Vilniuje sustabdytas girtas baltarusis: pavargau klaidžioti po nepažįstamą miestą, todėl išgėriau

Dirbti į Lietuvą atvykusio baltarusio Vladimiro S. klajonės automobiliu po Vilnių baigėsi nesėkmingai. Vyras buvo sustabdytas pareigūnų ir jam nustatytas virš 2 promilių girtumas.

Išsisukti nuo atsakomybės nebandęs vyras pasakojo, kad miesto gerai nepažįsta, todėl daug klaidžiojo, buvo labai pavargęs po darbų ir norėjo atsigerti.

Kartu važiavusio vaikino paprašė, kad šis duotų atsigerti, tačiau mašinoje jie turėjo tik 9 proc. stiprumo alaus. Vladimiras S. jo ir gurkštelėjo. Tuo metu nesijautė apsvaigęs, todėl vairavo toliau, kol buvo sustabdytas policijos pareigūnų.

Šis incidentas įvyko 2021 m. liepos 23-ąją, apie 18.25 val., Vilniuje, Geležinio Vilko gatvėje. Bylos duomenimis, pažeisdamas draudimą vairuoti transporto priemonę neblaiviems asmenims, vyras sėdo prie „VW Transporter“ vairo.

Policijos pareigūnai tikrinimo metu nustatė, kad Vladimiro S. iškvėptame ore yra 2,13 promilės etilo alkoholio koncentracija.

Problemų dėl alkoholio neturi

Kaltinamasis teisiamojo posėdžio metu savo kaltę dėl jam inkriminuojamos nusikalstamos veikos visiškai pripažino.

Jis nurodė, kad penktadienį po darbo, įmonės automobiliu su bendradarbiais važiavo į Vilnių. Teigė, kad miesto gerai nepažįsta, todėl daug klaidžiojo. Automobilyje buvo tik alaus, todėl jis jo atsigėrė. Tada jautėsi gerai, nemanė, kad apsvaigo, todėl vairavo.

Pažeidėjas teigė, kad labai gailisi dėl to, kas įvyko, jo gyvenime toks atvejis pirmas ir paskutinis. Pridūrė, kad į Lietuvą atvažiavo dirbti, yra statybos inžinierius, turi didelę darbinę patirtį, Baltarusijoje gyvena jo šeima.

Vyras pabrėžė, kad anksčiau niekada neturėjo reikalų su teisėsauga, neturi ir problemų dėl alkoholio vartojimo.

Dėl visiško kaltės pripažinimo byla teisiamajame posėdyje išnagrinėta atliekant sutrumpintą įrodymų tyrimą.

Įtartinai manevravo

Ikiteisminio tyrimo metu liudytoja A. Š. parodė, kad liepos 23-sios vakarą, važiuodama Molėtų plentu link Vilniaus, ji pastebėjo įtartinai manevruojantį oranžinės spalvos automobilį.

Vairuotoja atkreipė dėmesį, kad vairuotojas vingiavo palei kelią. Jai kilo įtarimas, kad jis gali būti neblaivus, todėl paskambino Skubios pagalbos centro telefonu.

Pirmą kartą automobilis pastebėtas prie Riešės. Pareigūnams pavyko jį sustabdyti jau įvažiavusį į Vilnių, Geležinio Vilko gatvėje. Moters įtarimai pasitvirtino. Pareigūnai vairuotojui nustatė vidutinį girtumo laipsnį.

Užstojo draugas

Laiduotoju prašantis būti pripažintas V. D. teismui paaiškino, kad susipažino su Vladimiru S. dirbdami Venesueloje.

Jie artimai bendravo, vyras yra draugiškas, pareigingas, atsakingas, todėl toks jo poelgis, koks nagrinėjamas teismas, jam buvo labai netikėtas.

Kiek yra kartu dirbę Venesueloje, jis nė karto nematė bičiulio neblaivaus, nors statybose tokių atvejų tikrai pasitaikydavo.

REKLAMA

Vladimirui S. atvykus į Lietuvą jie bendrauja, turi bendrų darbinių planų ateityje, kadangi jis yra patikimas ir atsakingas darbuotojas.

Prarado teises ir teks susimokėti

Teismas nusprendė girtą vairuotoją atleisti nuo baudžiamosios atsakomybės pagal laidavimą, nustatant 1 metų laidavimo terminą, ir baudžiamąją bylą jo atžvilgiu nutraukti.

Tačiau Vladimirui S. net 2 metams atimta vairavimo teisė. Taip pat iš jo bus išieškota konfiskuotinos transporto priemonės, automobilio „Volkswagen“, vertę atitinkanti pinigų suma – 2910 eurų.

Nuosprendis per dvidešimt dienų apeliacine tvarka gali būti skundžiamas Vilniaus apygardos teismui skundą paduodant per Vilniaus miesto apylinkės teismą.


Rašyti komentarą...
Šoferis
2021-09-25 21:21:00
Pranešti apie netinkamą komentarą
Jei auto būna alaus,tai pastoviai gurkšnoja.Užkalę jie ant visko būna,2prom.degtinės 200+ alus.
Atsakyti
0

P
Pasa
2021-09-27 21:09:14
Pranešti apie netinkamą komentarą
Pofig baltarusijoje pasakys kad pamete isiims kitas teises ir toliau vazines
Atsakyti
0

L
Liucija
2021-09-25 19:04:59
Pranešti apie netinkamą komentarą
Labai jau griezta bausme, matysim, kokia skirs Mildazytei
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (8)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų