Vilniuje – neeilinė operacija: sraigtasparnis atskraidino donoro širdį

Iš Kauno į Vilnių trečiadienį atskraidinta donoro širdis, pranešė Nacionalinis transplantacijos biuras (NTB).

„Mirusiojo artimiesiems priėmus teigiamą sprendimą dėl organų ir audinių dovanojimo donorystei, transplantacijai tiko širdis, inkstai, ragenos ir kiti audiniai. Organų ir audinių laukę recipientai informuoti apie atsiradusį donorą“, – rašoma pranešime.

„Daugiau kaip parą trukę koordinavimo darbai pasibaigė operacinėse. Mirusiojo inkstai transplantuoti recipientui Lietuvos sveikatos mokslų universiteto ligoninės Kauno klinikose, širdis, kuri iš Kauno į Vilnių skubiai atgabenta Lietuvos kariuomenės Karinių oro pajėgų sraigtasparniu – Vilniaus universiteto ligoninės Santaros klinikos Santaros klinikose“, – teigiama jame.

Anot NTB, išėmus širdį, ją būtina labai greitai persodinti, todėl šio organo pergabenimui į kitą miestą ar šalį visada pasitelkiamas sraigtasparnis.

Biuras taip pat praneša, kad, dar nesibaigus pirmajam transplantacijos procesui, Kauno klinikos informavo apie kitą potencialų donorą, kurio artimiesiems sutikus paaukoti organus ir audinius, transplantacijai paimta širdis, inkstai, kepenys, ragenos ir kiti audiniai.

„Širdies ir inkstų persodinimo operacijos atliktos Kauno klinikose, kepenys greitosios medicinos pagalbos automobiliu operacijai atgabentos į Santaros klinikas“, – rašoma pranešime.

Kaip teigia NTB, išreikšti savo pritarimą organų donorystei gali kiekvienas pilnametis pilietis. Tai padaryti galima pasirašant sutikimą organų donorystei, o pasirašius – apie tai pasikalbėti su artimaisiais, kurie ir priimta lemiamą sprendimą mirties atveju.


Rašyti komentarą...
R
Regina
2020-10-28 16:38:39
Pranešti apie netinkamą komentarą
Pagarba donoro artimiesiems ir nuoširdi užuojauta netekus artimo , stiprybės JUMS
Atsakyti
-3

B
Birutė
2020-10-28 18:35:42
Pranešti apie netinkamą komentarą
Ačiū žmonem už gera širdi
Atsakyti
0

e
eretikas
2020-10-28 17:14:28
Pranešti apie netinkamą komentarą
durnius tai tavo tevo sunus
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (6)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų