius. Žmonės piktinasi, kad ESO tai daro privačiose teritorijose neįspėję gyventojų, o bendrovė aiškina, kada nukirsti medį ar krūmą gali be jų sutikimo.

Dar vienas akibrokštas – Radviliškio rajone nukirstas tvirtas ąžuolas: „20 metų toks dar būtų stovėjęs“

Po nukirsto ąžuolo Vilniaus centre, dar vienas akibrokštas jau Radviliškio rajone. Šį kartą ąžuolas užkliuvo Energijos skirstymo operatoriui – ESO. Nors nukirstas ąžuolas buvo išpuvęs, gyventojai sako, kad galėjo dar ilgai stovėti, būtų užtekę nugenėti, be to pasirinktas netinkamas laikas. ESO atstovai atkerta, kad sergantį medį planavo kirsti jau kelis metus, o taikytis prie ūkininkams patogesnio laiko nėra kada- ateina eilė ir kerta.

„Rinktinės NT“: Vilniaus savivaldybė garsųjį ąžuolą kaip ir dar 11 medžių buvo pažymėjusi kaip kirstinus

Vilniaus savivaldybė garsųjį Ceikinių ąžuolą kaip ir dar 11 medžių buvo pažymėjusi kaip kirstinus, teigia „Rinktinės NT“. Šiai bendrovei priklauso sklypas, kuriame daugiau nei prieš savaitę be leidimo buvo nupjautas brandus ąžuolas. Pasak „Rinktinės NT“ atstovų, Vilniaus miesto taryba patvirtindama Ceikinių g. esančio sklypo detalųjį planą pati dar 2008 m. įteisino garsiojo ąžuolo ir dar 11 medžių kirtimą.

Šią žinią apie ąžuolą pamatę gyventojai pakraupo: įspėja apie didžiulę žalą

Po skandalo, kai viduryje Vilniaus be leidimo buvo nupjautas šimtametis ąžuolas, gyventojai šaukiasi pagalbos dėl kitų Lietuvoje augančių medžių. Žmonės nuogąstauja, kad dar vienas ąžuolas gali griūti remontuojant Molėtų–Anykščių kelią. Po diskusijų ir pasipiktinimo bangos Lietuvos automobilių kelių direkcija (LAKD) atsakė, ką darys su medžiu. Ąžuolą buvo suplanuota kirsti remontuojant krašto kelią Nr. 119 Molėtai– Anykščiai ruože nuo 28,169 km iki 36,056 km.

Benkunskas kirto, kad „peržengtos visos ribos“: už ąžuolą teks sumokėti 141 tūkst. eurų baudą

Vilniaus centre brandų ąžuolą nupjovusiai bendrovei „Rinktinės NT“ sostinės savivaldybė skyrė 141 tūkst. eurų baudą, pranešė meras Valdas Benkunskas.  „Po šeštadienio įvykio ir pirmadienį mūsų išsiųsto kreipimosi į Generalinę prokuratūrą yra pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl savivaldžiavimo. Savivaldybė pagal savo tvarką taip pat yra paskaičiavusi atkuriamosios vertės baudą ir ta suma susidarė 141 tūkst. eurų.

Po pasipiktinimo dėl nukirsto ąžuolo – „Rinktinės NT“ komentaras: medžio amžius nesiekia 100 metų, leidimo nereikėjo

Kilus pasipiktinimui dėl Vilniuje nupjauto ąžuolo, komentarą šeštadienio vakarą pateikė UAB „Rinktinės NT“. Kaip rašoma pranešime, sklypą Ceikinių gatvėje bendrovė įsigijo dar 2016 m. su galiojančiu detaliuoju planu. Teritorijoje, anot įmonės, numatomas multifunkcinis NT projektas su šimtais darbo vietų ir patraukliomis atviromis erdvėmis miesto gyventojams ir svečiams. „Sklypas yra vienu metru žemiau nei gatvės lygis.

Šimtamečio ąžuolo kirtimo liudininkai šokiruoti: „Neįmanoma, baisu, kaip taip gali būti greitai“

Akibrokštas Vilniaus centre. Vidury dienos statybvietėje darbininkai nupjovė šimtametį ąžuolą. Aplinkinių namų gyventojai šokiruoti. Meras Valdas Benkunskas atsakingam vystytojui grasina prokuratūros tyrimu ir šimtatūkstantinėmis baudomis. Beje, aplink ąžuolą pastatus suprojektavo buvusio mero Remigijaus Šimašiaus žmonos valdoma bendrovė. Štai taip su pjūklu atvykę darbininkai vidurdienį Vilniaus centre tiesiog ėmė ir nupjovė didžiulį šimtametį ąžuolą. Aplinkinių namų gyventojai šokiruoti.

Į skandalą dėl ąžuolo sureagavo Nausėda: tai vagystė iš mūsų ir mūsų vaikų

Šimtamečio ąžuolo nupjovimas Vilniuje yra spjūvis į veidą vilniečiams, sako šalies prezidentas Gitanas Nausėda. Apie tai šeštadienį jis parašė savo „Facebook“ paskyroje. „Mūsų mylimame mieste šiandien barbariškai nupjautas šimtametis, sveikas, žaliuojantis ąžuolas. Tai ne pirmas toks nekilnojamojo vystytojų spjūvis į veidą vilniečiams – vagystė iš mūsų ir mūsų vaikų. Kviečiu teisėsaugą principingai vertinti šį atvejį.

Vilniuje ciniškai nupjautas šimtametis ąžuolas: Benkunskas žada griežtą atsaką

Vilniuje šalia Maskvos namų buvo nupjautas senas ąžuolas. Architektė, viena iš „Do Architects“ įkūrėjų Gilma Teodora Gylytė „Facebook“ rašo, kad apie būsimą medžio nukirtimą nei ji nei agentūros komanda informuota nebuvo. „Gavau žinutę iš nepažįstamosios su ąžuolo nuotrauka, tą pačią minutę paskambinau užsakovui UAB „Rinktinės NT“, kuris patvirtino, kad, deja, tai tiesa. Apie būsimą nukirtimą nei aš, nei „Do Architects“ komanda jokios išankstinės informacijos neturėjome.

Palangoje girtas vairuotojas atsitrenkė į medį ir pabėgo

Palangoje antradienį iš avarijos vietos pasišalino neblaivus į medį atsitrenkęs vairuotojas, pranešė Klaipėdos apskrities vyriausiasis policijos komisariatas.  Anot policijos, apie 16.50 val. gautas pranešimas, kad Palangoje, Ošupio take yra į medį atsitrenkęs automobilis „Seat“. Keleivio vietoje sėdėjo 56-erių vyras, jis nuvežtas į ligoninę. Kitų asmenų prie automobilio nebuvo. Aiškinantis įvykio aplinkybes, apie 19.19 val.
Kriminalai 2023-05-03

Naujojoje Vilnioje viena gatvė nepravažiuojama: eismą užkirto nuvirtęs medis

Vilniuje, Naujojoje Vilnioje, Šiaurės g., kelią užtvėrė nuvirtęs didelis medis. Eismas visiškai sustojęs ir neatrodo, kad artimiausiu metu atsinaujins. Medis nuvirto netoli sankryžos su A. Kojelavičiaus gatve. Į įvykio vietą atvyko tarnybos, kurios pjaustys medį ir bandys atlaisvinti kelią. Pirminiais duomenimis, automobilių medis nekliudė, žmonės taip pat nesužeisti. Pranešama, kad buvo nutrauktas elektros laidas. Ar gyventojai dėl to nukentėjo, kol kas nėra duomenų.
Kriminalai 2023-03-28

Šeimos skausmui nėra ribų: 7-erių dukrą mirtinai prispaudė medis

Sugniuždyta mama iš Brazilijos pasidalijo siaubingais išgyvenimais, kuriuos patyrė stebėdama, kaip jos septynmetę dukrą per gimtadienio šventę mirtinai prispaudė medis. Gislene Silva Tiburcio Fermino buvo ką tik padavusi savo dukrai Isabelai stiklinę vandens, kai išgirdo trakštelėjimą ir pamatė, kaip ant jos užgriuvo didžiulis eukaliptas, rašo mirror.co.uk. Sausio pabaigoje šeima šventė jos pusseserės Manu gimtadienį Lagoa do Taquaral parke Campinas mieste, Brazilijoje.
2023-02-19

Tragiška avarija Biržų rajone: į medį atsitrenkus automobiliui, žuvo jo vairuotojas

Pirmadienį Biržų rajone, Širvėnos seniūnijoje, Kirkilų kaime nuo kelio nuvažiavo ir į medį atsitrenkė lengvasis automobilis. Vairuotojas žuvo. Pranešimas apie eismo įvykį gautas 05.06 val. Iš pradžių pranešta apie galimai automobilyje prsipaustą žmogų. 6.35 val. patikslinta, kad vairuotojas žuvo.

Vaizdas kelyje sukėlė išgąstį – didžiulis medis virto tiesiai ant judraus kelio

Kalifornijoje energetikos bendrovės darbuotojas darbo metu nufilmavo šiurpą keliančią akimirką. Visoje šalyje siautėjant mažiausiai keturiolika gyvybių nusinešusiai audrai ir smarkioms liūtims, ant greitkelio netoli Santa Kruzo nuvirto didžiulė pušis. Visoje valstijoje dėl audros sutrikus elektros tiekimui, vyriškis taisė netoliese buvusią elektros liniją, kai išgirdo garsų medžio pokšėjimą ir ant greitkelio virstantį medį.
2023-01-11

12-mečio vilniečio čiuožimas nuo kalno virto košmaru: mama įspėja kitus

Pasivažinėjimai rogėmis nuo kalnų – viena laukiamiausių pramogų vaikams. Vos iškrenta sniegas, vaikai skuba tuo pasimėgauti. Deja, ne visiems pramogos būna smagios – kartais jos rimtai apkarsta. Taip nutiko 12-mečiui vilniečiui Kajui, kuris lėkdamas nuo kalno su rogėmis Pilaitės mikrorajone, patyrė net šešis lūžius. Po netikėtai patirtos traumos, Aneta kreipiasi į visus tėvus ir skubiai perspėja saugoti savo vaikus bei nepalikti jų vienų.
2022-12-09

Itin retas radinys Kelmės rajone: smėlio karjere – unikalios juodos spalvos akmens stulpas

Itin retas radinys Kelmės rajone, kasant smėlio karjere iš gelmių pasirodė unikalios juodos spalvos akmens stulpas. Jį pastebėjęs žmogus susidomėjęs pranešė, kad rado suakmenėjusį medį, tačiau paaiškėjo, kad tai vienintelis toks Lietuvoje smėlio smiltainis. Smėlio karjere Kelmės rajone pramogavęs žmogus nustebino geologus paskambinęs ir pranešęs, kad mato keistą darinį.  „Ar gali būti smėlio karjere suakmenėjęs medis? Labai įdomus klausimas – suakmenėjęs medis.
Aktualijos 2022-10-29

Ignalinos rajone medis nuvirto ant vyro ir jį sužalojo

Ignalinos rajone ketvirtadienio vakarą medis nuvirto ant vyro ir jį sužalojo. Pranešimas apie nelaimę Linkmenų seniūnijoje, Puziniškio kaime buvo gautas 19.47 val. Atvykus ugniagesiams gelbėtojams buvo nustatyta, kad prispaustas kojas iš po nulūžusio medžio vyras ištraukė pats, pranešė Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas. Ugniagesiai uždėjo vyrui kaklo įtvarą, paguldė ant gelbėjimo lentos ir, atvykus greitosios pagalbos medikams, įkėlė į jų automobilį.
Kriminalai 2022-08-19

Išklausiusi kaimyno kaltinimus moteris neteko žado: „Jis visiškas beprotis“

Moteris pasidalijo savo situacija internete, kai kaimynas  ją apkaltino pavogus jo medį. Stojus karštiems orams, britai neišvengiamai nori išnaudoti visas galimybes, mėgaudamiesi savo sodu ir darydami jį vizualiai patrauklų. Viena moteris prieš ketverius metus nulaužė virš jos nuosavybės svyrančio gluosnio šakeles ir jas pasodino. Dabar kaimynas kaltina ją vagyste ir nori, kad ši sugrąžintų augalus, kitaip pagrasino iškviesti policiją, rašo express.co.uk.
2022-07-15

Stiprus lietus ir vėjas vertė medžius

Antradienį Lietuvoje lijęs stiprus lietus ir pūtęs vėjas vertė medžius – ugniagesiai per parą 21 kartą vyko šalinti ant važiuojamosios dalies ir automobilių užvirtusių medžių. Trečiadienio naktį, 0.45 val., buvo gautas pranešimas, kad Vilniuje, Molėtų plente, tarp Skersinės ir Santaros gatvių, ant automobilio „Toyota“ nukrito medis. Panaudojus grandinį pjūklą, medis supjaustytas ir patrauktas nuo automobilio, atlaisvintas kelias, pranešė Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas.
Aktualijos 2022-06-22

Klaipėdoje susidūrė 2 „Audi“ automobiliai

Ketvirtadienio rytą Klaipėdoje – avarija. Susidūrė 2 „Audi“ automobiliai. Maždaug 8.10 val. Klaipėdoje, Taikos prospekte, susidūrė „Audi“ automobiliai, pranešama feisbuko grupėje „Reidas“. Po susidūrimo vienas automobilių dar rėžėsi ir į medį. Pranešama, kad abi vairuotojos avarijos metu nenukentėjo. Žala gamtai taip pat nepadaryta.
Kriminalai 2022-05-19

Kauno rajone automobilis rėžėsi į medį: žuvo jaunas vairuotojas

Sekmadienį Kauno rajone – nelaimė. Nuo kelio nulėkęs automobilis rėžėsi į medį. Avarijos metu žuvo vairuotojas. Lapkričio 28 d. apie 12 val. 15 min. Kauno r., kelio Vilkija-Padauguva-Vareikonys, 13 km, automobilis „Audi A4“, vairuojamas piliečio (g. 1996 m.), nuvažiavo nuo kelio ir atsitrenkė į medį. Eismo įvykio metu žuvo automobilio vairuotojas.

Lazdijų rajone automobilis rėžėsi į medį, galimai yra prispaustų žmonių

Penktadienį Lazdijų rajone – avarija. Automobilis trenkėsi į medį, galimai yra prispaustų žmonių. Apie 17.03 val. Bendrajame pagalbos centre skubiosios pagalbos tarnybų telefono numeriu 112 gautas pranešimas apie tai, kad Lazdijų rajone, Lazdijų seniūnijoje, Grikapalio kaime, Kirtimų gatvėje  lengvasis automobilis nuvažiavo nuo kelio ir atsitrenkė į medį. Pirminiais duomenimis automobilyje yra prispaustas žmogus.
Kriminalai 2021-11-19

Kaune užfiksavo bauginantį reginį: prilygino satanistiniam prieskoniui

Trečiadienį „Kas vyksta Kaune“ redakciją pasiekė vaizdo įrašas, kuriame užfiksuota liepsnojanti medžio drevė. Tokį vaizdą kaunietis įamžino Jiesios kraštovaizdžio draustinio pažintiniame take. „Kaune, Jiesios parke, padegtas medis. Tai eilinis siautėjančių šiame parke, chuliganiškas, su satanistiniu prieskoniu, veiksmas“, – trečiadienio vidurdienį praneša skaitytojas. Kaip matyti vaizdo įraše, žalialapio kamienas dega atvira liepsna, tikėtina, kad buvo padegta medžio drevė.
2021-07-28

Šeima negali patikėti: žaibas trenkė į brolį ir dvi jo seses

Trys vienos šeimos vaikai išvengė mirties, kai slepiantis po medžiu nuo liūties, į jį trenkė žaibas. Rachel, Isobel ir Andrew Jobsonai važinėjosi dviračiais, kai juos užklupo stipri liūtis netoli  Hampton Court rūmų. Jie susirado prieglobstį po medžiu ir nusprendė pasidaryti keletą asmenukių. Neįtikėtina, bet vienoje jų užfiksuotas momentas, kai į medį trenkė žaibas, rašo metro.co.uk. Seserims ant kūno liko žaibo formos ženklai arba Lichtenbergo ženklai.
2021-07-15

Birštone nukritusi medžio šaka pražudė moterį

Birštone penktadienį nukritusi medžio šaka mirtinai sužalojo moterį. Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas pranešimą apie nelaimę gavo apie 14 valandą. Vyriškis pranešė, kad prie namo gatvėje ant žmogaus užkrito medžio šaka. Ant moters užkritusi didelė medžio šaka nukelta iki ugniagesių atvykimo. Ugniagesiai gaivino moterį ir perdavė ją atvykusiems medikams, patraukė nuo gatvės nulūžusią medžio šaką. Medikai konstatavo 1977 metais gimusios moters mirtį.

Miške pamatytas vaizdas sukaustė dėmesį – veiksmų reikėjo imtis žaibiškai

Viename Kalifornijos valstijos Santa Kruzo apygardos miške pamatytas vaizdas sukaustė priešgaisrinės tarnybos savanorių dėmesį. Jie gavo pranešimą apie iš vidaus degantį medį, kuris tik per plauką nepridarė daugiau žalos. Nufilmuotame vaizdelyje matyti, kaip medžio viduje vis dar rusena ugnis, o pakėlus kamerą aukštyn matyti, kaip degantis medis jau nebeturi ir viršūnės.  Nuo degančio medžio kilo ir keli mažesni gaisrai, todėl ugniagesiams reikėjo reaguoti žaibiškai ir gaisrus gesinti.
2021-06-07

Vilniuje BMW rėžėsi į medį: automobilis stipriai sumaitotas, vairuotojas išgabentas į ligoninę

Penktadienį Vilniuje – BMW avarija. Automobilis rėžėsi į medį, vairuotojo sužalojimai – sunkūs. Maždaug 10 val. Vilniuje, Mileišiškių gatvėje vairuotojas posūkyje nulėkė nuo kelio ir rėžėsi į eglę. Pirminiais duomenimis vairuotojas buvo prispaustas. Į įvykio vietą atvykę gelbėtojai vairuotoją išvadavo – jis skubiai išvežtas į ligoninę. Manoma, kad vairuotojas viršyjo saugų leistiną greitį. Automobilis BMW sumaitotas itin smarkiai.

Šį augalą lietuviai pamėgo sodinti kiemuose: jo nepuola jokios ligos

Nors graikiniai riešutmedžiai daugiau įsivaizduojami kaip egzotinių šalių medžiai, jie jau išsikovojo savo vietą kaip mėgstami sodo augalai ir Lietuvoje. Įdomu tai, kad riešutmedį galima užsiauginti pasodinus sėklą, tiesa, laukti reikės ne taip jau trumpai. Bet verta – juk apie graikinių riešutmedžių gydomąsias savybes žinota jau antikos laikais.
2021-02-25
Į viršų