Vilniuje atskilusi namo dalis visos Lietuvos statybininkams žiebs ilgalaikėmis problemomis, ir ne tik jiems, redakcijos skiltyje tvirtina „Verslo žinios“.
Pasak dienraščio, pagrindinė praėjusio penktadienio naujiena ir visų pokalbių, kad ir prie kavos puodelio, tema sukosi apie tai, kad sostinėje Šiaulių gatvėje ketvirtadienį apie 21 val. atskilo dalis trijų aukštų gyvenamojo namo konstrukcijos, žmonių aukų išvengta, nes jie suspėjo išbėgti į lauką.
Šalia apgriuvusio namo rengiamasi statyti naują namų kompleksą - „Mikalojaus žiedą“. Jau yra iškasta tam reikalinga duobė, žodis „duobė“, nemačiusiam jos dydžio, negali perteikti vaizdo didingumo - Vilniaus senamiestyje, kuris prieš 12 metų buvo įtrauktas į Pasaulio paveldo sąrašą, tokia duobė prilygsta kanjonui ir panašėja į pragaro prieangį.
Todėl į nuvalkiotą, tačiau kaip visada pagrindinį klausimą - kas kaltas, atsakymas peršasi savaime - statybos bendrovė „Constructus“, vykdžiusi statybos projektą. Pašaliniam žiūrovui visiškai nesvarbu, kad „Constructus“ yra generalinis rangovas, kuris iš esmės nei žemės kasa, nei plytas kilnoja: realius darbus atlieka subrangovai, tačiau projekto vykdytojas yra atsakingas už viską, net už „Vilniaus vandenų“ vamzdžius, rašo „Verslo žinios“.
„Constructus“, net jei dėl klaidų prisiteis nuostolių atlyginimą iš subrangovų, turės gerokai pakratyti kišenę savo geram vardui atkurti, nes visuomenės sąmonėje jis dar ilgai asocijuosis su nugriuvusiu namu ir Vilniaus senamiesčio naikintojų įvaizdžiu.
Anot „Verslo žinių“, tokia padėtis - iššūkis ir kartu galimybė viešųjų ryšių atstovams, kurie darbo gaus ne tik iš „Constructus“, bet ir iš visų kitų Lietuvos statybos bendrovių, o statybininkai jau turi peržiūrėti biudžetus - viešiesiems ryšiams ir teisininkams teks pakloti daug daugiau.
Akivaizdu, kad ši nelaimė nėra vienos bendrovės ar miesto problema - apie statybų broką, saugumo reikalavimų nesilaikymą kalbama kasdien, bet iki šiol į tai kontroliuojančiosios institucijos žiūrėjo pro pirštus ar pro pakišomis aplipdytus akinius.
„Verslo žinių“ nuomone, emocijas, politiką ir subjektyvumą derėtų padėti į šalį - statybų sektorius serga, o griuvęs namas Vilniuje – proga iš esmės nustatyti ligos priežastis. Norėtųsi, kad jas įvardintų specialistai, o ne politikai, teigia dienraštis.