Vilniuje surengė mitingą: sprendimus dėl koronaviruso vadina represinės valdžios sankcijomis

Vilniuje šeštadienį keli šimtai žmonių prie Seimo ir Vyriausybės reikalavo laisvės ir teisės apsispręsti dėl vakcinavimo nuo koronaviruso, ragino liautis segreguoti žmones. 

9

Prieš vidurdienį nuo Katedros aikštės iki Seimo pajudėjo protestuotojų kolona, kurioje, BNS skaičiavimais, dalyvavo bent 500 žmonių. Jie skandavo „Prievartiniams skiepams – ne“, „Ne“ skiepų pasams“, „Ne“ segregacijai“, „Laisvę Lietuvai“, „Lietuva, būk laisva!“. 

(9 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Eitynės Vilniuje

Plevėsuojant trispalvėms, Vyčio ir kitoms vėliavoms jie nešė transparantus su užrašais „Stop prievartai prieš žmones!“, „Nenaikinkit žodžio laisvės!“, skandavo šūkius prieš dabartinį Seimą ir Vyriausybę.

Dažniausiai šūkiuose buvo minima premjerė Ingrida Šimonytė, užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis, sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys, taip pat ir Vilniaus miesto meras Remigijus Šimašius.  

Trumpai stabtelėję prie Seimo protestuotojai apėjo ratu parlamento pastatus ir grįžo Gedimino prospektu prie Vyriausybės pastato – V. Kudirkos aikštėje 13 val. įvyko pagrindinis mitingas. 

„Dėkoju jums, vilniečiai, ir visi Lietuvos žmonės, kurie atsisakėte pramogų Klaipėdos Jūros šventėje ir dalyvaujate čia, labai svarbioje akcijoje – pirmoje tokioje mūsų protesto akcijoje prieš vykdomą Lietuvoje žmonių segregaciją. Mes pamename, kad panašiai elgėsi fašistai Antrojo pasaulinio karo metu“, – mitingą pradėjo pedagogė Astra Genovaitė Astrauskaitė.  

„Dabar sveikus žmones, vedančius sveiką gyvenseną taip pat vadina šlykščiausiai žodžiais (...)“, – kritikos valdantiesiems negailėjo renginio organizatorė. 

Pasisakiusieji mitinge vadino Lietuvoje vykstantį skiepijimą „eksperimentiniu vakcinavimu“, jie reikalavo paaiškinimų, kas yra atsakingi už žmonių sveikatą po vakcinavimo.

„Kas užtikrins mūsų sveikatos būklę po vakcinavimo? (...) Mes ne prieš kalbėjimą. Mes – ne kažkokie tamsuoliai „antivakseriai“: visi paskiepyti nuo tuberkuliozės, nuo visko (...) Bet mums turi užtikrinti saugumą, mūsų šeimų saugumą, sveikatos saugumą“, – sakė kalbėjusi Nijolė Čiučiulkienė. 

Mitinge paliesta ir nelegalios imigracijos į Lietuvą krizė. Mitingo organizatoriai pakvietė dalyvius vėliau šeštadienį vykti į Dieveniškes palaikyti vietos gyventojų. Penktadienį daugiau nei šimtas žmonių Dieveniškėse reikalavo neapgyvendinti miestelyje migrantų, neteisėtai kertančių Baltarusijos ir Lietuvos sieną.

Vilniuje šeštadienį drausmę mitinge prižiūrėjo policija, kuri kartu kontroliavo eismą, Gedimino prospektu žygiuojant protestuotojams. 


Rašyti komentarą...
J
Jonas
2021-07-24 14:16:28
Pranešti apie netinkamą komentarą
Valio! Pagaliau pajudėjo! Palaikau.
Atsakyti
-12

N
Nesuprantu..
2021-07-24 14:00:46
Pranešti apie netinkamą komentarą
Nu ne 100 tikrai susirinko. Puikus pavyzdys kaip jūs visą informaciją atrinkinėjate....
Atsakyti
-4

B
Bratva
2021-07-24 15:47:47
Pranešti apie netinkamą komentarą
Pagaliau žmonės buda, skiepai skiepais apie žmogaus pasirinkimus ir kalbos negali būti, viskas turi būti laisva valia, bet kodėl visi tyli kai mūsų dirbančių žmonių alga mažesnė nei svetimšaliams "šokoladams" skiriamas išlaikymo paketas, ką šnekėti jau apie senjorų pensijas, su savais žmonėm blogiau elgiamasi nei komunistai elgėsi. Kodėl rengiami taip savi žmonės, todėl, kad politikai daugiau už nieką nemoka pakovoti vardan savos valstybės, vardan savų žmonių.!!!!???
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (44)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų